Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Lakones

Oblast
Typ letoviska Klidné
V historii ostrova byla vesnice útočištěm před nájezdy pirátů a své jméno nese údajně po vesničce Laconia na Peloponésu, z nějž pocházeli uprchlíci, kteří na západním pobřeží ostrova ztroskotali a následně zde, vysoko v horách vybudovali svůj nový domov.
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Lakones, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Vesnička Lakones

Lakones  je malá horská vesnice, ve které jako by se zastavil čas. Pozůstatky někdy už poněkud zchátralých budov a místní ženy v tradičním klasicky černém oděvu s šátky na hlavě dodávají tomuto místu charakteristickou atmosféru a autentičnost. Z Lakones se naskýtá jeden z nejhezčích výhledů na celou  Paleokastritsu, s přístavem i loděmi, v dálce pak i na vesnice Gardelades a Liapades. Traduje se, že i bájný Odysseus, vyčerpán po Trojské válce na tomto místě načerpával novou energii a populární řecká zpěvačka Reina Vlachapoulou o této vyhlídce nazpívala píseň. Dnes v Lakones žije téměř 750 stálých obyvatel, z nichž většina během letních měsíců pracuje v Paleokastritse.

Turistická vybavenost, zajímavosti

V celém Lakones se nachází jen několik málo obchůdků, jeden hned při vjezdu do vesnice, druhý na malém náměstíčku, je zde i pekárna a bistro, kde si můžete vychutnat výborné frapé. Na náměstí se nachází  Muzeum fotografie. Celá oblast okolo Lakones je přímo předurčená k pěší turistice, záchytnými body v okolí je starodávná vesnička Krini a Makrades.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---