Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Lasithi Plateau

Náhorní plošina Lasithi se nachází v pohoří Dikti ve výšce 850 m n.m., má rozlohu 60 km2.  Symbolické větrné mlýny s bílými plachtami dnes spatříme již jen výjimečně, nebo na starých malbách a fotkách, protože byly nahrazeny motorovými čerpadly. Větrná čerpadla, která využívala energii severních větrů, sloužila k zavlažování úrodných polí, na kterých místní obyvatelé pěstují dodnes různé druhy zemědělských plodin. Silnice vede kolem dokola celé planiny, přes malé vesničky, kde můžeme ochutnat i nakoupit různé speciality, pro turisty je připraveno velké množství suvenýrů. 

Oblast
Náhorní plošina Lasithi leží cca 30 km jižně od letoviska Malia na severovýchodním pobřeží Kréty, cca 35 km západně od Aghios Nikolaos.Náhorní plošina Lasithi je obklopená vysokými horami a přístupových cest je jen několik, z toho použitelné pro běžné turisty jsou dvě. Obě jsou s asfaltovým povrchem. První vede od Heraklion směrem na Malia a na náhorní plošinu se vjíždí u vesničky Pinakiano, druhá  první vede  od Aghios Nikolaos a na náhorní plošinu se vjíždí ve východní části u vesničky Mesa Lasithi. Další přístupové cesty jsou nezpevněné a pro běžná auta nesjízdné. Jedná se zejména o přístupové cesty z jihu přes pohoří Dikty a z východu od náhorní plošiny Katharos Plateau. Obě cesty poskytují nádherné scenérie, avšak vyžadují dobré 4x4 a dostatek řidičských schopností.  
Hodnocení uživatelů
4/5
Prima

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Lasithi Plateau, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Nejnovější hodnocení

Neznámý uživatel, 13. 6. 2021 Na Krétě není nic v kategorii "HRŮZA". Doporučuji všem obětovat jeden den výletu do těchto končin. Hana

Doporučuje

Prima
Všechna hodnocení
--- • --- • ---
---