LastMinute2013

Autor: flightlog

Bude málo LastMinute zájezdů?

Do Řecka létaly pouze dvě charterové společnosti – SmartWings a Holidays Czech Airlines. Společnost Holidays Czech Airlines však k dubnu končí svůj provoz. Dopady jsou dva – všechny CK, které létaly s Holidays Czech Airlines a měly již prodané zájezdy s jejich dopravou, musely nasmlouvat nové lety u SmartWings, kontaktovat své zákazníky a u všech již prodaných dovolených změnit o den dva termíny, protože nové lety samozřejmě nebyly časově s těmi starými shodné.

Z hlediska klientů k jinému problému, než byl malý posun odletu a příletu, nedošlo. Problém ale je, že SmartWings prý nemá na léto dostatek kapacit, aby pokryl kompletní poptávku od CK. CK tedy nebudou mít pro své zájezdy dostatek letenek. A jelikož jsou jiní dopravci o dost dražší, než byly společnosti Holidays Czech Airlines a SmartWings, letenky asi ani nebudou. Očekává se tedy, že místo přebytku zájezdů, které CK vyprodávají jako lasty, jich bude naopak nedostatek. Netýká se to samozřejmě paušálně všech CK, ale výsledek může být ten, že nabídka lastů bude oproti předchozím letům značně omezená.

Pokud tedy plánujete dovolenou do konkrétního hotelu, v konkrétním termínu nebo vás cestuje více (třeba rodina s více dětmi), doporučujeme nečekat na poslední chvíli, ale zajistit si dovolenou již teď.

Čtěte také: Tip