Attika - teplota moře

2 min.

Aktuální teplota moře v Řecku:

Zde je malá statická mapa, která ukazuje aktuální teplotu moře. Teplota se týká pár sledovaných míst v Řecku a v jihovýchodní části Středozemního moře. Tato teplota je velmi orientační a velké rozdíly mohou být i v případě jednotlivých ostrovů. Například na jedné straně ostrova může být teplota moře i o několik stupňů jiná. Ostatně více Vám napoví animace následující pod tímto obrázkem.

Aktuální teplota moře v Řecku a předpověd graficky:

Toto už je poněkud přesnější, alespoň ve větším měřítku. Jaká bude teplota moře právě na Vaší pláži, to nikdo neví. Důvodů je více. Pokud chcete, přečtěte si o tom specializovaný článek na stránce Řecko - teplota moře. Zde je barevně znázorněná aktuální teplota moře v Řecku a na řeckých ostrovech. Teplota je normálně v našich stupních a animace ukazuje i předpověď teploty moře na další dva dny. Jaká barva odpovídá jaké teplotě je pod animací, ale obecně platí, že červenější barva znamená teplejší moře.

Aktuální salinita (slanost) moře v Řecku:

Tento údaj nemá pro turisty prakticky žádný význam. A proč ho sem uvádím? Pro zajímavost :-) Prakticky a vědomě rozdíl ve slanosti asi moc nepoznáte. Můžete ho však při koupání vnímat pocitově. Jeden rok jsem byl na jednom ostrově a pak letěl na ostrov jiný. Vlezu tam do moře a cítím se úplně jinak. Připadalo mi, že voda jinak nadlehčovala, že se jinak plave a i že je moře jinak slané. Manželka se mi smála když jsme jí to říkal, ale nedalo mi to a začal jsem po tom pátrat. A opravdu tomu tak mohlo být - celé to bylo způsobeno tím, že slanější voda je těžší a tedy i více nadnáší. Chuť snad zmiňovat nemusím a pálení v očích také ne :-)

Čtěte také: Ochrana proti slunci

Naše tipy na zájezdy