Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Mykonos (Chora) - hlavní město

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Mykonos (Chora) - hlavní město, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Základní popis Mykonos (Chora)

Hlavní město ostrova Mykonos, podobně jako většina ostrovních metropolí také nazývané Hora či Chora, se v celé své kráse rozprostírá na západním pobřeží. Právě tady se soustřeďuje administrativa, obchod, zábava a kultura Mykonosu.

Dominantou města je několik starých větrných mlýnů, které jsou vyskládány vedle sebe nad bílými domky táhnoucími se od přístavu po zvlněném svahu. Vydáte-li se od těchto symbolů ostrova do křivolakých uliček, budete oslněni sněhobílou čistotou fasád, barevností balkonků, důmyslností mozaikových chodníků a množstvím nepřesných linií, které dodávají tomuto místu zcela jedinečný ráz. Dojděte až dolů do přístavu, kde na vás čekají Benátky, tedy alespoň ty takzvané „Malé“. Tak se totiž říká zdejším několika rozkošným domkům, které stojí tak těsně u pobřeží, že na jejich stěny dosahují mořské vlny, podobně jako je tomu u skutečných Benátech v Itálii.

Co v Mykonos (Chora) ?

V Mykonosu je téměř vyloučeno, aby se jeho návštěvníci nudili, neboť příležitostí k různým aktivitám je bezpočet. A nejde zdaleka jen o objevování historických a architektonických krás města. Řada taveren a restaurací, i těch luxusnějších, potěší chuťové buňky, na diskotékách či v nočních klubech můžete zase popustit uzdu tanci, přes den se můžete vydat na nákupy. A kdyby to přeci jen nestačilo, stačí vyrazit do okolí. Mykonos je poměrně malý ostrov s řadou zajímavostí rozesetých v krajině, a tak není nic snazšího než pronajmout si vůz, motocykl, jízdní kolo a nebo zkrátka použít „vlastní pohon“ a vyrazit na výlet.

Díky širokým možnostem zábavy a kultury přijíždí do hlavního města jednak davy turistů z okolních letovisek, kteří si chtějí ostrovní metropoli prohlédnout, páry hledající romantiku, gayové a lesbičky, kteří zde mají své komunity, a především večer pak mladí lidé, již prahnou po letních párty za zvuků hlasité populární hudby. Je zde totiž rozsáhlý výběr klubů, barů a diskoték s provozem do brzkých ranních hodin.

Okolí Mykonos (Chora)

Strategická poloha Mykonosu umožňuje ubytovat se v některém z okolních letovisek a do města se vydávat jen za zábavou. V resortech najdete většinou písčité pláže s nabídkou vodních sportů

Kam se na Mykonos jezdí?

Na Mykonos se z ČR jezdí hlavně do středisek  Agios Ioannis, Elia, Mykonos (Chora) - hlavní město, Platis Gialos a Psarou.

Tipy na hotel v letovisku Mykonos (Chora) - hlavní město

Lagos Mare

Nově vybudovaný elegantní hotel Lagos Mare s kubistickými architektonickými prvky má ideální polohu v klidné části známého letoviska Agios Prokopios, jen několik minut chůze od písečné pláže, kde si můžete pronajmout lehátka a slunečníky. V jedné části pláže se provozují vodní sporty a další část pláže zůstává přírodní. Autobusová zastávka je přímo u hotelu.

1.

Flora Pension

Komplex pensionu Flora se nachází v jedné z úzkých uliček se sněhobílými domy a barevnými okny postavenými v typickém ostrovním stylu. Menší komplex s pokoji a studii je ideálně umístěn v centru města Mykonos, v postranní klidné uličce. Pension Flora má výbornou polohu, je nedaleko od větrných mlýnů - cca 50 m, cca 100 m od hlavní autobusové zastávky, která nabízí spojení do ostatních letovisek. Písčitá pláž se nachází cca. 300 m od pensionu, další pláže doporučujeme navštívit v ostatních střediscích, která jsou vzdálena cca 2,5 km, a je možné pro to využít nedalekou autobusovou dopravu.

2.

Semeli

Semeli je komfortní hotel, který leží cca 500 m od přístavu a cca 100 m od zastávky busu a obchůdků.

3.

Despotico

Rodinný hotel Despotico, renovovaný v r. 2003, leží cca 150 m od centra hlavního města, cca 1,5 km od starého přístavu, cca 3 km od nového přístavu.

4.

Cavo Tagoo

Hotel Cavo Tagoo je jeden z nejluxusnějších hotelů na ostrově Mykonos. Hotel nabízí překrásné výhledy z terasy na moře.

5.

Myconos View

Terasovitě postavený hotelový komplex Myconos View s překrásným výhledem na přístav v hlavním městě Mykonos. Jen během několika minut je dosažitelné centrum nočního života a zábavy, kavárny, restaurace, obchůdky, bary a diskotéky.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---