Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Tipy na výlety

Ostrov Naxos - výlety

Prosím, pokud jste některý z uvedených tipů na výlet o dovolené absolvovali nebo to plánujete, podělte se s ostatními o Vaše zážitky. Popis Vašeho výletu včetně fotografií a dalších komentářů můžete napsat do rubriky Výlety.

Vložit nový tip

Víte o nějakém místě, které by se ostatním mohlo líbit, ale nenašli jste ho zde? Myslíte si, že něco stojí za návštěvu a rádi byste o tom informovali? Napište nám. Rádi Váš návrh zvěřejníme.

Bedrun

Doporučuji se podívat na ostrov Kouroi. Jednoduchý výlet na celý den.

Mezi další tipy na výlety, které návštěvníci velmi často zmiňují, patří hlavně prohlídka hlavního města ostrova. Jmenuje se Naxos Chora a najdete zde několik unikátních památek a muzení. A pokud najdete chvilku, určitě si nenechte ujít výlety na okolní ostrovy. Lístek na loď si můžete zakoupit buď sami nebo přes delegáta a můžete se vydat za krásami takových ostrovů, jako MykonosSantorini či Delos.

Mnoho dalších zajímavých místa pak najdete v našem Katalogu objektů po levé straně. Přímé odkazy jsou:

Památky a muzea
Kláštery
Pláže
Turistická střediska

Naxos - tipy na výlety a různé fakultativní akce CK

Zde Vám přinášíme několik tipů na organizované výlety po ostrově Naxos. Jsou od různých CK, u každého výletu je napsáno, kdo ho nabízí. Některé výlety se překrývají a jsou zhruba stejné. Asi to bude proto, že CK výlety nabízí, ale neorganizují, jen zprostředkovávají nabídku místních agentur. Většinout tyto výlety tedy můžete zakoupit jak u CK, tak u delegáta na místě tak asi i v místních turistických informacích.

Výlet ostrovem Naxos

Poznejte srdce Naxosu jízdou přes vrcholky hor, zelenými údolími, olivovými a dubovými háji. Zastávka bude ve vesničce Dalamas – hrnčířské dílně, kde budete mít jedinečnou možnost pozorovat místní řemeslníky při jejich tvorbě malých váz a dalších výrobků. Při návštěvě místní výrobny olivového oleje se dozvíte vše o olivách a umění výroby delikátního olivového oleje. Ve vesničce Chalki je ochutnávka citronového likéru, který se produkuje pouze na Naxosu. Navštívíte i starý byzantský klášter Pawia Drossiani a chrám Démeter (Démétéřin chrám). Ve vesničce Melanes k vidění populární Kouros of Flerio – socha cca 6,4 m vysoká s chybějícím levým chodidlem a částí pravé nohy. Poslední zastavení ve vesničce Apiranthos – možnost návštěvy muzea o historii ostrova. Popis výletu je od CK Firotour.

Plavba za panenskými plážemi na jižním pobřeží Naxosu

Objevte na celodenní plavbě panenské pláže ukryté na jihovýchodním pobřeží ostrova – výlet na 18 m lodi bude jistě nezapomenutelným zážitkem. Odplutí je z malého přístavu v letovisku Agia Anna a první zastávka je na unikátní pláži Kalados na jižním cípu ostrova.

Druhé zastavení je na pláži Rina (nedostupné z pevniny), s mořskou jeskyní a pramenem vyvěrajícím přímo do moře. Pokračování je podél pobřeží až na krásnou pláž Aliko s písečnými dunami a cedrovými stromy, kde si vychutnáte delikátní řecký oběd, v pozdějším odpoledni návrat do přístavu v Agia Anna. Popis výletu je od CK Firotour.

Celodenní výlet na ostrovy Delos a Mykonos

Jedná se o výlet na dva různé, nicméně velmi známé, ostrovy Delos a Mykonos. První jmenovaný – Delos, zasvěcený bohu Apollonovi a bohyni Artemis, s jedinečnými archeologickými památkami a jedním z nejvýznamějších archeologických muzeí v Řecku.

Řada antických pozůstatků vč. chrámu Apollona a terasy se lvy k vidění právě zde. Druhá zástavka je na ostrově Mykonos – celosvětově proslulém jako “Malé Benátky Egejského moře”, s typickou nádhernou architekturou. Návštěva Mykonu trvá cca 3 hod. – možnost poznání krásných pláží, malých kostelíků a kapliček, zářících domků s arkádami a mramorových schodišť, procházky podél větrných mlýnů, návštěvy místního muzea nebo nákupů v elegantních buticích. Popis výletu je od CK Firotour.