Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Plati Gialos

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Plati Gialos, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Plati Gialos

Živé turistické středisko Plati Gialos, které se především díky své nádherné pláži jako vůbec první na ostrově Kalymnos přeměnilo z rybářské vesničky na turistické středisko, se nachází na jižním pobřeží. Nabízí především plnou turistickou vybavenost v podobě dostatku hotelů, apartmánů a stravovacích zařízení. Nechybí tu samozřejmě ani bary při pláži a obchůdky, kde lze zakoupit vše potřebné od jídla, pití až po spotřební zboží. Do letoviska jsou zajištěny pravidelné autobusové linky.

Pláž u Plati Gialos

Pláž je v letovisku Plati Gialos pokryta jemným tmavým pískem, který je omýván azurovými a křišťálově čistými vodami Egejského moře. Typickou ostrovní scenérii dokreslují skalní masívy v pozadí a okolní zeleň. K dispozici jsou různé vodní sporty, ať už klasický surfing či vodní skútry nebo banán. Není to však jediná pláž v okolí. Další se nacházejí podél břehů, avšak často jsou dostupné jen lodí. Do nejbližšího letoviska je to jen pár minut pěšky, takže pokud vás Plati Gialos omrzí, není nic snazšího než se vydat na příjemnou procházku a vyzkoušet pláže a vody v resortu Kantouni. Navštívit ale můžete i další místa v okolí, například vesničku Panormos nebo se vydat do divoké přírody a po návratu si v Plati Gialos vychutnat úchvatný západ slunce.

Okolí Platis Gialos

Krásné okolí Platis Gialos je vidět na tomto videu:

Video

Kam se na Kalymnos jezdí?

Na Kalymnos se jezdí z ČR především do středisek Armeos, Emborios, Kantouni, Massouri, Panormos, Plati Gialos, Pothia, Vathi a Vlihadia .

Tipy na hotel v letovisku Plati Gialos

Muselis apt/std

25 studií a apartmánů

1.

Mary Popi

V klidné vesničce Platis Yialos, asi 150 m od tmavé oblázkové pláže, stojí dvoupatrový apartmánový dům Mary Popi. V jeho areálu najdete malý bazén s mořskou vodou, s lehátky a slunečníky v jeho okolí. Přátelští majitelé žijí přímo v apartmánovém domě a svým hostům nabízejí i občerstvení ve snack baru u bazénu. Autobusová zastávka, odkud je spojení s městem Pothia (2 - 4 x denně), se nachází v blízkosti domu. K většímu supermarketu se dostanete cestou cca po 1 km.

2.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---