Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Gialos

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Gialos, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Gialos obecně

Gialos najdou všichni milovníci modrého moře, horkého slunce a zlatavého písku jen doslova pár kroků od přístavu Ormos, jenž leží ve stejné zátoce jako Gialos a který slouží jako hlavní ostrovní přístaviště. 

Pláž

Velmi populární pláž Gialos, ač přináleží k hlavnímu městu ostrova Ios, nebývá tolik zaplněna rekreanty jako například jiná známá pláž Mylopotas, která se odtud nachází jen několik kilometrů. Každý si tak pohodlně najde své místečko ve stínu slunečníku nebo se naopak oddá přímým slunečním paprskům, aby  pochytil krásně hnědé zabarvení kůže. Písek je tu příjemně měkký a má zlatavou až bílou barvu. Voda je čistá a chlubí se hned několika odstíny modré.

Turistická vybavenost střediska Gialos

V okolí pláže jsou k dispozici stravovací zařízení, ať už kavárny, bary či restaurace, a samozřejmostí jsou i obchůdky se suvenýry a nejrůznější možnosti ubytování od luxusních hotelů po levnější soukromé pokoje.

Co v Gialos ?

Protože se pláž Gialos nachází jen nedaleko hlavního města, jsou odtud snadno dostupná všechna pozoruhodná místa. Ať se vypravíte do blízkého přístavu Ormos, ostrovní metropole Chora nebo do pár kilometrů vzdáleného letoviska Mylopotas, v každém jednotlivém místě na vás čeká nový zážitek, nová zajímavost nebo další střípek do mozaiky typicky řecké dovolené.

Do hlavního města se z Gialos dostanete pěšky během asi 20 minut, případně můžete využít rychlejší autobusové dopravy. Ta vás zaveze i do Mylopotas, nejznámějšího resortu ostrova, který se proslavil svým bujarým nočním životem. Za vidění pak rozhodně stojí také nedaleké pláže Koubara a Kolitsani.

Kam se na Ios ještě jezdí?

Na Ios se jezdí hlavně do středisek Gialos, Ios - Chora a Mylopotas.

Tipy na hotel v letovisku Gialos

Homer´s Inn

Hotel Homer´s Inn má skvělou polohu na ostrově Ios mezi přístavem a městečkem Gialos, cca 500 m od přístavu, cca 500 m od městečka a stejná vzdálenost od pláže.

1.

Petros Place & Yialos Beach

Komplex Petros Place & Yialos Beach dvou hotelů skládající se z hlavní budovy (Petros Place) a několika jednopatrových vilek (Yialos Beach) je postaven v tradičním kykladském stylu v klidnější části letoviska Gialos. Dlouhá, pěkná písčitá pláž je vzdálena cca 150 m. V okolí ubytování se nachází několik restaurací, barů, taveren, supermarketů a nádherný přístav s jachtami. Rušné srdce ostrova Ios, hlavní město Chora, je vzdáleno 5 minut autobusem. Vyhlášená pláž Mylopotas je vzdálena cca 15 minut autobusem.

2.

Armadoros

Hotel Armadoros leží na ostrově Ios v letovisku Gialos, cca 600 m od malebného městečka Ios - Chora a cca 200 m od přístavu, zastávka autobusu cca 200 m.

3.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---