Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Kritsa

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Kritsa, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Kritsá

Uživatel Elina přidal:

Kritsá je malé městečko s pouhými 2 tisíci stálých obyvatel ležící na úpatí hor nedaleko známé planiny Lassithy, jen 11 km od Agios Nikolaos. Kritsá je překrásnou ukázkou tradiční Krétské architektury. Městečko je vystavěno ve svahu, jeho malé bílé domky se choulí jeden k druhému a vytvářejí tak spleť křivolakých uliček a romantických zákoutí.

Obyvatelé Kritsy žijí v převážné míře tradičním způsobem života. Městečko je známo jako centrum lidového umění na Krétě. Proslavené je zejména nádhernými výšivkami, jejichž tvorbě se věnuje většina místních žen. Naleznete zde však i jiná řemesla jako nožířství, hrnčířství a podobně. Oblast směrem k Lassithy je využívána zemědělsky. Ačkoliv část farmářů již přešla k modernímu způsobu obdělávání půdy, není žádnou výjimkou potkat zde staříka s plně naloženým oslem a stařenky v černém mířící na pole s motykou.

Vykopávky Lato Etera

Asi 4 km od městečka Kritsá leželo starověké město Lato Etera. Město bylo vybudováno ještě v předklasické éře v cca. 7. stol. př. n.l.. Město mělo dvě akropole a  bývalo jedním z nejvýznamnějších měst na Krétě své doby. Archeologické průzkumy odkryly bránu, divadlo, chrám a svatyně i obytné domy a obchody.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---