Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Armeos

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Armeos, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Armeos

Místo zvané Armeos se rozkládá při  západním pobřeží ostrova Kalymnos a jde o oblast oblíbenou zejména mezi milovníky horských výstupů, neboť právě tudy prochází zajímavé skalní trasy pro horolezce. Místo však současně poskytuje veškerý komfort, pokud jde o ubytování a stravování, takže je ideálním kompromisem mezi aktivní dovolenou a odpočinkem. Některé zdejší hotely navíc nabízejí obzvláště krásný výhled na mořskou hladinu a horstva směrem do vnitrozemí, takže pokud právě nelezete po horách nebo se nekoupete v moři, můžete alespoň vychutnávat neopakovatelnou atmosféru tohoto kouzelného místa. V dálce uprostřed mořských vod můžete spatřit ostrůvek Telendos,  který kdysi přináležel k ostrovu Kalymnos, než ho oddělily sopečné erupce před několika stovkami let.

V okolí se nachází i několik dalších turistických resortů a pláží, například Emborios nebo Massouri, které patří k oblíbeným destinacím.

Armeos a okolí

Zde je video, které ukazuje, jak to v okolí Armeos vypadá:

Video

Kam se na Kalymnos jezdí?

Na Kalymnos se jezdí z ČR především do středisek Armeos, Emborios, Kantouni, Massouri, Panormos, Plati Gialos, Pothia, Vathi a Vlihadia .

Tipy na hotel v letovisku Armeos

Philoxenia

Hezký rodinný hotel u moře v oblasti Armeos obklopený vrcholky hor Kalymnosu, které jsou vyhledávané horolezci. Do areálu hotelu vstoupíte přes malou železnou branku, kterou lemuje sluneční terasa s posezením s krásným výhledem na hory, moře a ostrov Telendos, lze odtud pozorovat romantický západ slunce. Směrem na Emporio leží malá přírodní pláž cca 400m, 700m od letoviska Massouri najdete organizované pláže se slunečníky a lehátky.

1.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---