Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Afionas

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Afionas, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Vesnice Afionas

Malebná a poklidná vesnička Afionas s asi 300 stálými obyvateli se nachází na severozápadním pobřeží Korfu a je nejvýše položenou vesnicí na tomto zeleném ostrově. Dnes z míst, z nichž se můžeme kochat pohledem na malebný záliv Agios Georgios, pláže v Arillas a ostrovy Kravia, Sikia, Gineka, Diaponitia, Mathraki, Othoni a Erikoussa, ostrované dohlíželi na bezpečnost svých blízkých a včas, pomocí majáků varovali před nájezdy pirátů.

Turistická vybranost, zajímavosti

V této vesničce s přátelskou atmosférou naleznete několik málo taveren, domácí pekárnu a kostelík.  Vyhlášená rybí taverna Dionysos  s překrásným výhledem na celý záliv nabízí mimo rybí speciality i ostatní klasickou řeckou kuchyni a je velmi vyhledávaná nejen místními, ale i turisty, kteří do těchto míst zavítají. Taverna se nachází nahoře, na kopci, jde o nejvýše položenou budovu celého Afionas.

Pláže

U taverny Dionyssos se nachází pěšinka, po které vás úzká cestička po asi dvaceti minutách pěší chůze zavede přímo k nejkrásnějším plážím ostrova. Ukryté maličké plážičky s pískem i oblázky skýtají naprosté soukromí a koupání v jejich křištálově čisté vodě je velmi osvěžující.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---