Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Tipy na výlety

Ostrov Mykonos - výlety

Prosím, pokud jste některý z uvedených tipů na výlet o dovolené absolvovali nebo to plánujete, podělte se s ostatními o Vaše zážitky. Popis Vašeho výletu včetně fotografií a dalších komentářů můžete napsat do rubriky Výlety.

Máte vlastní tip na výlet?

Vložit nový tip

Víte o nějakém místě, které by se ostatním mohlo líbit, ale nenašli jste ho zde? Myslíte si, že něco stojí za návštěvu a rádi byste o tom informovali? Napište nám. Rádi Váš návrh zvěřejníme.

Jako místa, která stojí za návštěvu nebo za shlédnutí, doporučujeme všechny objekty z katalogu objektů. Přímé odkazy na jednotlivé rubriky jsou:

Turistická střediska
Kláštery
Mykonos - pláže
Památky a muzea

Mykonos - tipy na výlety a různé fakultativní akce CK

Zde Vám přinášíme několik tipů na organizované výlety po ostrově Mykonos. Jsou od různých CK, u každého výletu je napsáno, kdo ho nabízí. Některé výlety se překrývají a jsou zhruba stejné. Asi to bude proto, že CK výlety nabízí, ale neorganizují, jen zprostředkovávají nabídku místních agentur. Většinout tyto výlety tedy můžete zakoupit jak u CK, tak u delegáta na místě tak asi i v místních turistických informacích.

Výlet lodí do na ostrov Delos za historickými památkami

Dopolední plavba na místo zrození boha Apollona a jeho sestry Artemis, procházka fascinujícími místy s výhledem na Apollónův chrám, fórum, muzeum a samozřejmě populární „lvy“. Delos je jedním z největších archeologických míst celého Řecka. Popis výletu je od CK Firotour.

Jeep Safari

Poznejte skryté kouty ostrova, kam nelze dojet jinak než jeepem. Výlet nabízí překrásné výhledy, typický venkov i úžasné pláže. První zastávka na pláži Houlakia Beach, k majáku, dále do oblasti Marathi, pláže Panormos do zátoky Aqios Sostis. Další zastavení je v Ano Mera – Paleokastru, ruiny benátského hradu. Dále cesta vede jižním pobřežím oblastí Kalafatis a Kalo Livadi, zelení do Halari, na pláž Agrari je pauza na koupání. Poslední zastavení na zpáteční cestě je u starého hradu nad hlavním městem. Popis výletu je od CK Firotour.

Island Tour

Prohlídka hlavního města – dopolední procházka malými úzkými uličkami, labyrintem starého města, malého přístavu a kostelíků ve městě, uvidíme samozřejmě slavné větrné mlýny. Rybářské loďky, malé kapličky, domy s typickou kykladskou architekturou. Po prohlídce hlavního města autobusem za krásami vnitrozemí a vyhlášenými plážemi. Popis výletu je od CK Firotour.

Celodenní výlet na ostrov Tinos

Nejsvatější ostrov Kykladského souostroví, s řadou církevních památek, neznámějším kostelem Řecka – projížďka ostrovem za poznáním i jeho přírodních krás. Popis výletu je od CK Firotour.