Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Kato Zakros

Kato Zakros je velmi klidné a hezké letovisko s dlouhou pláží a možností mnoha aktivit. Celá oblast je tvořena malým zálivem a pláž se táhne po celé jeho délce. Na některých místech je naprosté soukromí a klid, jiná místa nabízejí možnost her a společenského života. Přímo nad středem pláže je několik malých a útulných taveren. Vzhledem k šířce pláže a jejímu velmi mírnému svažování je místo ideální i pro rodiny s dětmi. V jedné části pláže je i dřevěný chodníček, který umožňuje snadný přístup k vodě i zdravotně postiženým a vozíčkářům.Přímo do letoviska Kato Zakros ústí kaňon Údolí mrtvých, který poskytuje jednu z možností sporotvního vyžití, v tomto případě pěšího výletu. Vzhledem k nenáročnému terénu je procházka v Údolí mrtvých vhodná i pro rodiny s dětmi.

Oblast
Kato Zakros se nachází na východním pobřeží, cca 35 Km od Sitia, 25 Km od Palekastro a necelých 20 Km od pláže a vesničky Xerokambos. Vesnička Hohlakies, kde začíná Kaňon Hohlakies s pláží Karoumbes, je vzdálená asi 16 Km.
Hodnocení uživatelů
4/5
Prima

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Kato Zakros, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Parametry

Kvalita vody Křišťálově čistá
Dno Oblázky, Kamínky
Povrch Oblázky, Kamínky
Vybavení Taverny, Slunečníky/lehátka, Sprcha , Občerstvení
Šnorchlování Nic zajímavého, Malé rybky
Přistup a doprava Osobní auto, Autobus
Příroda Stromy, Keře

Nejnovější hodnocení

Neznámý uživatel, 14. 9. 2018 ideální pro rodiny s malými dětmi, pro straší lidi a vůbec pro turisty, kteří hledají klidné místo pro pobyt a málo rušný turistický ruch. Rovněž je možné navštívit vykopávky z doby bronzové (minojské osídlení). Ubytování bezva. Moře teplé a klidné, možnost potápění a turistiky.

Doporučuje

Prima
--- • --- • ---
---
Nejbližší střediska