Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Liapades

Oblast
Typ letoviska Klidné
Celá zdejší oblast okolo Liapades byla kdysi jen nehostinnými mokřinami. V době 2. světové války, kdy se na ostrově na krátko usídlili Italové, byly tyto mokřiny vysušeny. I díky tomu je dnes okolí Liapades zemědělským středem ostrova.
Cesta k Liapades vede napříč ostrovem Korfu v jeho zúžené střední části. Nejprve ale samozřejmě musíte dorazit na samotný ostrov. Nejlépe tak učiníte nějakým hromadným dopravním prostředkem, nejčastěji letadlem či trajektem. Poté už nezbývá nic jiného, než se vydat na cestu po silnici. Do samotného letoviska vás dopraví autobus. Pokud jste ale přijeli trajektem, máte zřejmě dopravu vlastní. Pokud tomu tak není, hlavní město nabízí i služby v oblasti  zápůjčky vozů, a ten vám zapůjčí některá z místních autopůjčoven. Na cestu se můžete zeptat v turistických informacích či přímo v půjčovně. Nicméně silniční infrastruktura na Korfu není nijak složitá a všechny cesty, zejména ty vedoucí k letoviskům, jsou dobře vyznačeny.
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Liapades, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Středisko Liapades

Romantické středisko Liapades se rozprostírá ve stejnojmenné zátoce na západním pobřeží ostrova Korfu, v severní části údolí Ropa. Celá tato oblast je zemědělským centrem ostrova, proto tu můžete spatřit mnoho vinic, polí a farem a také každodenní život místních Řeků. Jeho kontrastem jsou pak turisticky oblíbené pláže na pobřeží.

Pláže u Liapades

Jednou z nej pláží Korfu je právě ta v Liapades. Je sice poměrně malá, nicméně v okolí můžete objevit spoustu dalších pláží a zátok, dostupných jen po moři. Není nic snazšího než si pronajmout loď či šlapadlo a vyrazit na průzkum. Odměnou bude nedotčená příroda a soukromí opuštěné pláže; zkrátka budete si připadat skoro jako Robinson Crusoe. Pláž v Liapades je převážně oblázková. K dispozici jsou tu  lehátka a slunečníky. Voda je tu křišťálově čistá, a tak láká hlavně potápěče. I s pouhým šnorchlem tu můžete zažít mnohá dobrodružství a pokochat se pohledem na mořské živočichy.

Na hlavní pláži si lze vypůjčit i motorový člun.

Zdejší příroda je obzvláště příjemným pohledem pro oko. Pobřeží je členité, lemované skalami a přírodními jeskyněmi. Proto opravdu stojí za to vyrazit na průzkum okolí, kde vás překvapí mnohá malebná místa zdejší krásné přírody.

Jedna z vedlejších pláží Liapades Rovinny beach má pozvolný vstup do vody a drobné oblázky, je tedy využívána hlavně rodinami s dětmi. Asi 90% cesty k ní lze absolvovat i s kočárkem po betonové cestě. Pouze závěrečný úsek při sestupu na pláž je neprůjezdný. V odpoledních hodinách zde útes vytváří stín, což je pro dítky také příjemné. Pláž není vybavená (sprchy, slunečníky...).

Na velmi krásnou Paradisse beach se dostanete lodním taxi.

Co v Liapades ?

Původní vesnice Liapades žije svým tradičním řeckým životem. Je tu několik taveren, náměstí a kostel, zkrátka klidné místo ideální k odpolednímu odpočinku a pozorování místního „cvrkotu“. Zdejší kostel je historickou památkou ze 17. století, která byla zrekonstruována do původní podoby.

Na ostrově Korfu si určitě nenechte ujít především hlavní město, vzdálené od Liapades cca 20 kilometrů. Dostanete se tam buď autobusem nebo automobilem, který si můžete zapůjčit. Pouhé cca 3 km od Liapades najdete místo zvané Paleokastritsa, které je jedním ze tří míst opředených slavnou legendou o Odysseovi a jeho zkamenělé lodi. Dle Homérova díla totiž Poseidon nechal tuto loď proměnit na kámen v místě, kde jsou dva přístavy dostupné po hrázi. Tomuto popisu odpovídá ale nejen Paleokastritsa, ale i poloostrov Kanoni (se známým Myším ostrovem alias zkamenělou lodí) a Afionas. I u Paleokastritsy se tedy nachází ostrůvek připomínající loď. Také se předpokládá, že v Paleokastritse stával v dávných dobách bájný palác krále Alkiona.

Celá oblast je propletena mnohými cestičkami a trasami, což potěší hlavně pěší turisty. Pokud máte rádi dlouhé procházky, nebo k tomu přímořský podvečer přímo vybízí, vydejte se do kopců a odhalte svá „tajná“ místečka překrásných výhledů na moře a západy slunce.  Nebo se vydejte objevovat odlehlá pobřežní zákoutí a nedotčené pláže. V okolí Liapades se nachází také množství malých tradičních vesniček, které nejsou poznamenány turismem. Dobrodružné povahy se tam určitě rády vypraví za poznáním.

