Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Lakka

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Lakka, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Lakka

Letovisko Lakka leží ukryté v zeleném porostu nejsevernějšího cípu ostrova Paxos. I když je tato vesnice stále ještě místem rybářů, patří k velmi oblíbeným resortům letních dovolených, a tak žije stále více i z turismu.

Pro koho je Lakka vhodné?

Lakka je ideálním místem pro všechny, kteří mají rádi pláže, ale zároveň si občas rádi vyrazí na delší procházku či pěší túru. Krásná příroda v okolí vesničky, tvořená olivovými háji, je k tomu doslova jako stvořená. Ze zelených vršků se naskýtá pohled na pláže a mořskou hladinu obarvenou celou škálou modrých odstínů, který bere dech.

Lakka a pláže

Pláže, chráněné před přílišným větrem okolními kopci, jsou v letovisku Lakka písčité na dně moře a oblázkové na souši. Některé jsou snadno přístupné po pevnině, jiné vyžadují použití loďky nebo skútru. Z nejznámějších pláží jmenujme třeba Kanoni, Harami, Plani, Orkos, Lakos nebo Glyfadu. Na těch z nich, které jsou přizpůsobené turistům, můžete využít možnosti vodních sportů a zajezdit si na vodních lyžích, na šlapadle či člunu, vyzkoušet windsurfing a nebo se potopit pod hladinu moře a potěšit zrak barvami tajemných hlubin. A že je skutečně co k vidění. Pokud máte dostatečné zkušenosti, můžete se vydat po stopách potopených vraků či do jeskyní.  

Co v Lakka ?

Ve poklidné vesničce Lakka se můžete projít úzkými uličkami a po přístavu. V některé z taveren, kaváren či restaurací se posilněte nějakým lahodným pokrmem, kupte si nějakou drobnost na památku v obchůdku se suvenýry a vyrazte na výlet. Můžete se vydat po svých, na kole, motorce, autě a nebo na lodi. Půjčovny v Lakka jsou, takže rozhodně se nemusíte vláčet se svým vlastním vybavením. Ideální jsou pěší túry, neboť ostrov je malý a lze ho projít téměř celý. Cestou skrze Paxos můžete potkat maják, větrné mlýny, olivové háje, starobylá opevnění nebo kostely. Večer po návratu z průzkumu Paxosu si odpočiňte v rytmu živé hudby v některém z nočních barů. Zapůjčit si můžete i motorový člun, na kterém se dá obeplout celý ostrov i zajet až k blízkému Antipaxosu.

Video z Lakka

Video

Popis letoviska Lakka od CK

Popis od CK Daniela Travel

Letovisko Lakka Lakka, druhé největší letovisko, vzdálené 8 km od hlavního města, leží na severu ostrova v nádherné zátoce obklopené kolem dokola záplavou zeleně. První co vás při příjezdu lodí do tohoto místa upoutá je neuvěřitelně čistá voda, jejíž barvy přecházejí od azurově modré až po křišťálově modrobílou. Z malebného přístavu, úzkých uliček, udržovaných domů, které jsou rozsety od pobřeží až po vrcholky lemujících kopců, dýchá poklid a pohoda. Na Vaší letní dovolené zde Vás určitě napadne (stejně jako většinu návštěvníků před Vámi), že takhle nějak asi vypadá země zaslíbená. V městečku najdete vše, co by nemělo v letovisku chybět. Jedinečné je posezení na malém udržovaném náměstí či v tavernách a kavárnách tísnících se v úzkých uličkách jen několik desítek metrů od přístavu. Samozřejmě zde také najdete obchody, restaurace, kavárny, půjčovny aj. V přístavu na konci mola má také kancelář náš řecký partner. Při svém pobytu určitě oceníte vynikající polohu letoviska jako výchozí bod pro Vaše výlety ať již motorovým člunem, autem, na motocyklu nebo pěšky. Pěší výlety jsou zde velmi frekventované, což je dáno menšími vzdálenostmi, nespočtem krásných míst, řadou stezek a v neposlední řadě i propracovanými mapami speciálně sestavenými pro tyto účely. Milovníci koupání mohou zajít na pláž Harami (oblázková, po vstupu do vody jemný bílý písek), na kterou se dostanete stezkou s krásnými výhledy asi po 200 metrech od centra. U pláže jsou vzrostlé stromy, které poskytnou milosrdný stín. A voda? Ta prostě nemá chybu. Můžete si zde zakoupit občerstvení nebo si zapůjčit šlapadlo, vodní lyže, člun aj. Nedaleko od Lakky na severovýchodním pobřeží pak najdete další pláže. Nedaleko od studií Yorgos je také potápěčské centrum kde si můžete zapůjčit kompletní výstroj a absolvovat kursy potápění a získat certifikát. Pokročilí se mohou potápět v jeskyních či k prohlídce vraků.

Transfer: Klienti přiletí našim charterem na ostrov Korfu. Před letištěm nastoupí do autobusu a s ostatními klienty absolvují transfer přes Agios Georgios do přístavu Lefkimi (na jihu ostrova). Zde nastoupí do lodního taxíku, který klienty odveze do Lakky (cca 40 minut), zde na ně bude čekat zástupce partnerské cestovní kanceláře, který bude asistovat při ubytování. Klienti se ubytují do pokojů podle dispozic partnera. Transfer zpět probíhá analogicky s tím, že se klienti připojí v přístavu v Lefkimi k transferu, který odváží naše klienty na letiště. V některých termínech (zejména na počátku a konci sezóny) může probíhat transfer odlišně. Letecká doprava a transfer na ostrov Paxi mohou býti zajištěny rovněž jiným způsobem. Pokud by tato situace nastala, budeme klienty včas informovat.

Tipy na hotel v letovisku Lakka

Yorgos studia

Dvoulůžková studia Yorgos, některá s možností přistýlky, se nachází ve dvou menších objektech uprostřed zahrady. Ačkoliv jsou vzdálena od centra Lakky pouze cca 100 m jde o klidné místo. Každé studio Yorgos je vybaveno částečně odděleným kuchyňským koutem (vařič, dřez, lednice, základní nádobí), sprchou, WC, terasou. Na každém pokoji klimatizace a TV. Vzdálenost od moře cca 150 m, vzdálenost od centra cca 100 m. Oblázková pláž cca 5 minut chůze. Při příjezdu je pro klienty připraven ve studiu uvítací paket. Cena bez stravování.

1.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---