Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Ios - Chora

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Ios - Chora, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Ios - hlavní město obecně

Chora, hlavní město Iosu, někdy také označované stejně jako celý ostrov (tedy Ios), leží na západním pobřeží a je správním a administrativním centrem celé ostrovní oblasti. Je však také malebnou sbírkou kulturního dědictví přešlých staletí, a tak tu na každého návštěvníka při příjemné procházce křivolakými uličkami dýchne trocha historie. K tomu jistě přispěje i skutečnost, že do města nemají přístup auta. Ne snad že by šlo čistě o ekologii, ale na titěrné chodníky mezi domy se zkrátka nevejdou. Zdejšímu přímořskému klima to však jen prospívá a navíc tím historické jádro získává svůj nezaměnitelný ráz staré řecké osady.

Pláže u Ios (Chora)

Lidé ubytovaní v hlavním městě Iosu využívají jeho výhodné polohy v blízkosti hned několika významných pláží ostrova. Stačí si jen vybrat, co je vašemu srdci a nátuře nejbližší. Může to být třeba Mylopotas, známá „party“ destinace, kterou vyhledávají především mladí a náctiletí, neboť právě tam najdou vše, před čím jsou mimo dobu dovolené většinou spíše varováni, tedy diskotéky, odvážný tanec, spousta jídla a pití. To vše se odehrává jak bezprostředně při pobřeží, tak mimo něj. Samotná pláž je v Mylopotas velmi pěkná, prý jedna z vůbec nejkrásnějších v celé Evropě. Je plně turisticky vybavená a do hlavního města je to odtud jen cca 20 minut chůze.

Další pláží, vzdálenou jen asi 2 km od Chory, je Koumbara, která je o poznání klidnější, a tak se tu vždy najde nějaké pěkné místečko k letní relaxaci. Intenzivnější vlny sem přitahují hlavně příznivce windsurfingu. Jinou, spíše odpočinkovější pláží, je Maganari. Sice je od města vzdálena necelou půlhodinku autobusem, ale vzhledem k tomu, že tamní pobřeží patří k těm nejzajímavějším na ostrově, tento malý výlet bude určitě stát za to. A v neposlední řadě jsou to pláže Gialos se svou širokou nabídkou sportů, odlehlá Kolitsani nebo nudistická Psathi.

Ubytování v Ios (Chora)

V Choře najdete celou paletu možností ubytování – od hotelů s nádhernými, v noci osvětlenými bazény s průzračnou tyrkysovou vodou, až po skromnější ubytovací kapacity v kempu či bungalovu. Skvělý výběr restaurací vás nenechá na pochybách, že právě tady si vaše chuťové buňky rozhodně přijdou na své. 

Co v Ios (Chora) ?

Samotné hlavní město může nabídnout mnoho – od procházek rozkošnými řeckými uličkami přes posezení v romantické taverně až po protančenou noc na diskotéce či v klubu. Nechybí řada obchůdků se suvenýry, oblečením a šperky. Mnozí návštěvníci Chory se vydávají na výlety po celém ostrově, zejména pak na obhlídku ostatních resortů a jejich pláží.

Kam se na Ios ještě jezdí?

Na Ios se jezdí hlavně do středisek Gialos, Ios - Chora a Mylopotas.

Tipy na hotel v letovisku Ios - Chora

Acteon

Hotel Acteon je výhodně situovaný v hlavním městě Iosu, přímo u přístavu. Písečná pláž je vzdálena cca 600m od hotelu. Krátkou procházkou vystoupáte do hlavního města Chora. Autobusová zastávka je před hotelem.

1.

Liostasi

Tento luxusní hotel stojí na zeleném kopci, odkud je nádherný výhled na moře i na přístav. Hlavní město Chora s rušným nočním i denním životem je vzdáleno 500 m. Písečná pláž je vzdálena 400 m od hotelu.

2.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---