Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Myrina

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Myrina, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Obecně o Myrina

Myrina (či také Hora, Chora nebo Kastro) je hlavním městem řeckého ostrova Limnos. Se svými cca 3,5 tisíci obyvatel se rozprostírá v jihozápadní části území kolem dvou zálivů rozdělených skalním masivem. Vůbec celá oblast je mírně zvlněná, a tak poskytuje ze svých vrcholků nádherné výhledy na moře, domky s barevnými stříškami a hlavně na úchvatné západy slunce. Posedět si můžete v některé z místních taveren vyhlášených výbornou kuchyní. Naleznete tu plážové bary i městské kavárničky a dostatek obchodů. Nečekejte však rušný noční život, celková atmosféra Limnosu včetně hlavního města Myriny je spíše klidná a typicky ostrovní.

Myrina a pláže

Díky tomu, že je městečko Myrina vystavěno při pobřeží a je správním centrem ostrova, je dostupnost pláží více než snadná. Směřují sem totiž hromadné i osobní dopravní prostředky nejen z ostatních míst Limnosu, ale také z jeho okolí.

Zdejší pláž je pokryta písečným kobercem a dekorována příjemnou zelení, která poskytuje za letních slunných dní chladný stín. Díky vhodné intenzitě vln se zde daří vodním sportům, například windsurfingu, jízdě na vodních lyžích nebo projížďkám na člunech.

Turistická vybavenost střediska Myrina

V Myrině najdou to správné ubytování všechny sorty návštěvníků. Pro ty náročnější je přichystáno několik komfortnějších hotelů, pro ty skromnější pak hotely s menším počtem hvězdiček, apartmány a soukromé pokoje. Pro aktivnější jedince jsou k dispozici půjčovny jízdních kol, motorek a automobilů.

Co v Myrina - aktivity, výlety ...

Ostrovní centrum je už samo o sobě zajímavým místem k prohlídce. Jeho základy pocházejí již z 12. století, takže má za sebou nějaký ten pátek. Krom nezbytných služeb, jako restaurace, obchody, banky nebo nemocnice, tu najdete také Archeologické muzeum se spoustou vzácných památek dávno zašlých časů, některá další, drobnější muzea, krásnou katedrálu Agia Triada s dvěma zvonicemi nebo řadu dalších budov a staveb dokládajících bohatou historii tohoto místa. Těm šťastnějším se podaří strefit svou dobou pobytu do pravidelně pořádaného divadelního festivalu a zhlédnout tak některé z dramatických představení. V přístavu lze bezstarostně sledovat zdejší cvrkot či ochutnat úlovky místních rybářů v některé z tradičních taveren. Nad městem se pak tyčí středověký hrad, který také stojí za vidění, a to především díky lesní vysoké, která se tam zdržuje a obveseluje návštěvníky. Přímo z Myriny vyrážejí výletní autobusy do ostatních míst ostrova Limnos.

Kam se na Limnos jezdí?

Na Limnos se jezdí hlavně do středisek Myrina a Plati

Tipy na hotel v letovisku Myrina

Arion

Studia Arion se nachází v Myrina, hlavním městě ostrova, kousek od písečné pláže Richa Nera. Od letiště jsou studia vzdálena 20 km. Do centra hlavního města Limnosu a do přístavu je to asi 5 minut chůze.

1.

Sotiris

Sotiris je hotel apartmánového typu a nachází se v klidné části města Myrina jen 80m od hezké písečné pláže Richa Nera, 400m od obchodního centra a přibližně 20km od letiště.

2.

Varos Village

Hotel Varos Village se rozprostírá v šesti různých autentických tradičních stavbách, které byly nově zrekonstruovány v rámci typické řecké vesnice Varos, a proto jsou součástí skutečného života obce. Všechny budovy nabízí ubytování pro 2 až 6 osob v přestavěných apartmá na vysoké úrovni s ohledem na tradice i životní prostředí s moderním vybavením. Na nedaleké pláži "Kotsinas", na kterou Vás odvezou hotelovým minibusem za 3 minuty, si hotel Varos Village vytvořil svůj vlastní soukromý plážový klub zvaný "Ammos" s barem, občerstvením, dřevěnými lehátky a slunečníky, WC a sprchovým koutem. Management hotelu a zaměstnanci Vás rádi uvítají a vynasnaží se, aby se Vaše dovolená stala nezapomenutelnou.

3.

Keros Blue

Nový moderní a luxusní hotelový komplex Keros Blue se nachází v přírodní rezervaci a je postaven v dokonalém souladu s přírodou. Komplex se skládá z několika bungalovů, na jejichž výstavbu byly použity výhradně přírodní materiály, jako je kámen a dřevo. Městečko Kalliopi se nachází cca 3 km od hotelu. Celá oblast je slavná mezi nadšenci vodních sportů. K dispozici jsou skvělé podmínky pro windsurfing a kitesurfing. (Hotel je cca 300 m od půjčovny se surfy).

4.

Diamantidis

Velmi příjemný hotel Diamantidis s výbornou polohou leží obklopen zelení v centru města a zároveň blízko malebného přístavu Myrina (procházkou cca 15 minut). V okolí hotelu je množství obchodů, kaváren, restaurací a barů. Do hotelu se vstupuje po delším schodišti.

5.

Ifestos

Příjemný menší hotel Ifestos je ideální pro všechny aktivní cestovatele, nabízí skvělou polohu nedaleko písečné pláže s pozvolným vstupem do moře a přitom se nachází jen pár minut pěšky od rušného centra hlavního města Myrina plného obchodů, taveren a barů. V přístavu pod hradem najdete několik typických rybích taveren, kde si můžete dát třeba čerstvou grilovanou kalamáru, která byla tedy úplně úžasná! Tady poznáte tu pravou krásu tradičního řeckého ostrova.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---