Oblíbený je také výlet na známou Paradisse beach. Výlet se dá zakoupit přímo v Liapades, v roce  2009 stál 20 Euro/osoba.

Video z pláže

Pláž v Liapades je klidná a pohodová, celé prostředí je moc prima.

Video

Kam na Korfu se jezdí ?

Na Korfu se z ČR nejčastěji jezdí do středisek Agios Georgios /jih/, Agios Georgios /sever/, Agios Gordis, Agios Ioannis Melitieon, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Stefanos, Acharavi, Almiros, Arillas, Barbati, BenitsesDassia, Ermones, Gialiskari, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Kommeno, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Roda a Sidari.

Tipy na hotel v letovisku Liapades

Studia Birlis

Studia Birlis nabízejí příjemné ubytování ve vile s rodinnou atmosférou. Studia mají vždy balkon nebo terasu a jsou prakticky vybavena. Předností ubytování je ideální poloha v klidu a s překrásným výhledem směrem přes údolí na okolní zalesněné stráně. Od vily Birlis vede cesta k nejhezčí pláži v okolí (Rovinia). Terasa s prostorným bazénem, slunečníky a lehátky vybízí k odpočinku (snack bar u bazénu nabízí kromě možnosti snídaní i další občerstvení během dne). Areál sousedního hotelu Liapades Beach nabízí možnost dalšího vyžití (živá hudba, kulečník, stolní tenis). Do centra Liapades, kde naleznete několik taveren, barů i obchodů, dojdete 15ti minutovou procházkou. Doporučujeme pro klidnou a romantickou dovolenou uprostřed krásné přírody.

1.

Kahlua studia

Studia Kahlua se nacházejí ve svahu nedaleko oblíbeného hotelu Elly Beach v letovisku Liapades, kde mohou naši klienti využívat hotelových služeb. Dům studií Kahlua je obklopen bohatou zelení a nachází se v klidném prostředí, najdete zde rodinnou a pohodovou atmosféru.

2.

Blue Princess Beach od 12 790 Kč se všemi poplatky

Rozsáhlý hotelový komplex Blue Princess Beah se nachází v krásné zátoce u vesničky Liapades, na západním pobřeží ostrova Korfu, jen pár kilometrů od Palekostritsy, která je známá svým stále fungujícím mužským klášterem. Resort se skládá z hlavní budovy s recepcí a mnoha přízemních a patrových budov, amfiteatrálně rozmístěných ve svahu mezi olivovníky a cypřiši. Hotel ve srovnání s jinými destinacemi odpovídá svou kategorií 3*+. Přímo na pláži, která je pod hotelem, si můžete zapůjčit motorové čluny a prozkoumat krásné zátoky a malebné pláže na západním pobřeží. Hotel nabízí velmi klidnou dovolenou s možností výletů po okolí. Pro jeho polohu nedoporučujeme hotel klientům s pohybovými obtížemi.

3.

Liapades Beach

Na západním pobřeží nedaleko vesnice Liapádes je úsek krásných přírodních zátok s křišťálově čistým mořem. Mezi zelenými stráněmi se strmě klikatí cesta vedoucí dolů až k pláži. Hotel Liapades Beach je nenásilně zasazen ve svahu mezi borovicemi, cypřiši a olivovníky. Komplex tvoří několik menších budov a bazén v zahradě. Pokoje jsou moderně zařízené a nabízejí dostatečný komfort pro trávení letní dovolené. V zahradě u bazénu je božský klid k relaxaci, takže se konečně dostanete ke své oblíbené knize. Pár metrů od hotelu jen seběhnete z kopečku na pěknou oblázkovou pláž, kde si můžete pronajmout lehátka a slunečník nebo se zabavit některým z vodních sportů. V nedalekém centru letoviska najdete několik taveren, barů i obchodů. Doporučujeme všem, kteří vyhledávají klidnou dovolenou uprostřed krásné přírody.

4.

Papolulas studia

Resort se studii Papolulas leží na klidném místě ve svahu v krásně udržované zahradě s výhledem na záliv, cca 1 km od centra letoviska Liapades, které doporučujeme pro večerní procházky a cca 500 m od jedné z nejkrásnějších pláži na ostrově Korfu. Nedaleko se nachází obchůdky, několik taveren a barů. Studia jsou umístěná ve dvou budovách. Snack bar u bazénu nabízí nápoje a občerstvení po celý den. Vhodné pro klienty, kteří hledají pro dovolenou klidné místo.

5.

Aqua Blue od 15 329 Kč se všemi poplatky

Komorní hotel Aqua Blue skládající se z nízkopodlažních budov, umístěný ve velmi půvabné zátoce obklopené zelenými kopci. Jen pár kroků od krásné pláže s jemným sestupem do moře, ideální i pro děti. Na kopci, cca 900 m od centra města Liapades, cca 200 m od obchodů a barů, cca 7 km od kláštera Paleokastritsa, cca 10 km od hradu Angelokastro, cca 22 km od města Korfu; cca 18 km od letiště Korfu; autobusová zastávka cca. 900 m od hotelu (město Korfu).

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---