Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Frikes

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Frikes, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Frikes

Frikes je malebná vesnička s rybářským přístavem, ve kterém s oblibou kotví výletní plachetnice turistů, čímž se v letních měsících zvyšuje koncentrace lidí v této lokalitě, ve které jindy žije pouhých 23 stálých obyvatel.  Toto tradiční místo s velmi přátelskou atmosférou se nachází na severu ostrova Ithaka.

Co zde?

Ačkoliv je toto místo zatím ušetřeno a „nezkaženo“ rozmachem turismu, naleznete zde malý obchůdek, bary a čtyři taverny s velmi chutnou domácí kuchyní. Místní jsou velmi milí a vstřícní, po několika málo zde strávených dnech se tu budete cítit jako doma.

Pro koho je Frikes vhodné?

Přístavní vesnička, vzdálená 18 kilometrů severně od Vathy je vhodná zejména pro cestovatele, kteří vyhledávají tradiční a komercí nepostižená místa obklopená krásnou přírodou. V letních měsících, kdy do zdejšího přístavu připlouvají výletní plachetnice, vesnička ožívá a vládne zde velmi příjemná atmosféra. Friskes je ideálním výchozím bodem pro pěší túry a pokud zatoužíte po návštěvě většího města, není nic jednoduššího, než nasednou na trajekt, který pravidelně odplouvá z místního přístavu a jehož cílem je kouzelné Fiskardo na ostrově Kefalonie.

Tipy na hotel v letovisku Frikes

Nostos

Hotel Nostos se nachází v malebném prostředí malé rybářské vesnice Frikes. Je vzdálený asi 200 metrů od pobřeží, velmi blízko k přístavu a pláži (asi 350 m), avšak dostatečně daleko od veškerého ruchu, takže si můžete užít dokonalý klid a čerpat energii ze svěžích, stále zelených hor naproti. Hotel má velmi dobrou pozici pro objevování ostrova, a to buď pěšky po fascinujících horských stezkách nebo autem.

1.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---