Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Tipy na výlety

Samos - výlety

Prosím, pokud jste některý z uvedených tipů na výlet o dovolené absolvovali nebo to plánujete, podělte se s ostatními o Vaše zážitky. Popis Vašeho výletu včetně fotografií a dalších komentářů můžete napsat do rubriky Výlety.

Máte vlastní tip na výlet na ostrově Samos?

Vložit nový tip

Víte o nějakém místě na ostrově Samos, které by se ostatním mohlo líbit, ale nenašli jste ho zde? Myslíte si, že něco stojí za návštěvu a rádi byste o tom informovali ostatní? Napište nám. Rádi Váš návrh zvěřejníme.

Za návštěvu a výlet stojí téměř všechny zajímavosti z katalogu objektů. Přímý přístup k jednotlivým kategorím je:

Turistická střediska
Kláštery
Památky a muzea
Přírodní zajímavosti

 

Samos - výlety nabízené CK a fakultativní služby

Zde Vám nabízíme několik tipů na organizované výlety po ostrově Samos. Jsou od různých CK, u každého výletu je napsáno, kdo ho nabízí. Některé výlety se překrývají a jsou zhruba stejné. Asi to bude proto, že CK výlety nabízí, ale neorganizují, jen zprostředkovávají nabídku místních agentur. Většinout tyto výlety tedy můžete zakoupit jak u CK, tak u delegáta na místě tak asi i v místních turistických informacích.

Okruh ostrovem Samos

Výlet zahrnují nejzajímavější pamětihodnosti ostrova, prohlídka archeologických památek (ruiny chrámu bohyně Héry v Ireonu), starých horských vesniček, návštěva kláštera Sv. Kříže, návštěva Karlovassi, výrobny keramiky, vinařského závodu. (orientační cena: 38 EUR, děti do 12 let: 19 EUR). Popis výletu je od CK Viamare.

Turecko - Kusadasi

Plavba do Kusadasi (plavba cca 1,5 h.), návštěva bazaru, obchodů, kobercové dílny nebo výrobny koženého zboží, doporučujeme dokoupit si výlet do Efesu (cca 25 EUR), kde je mnoho dalších zachovalých antických památek. (orientační cena: 50 EUR, děti do 12 let: 25 EUR). Popis výletu je od CK Viamare.

Patmos

Výlet je vlastně návštěva dalšího pozoruhodného ostrova (plavba cca 2,5 h.), který leží jižně od ostrova Samos. Legenda vypráví, že zde vznikla Apokalypsa, část Bible, kterou zde v roce 92 n.l. napsal Svatý Jan, když zde byl v exilu. Návštěva jeskyně Sv. Jana, klášterů nebo koupání. (orientační cena: 37 EUR, děti do 12 let: 18,5 EUR). Popis výletu je od CK Viamare.

Piknik

Lodí se pluje na příjemnou pláž Megali Lakka - koupání, šnorchlování, vodní sporty, grilování. (orientační cena: 39 EUR, děti do 12 let: 19,5 EUR). Popis výletu je od CK Viamare.

Řecký večer

Živá řecká hudba, tradiční pokrmy a místní víno, ukázky řeckých tanců na náměstí v podhorském městečku. (orientační cena: 40 EUR, děti do 12 let: 20 EUR). Popis výletu je od CK Viamare.