Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Kapi

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Kapi, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Kapi

Vesnička Kapi s bohatou historií leží v severní části ostrova Lesbos, trochu dále od pobřeží než klasická letoviska. Nicméně přesto obec zaznamenává postupný rozvoj směrem k turismu při zachování dlouholetých tradic.

Co v Kapi ?

Ve vesnici naplněné zelení, s pohořím v pozadí a typickou ostrovní architekturou, najdeme několik málo gastronomických zařízení, kde vám naservírují téměř domácí stravu. V místním obchůdku nakoupíte jen to nejnutnější. Dominantou obce viditelnou z dálky je stará továrna a její vysoký komín. Kromě toho je tu ještě k vidění pěkný kostel, jinak je však středisko určeno spíše nenáročným návštěvníkům, kteří hledají klid a odpočinek.

Pláže u Kapi

K nejbližším plážím se dostanete buď delší procházkou nebo lépe pronajatým vozem, neboť jsou vzdáleny několik kilometrů. Jsou jimi: Palios, Skala Sikamnias, Geni Limani, Tsonia, Astropotamos a Molivos. V posledně jmenovaném se vám dostane rozvinutějších služeb všeho druhu.

Další střediska na ostrově Lesbos

Na Lesbos se ze České republiky jezdí ještě do Anaxos, Eftalou, Kapi, Molyvos (Molivos) , Petra, Skala Kalloni a Skala Mystegna.

Tipy na hotel v letovisku Kapi

Artemis vila

Kamenná vilka Artemis stojí přímo v centru starobylé vesnice Kapi, která se nalézá na úbočí pohoří Lepetimnos a nedaleko přímořského letoviska Skala Sikamnias. Ve vesničce naleznete tavernu, obchod a kavárnu. Nejbližší pláže jsou vzdáleny asi 5 km a jmenují se Geni Limani a Tsonia.

1.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---