Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Skala Kalloni

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Skala Kalloni, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Skala Kalloni

Vysoce atraktivní letovisko ostrova Lesbos zvané Skala Kalloni leží ve stejnojmenné rozlehlé zátoce chráněné skalisky, která je známá vedle turistického ruchu také produkcí sardinek v rušném přístavu a výskytem četných druhů ptactva. Neporušená krajina tu skrývá svá tajemství, která čekají na odhalení zvídavými návštěvníky.

Pláž u Skala Kalloni

Pobřeží podél celého zálivu Kalloni je pokryto dlouhým kobercem hlubokého písku zlatavé barvy, který společně s mělčinami, klidnou hladinou moře a teplou vodou vytváří naprosto ideální podmínky pro méně zkušené plavce a hlavně rodiny s malými dětmi, kterým zajišťuje bezpečí při koupání. Výjimkou nejsou vodní sporty. Obzvláště populární je windsurfing. A není divu, že právě pláže tu patří k hlavním atrakcím, vždyť první část jména letoviska – Skala – znamená v češtině „pláž“.

Co ve Skala Kalloni

Když se vám poštěstí, můžete ve Skala Kalloni během srpna zažít zdejší festival oslavující již zmíněné sardinky. Ty jsou proslulé svou chutí, která je prý obzvláště excelentní díky vzácným látkám a minerálům obsaženým ve místních vodách. Návštěvníci mohou jejich lahodné maso zdarma okusit a připít na jejich věhlas skleničkou tradičního ouza či vína v rytmu řecké temperamentní hudby a tance.

Každoročně, zejména na jaře a na podzim, přijíždějí do zálivu zkušení ornitologové, kteří pozorují migrující ptactva racků, plameňáků, ledňáčků, labutí a dalších druhů. V úrodné krajině pramenů, říček a mokřin se jim obzvláště dobře odpočívá na jejich cestách. Ale i když nejste odborníci nebo zoologové, tato rarita jistě potěší všechny romantické duše, které rády pozorují přírodní krásy. Výjimkou ve Skale Kalloni nejsou ani divoké, barevné květy nejrůznějších rostlin.

Pokud jde o stravování, výběr je poměrně široký. Ujít byste si neměli nechat samozřejmě sardinky na různé způsoby, ať už grilované či smažené, nebo jiné rybí pokrmy. Na jídelníčku můžete najít také jehněčí a kuřecí maso, skvělé omáčky a zeleninové saláty. Nesmí chybět víno a ouzo.

Noční život nepatří k těm nejživějším a spíše se soustřeďuje do hospůdek a taveren, případně se odehrává ve stylu procházek či posezení na pobřeží. Přes den je možné vedle slunění a koupání se v moři nakupovat nebo vyrazit na pěkný výlet za historickými a archeologickými památkami.

Další střediska na ostrově Lesbos

Na Lesbos se ze České republiky jezdí ještě do Anaxos, Eftalou, Kapi, Molyvos (Molivos) , Petra, Skala Kalloni a Skala Mystegna.

Tipy na hotel v letovisku Skala Kalloni

Pasiphae

Velmi hezký a udržovaný hotelový areál Pasiphae je obklopen příjemnou zahradou, nachází se v klidné části letoviska Skala Kalloni. Ve vzdálenosti cca 350 m přes silnici je nejbližší organizovaná písečná pláž (místy s oblázky) s velmi pozvolným vstupem do moře. Centrum letoviska Skala Kalloni, kde jsou restaurace, bary, minimarkety a obchůdky, je ve vzdálenosti cca 500 m, vesnice Kalloni je cca 5 km.

1.

Aegeon

Hotel Aegeon s rodinnou atmosférou je situován v rozlehlé zahradě v klidném prostředí, cca 150m od písečné pláže a moře s velmi pozvolným vstupem (desítky metrů), na samém konci letoviska Skala Kalloni. Do jeho centra se dostanete po cca 10 minutách chůze, zde je náměstí s několika restauracemi, tavernami, obchody s potravinami i suvenýry. Vyhlášené jsou zdejší taverny na pláži, kde připravují výtečné čerstvé rybí speciality. Hotel  Aegeonsi můžete podrobněji též prohlédnout na www.medsun.gr, kde je virtuální prohlídka celého hotelu.

2.

Arisvi

Patrový dům Arisvi se nachází na hlavní ulici střediska přímo naproti pláži hned vedle restaurace a naproti dětskému hřišti asi 100 m od centra střediska.

3.

Pela

Příjemný a oblíbený jednopatrový hotel Pela je umístěný v pěkné zahradě asi 300 m od centra střediska.

4.

Aeolian Gaea

Jeden z nejhezčích hotelů na ostrově Lesbos, hotel Aeolian Gaea, se nachází asi 500 metrů od pláže Skala Kallonis a jen 2 kilometry od městečka Kalloni. Místní autobusové linky zajišťují pravidelné spojení s hlavním městem a letoviskem Molyvos.

5.

Malemi

Malemi je rodinný hotel s velmi dlouhou tradicí je situován asi 300 m od centra letoviska Skala Kalloni v udržované zahradě.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---