Tipy na výlety

5 min.

Máte vlastní tip na výlet na ostrově Samos?

Tipy na výlety od turistů / cestovatelů - Tipy na výlety a fakultativní akce CK

Máte vlastní tip na výlet?

Víte o nějakém místě na ostrově Samos, které by se ostatním mohlo líbit, ale nenašli jste ho zde? Myslíte si, že něco stojí za návštěvu a rádi byste o tom informovali ostatní? Napište nám. Rádi Váš návrh zvěřejníme.

Za návštěvu a výlet stojí téměř všechny zajímavosti z Katalogu objektů po levé straně. Přímý přístup k jednotlivým kategorím je:

Turistická střediska

Kláštery

Památky a muzea

Přírodní zajímavosti

Samos - výlety nabízené CK a fakultativní služby

Zde Vám nabízíme několik tipů na organizované výlety po ostrově Samos. Jsou od různých CK, u každého výletu je napsáno, kdo ho nabízí. Některé výlety se překrývají a jsou zhruba stejné. Asi to bude proto, že CK výlety nabízí, ale neorganizují, jen zprostředkovávají nabídku místních agentur. Většinout tyto výlety tedy můžete zakoupit jak u CK, tak u delegáta na místě tak asi i v místních turistických informacích.

Západ - okruh ostrovem Samos

Na tomto výletě máte možnost nahlédnout do života místních obyvatel, navštívíte vesnici Platanos, vesnici Koumaradei s keramickou dílnou, klášter Timios Stavros (Svatý Kříž). Klášter je známý svou unikátní dřevěnou svatyní, která byla zhotovena v roce 1854. Prohlédnete si pozoruhodný tunel Efpalinio (Efpalinův kanál). Tento tunel byl vystavěn pod dohledem samotného Polykrata, byl kopán ze dvou stran hory a díky geniálním propočtům se obě cesty spojily. Krátký odpočinek v živém letovisku Pythagorion na jihovýchodním pobřeží Samosu. Město s nádhernou promenádou podél přístavu. Cesta přes město Mytilinii, návštěva muzea vín. Dalším zastavením je letovisko Kokkari s oblázkovou pláží. Nechybí zde proslulé řecké taverny a restaurace s řeckou i mezinárodní kuchyní. Popis výletu je od CK Alex.

SAMOS - Turecko

Plavba lodí k pobřeží Turecka. Asi po ¼ hodině plavby vylodění v Kusadasi a prohlídka Ephesos, nejzachovalejšího antického města na pobřeží Egejského moře. Nahlédnutí do historie chrámu bohyně Artemis, jednoho ze sedmi divů světa. Výklad historie s průvodcem. Oběd v turecké restauraci, před příjezdem do Kusadasi, návštěva orientálního bazaru. Návrat na ostrov Samos. Celodenní výlet.Kromě ceny výletu je nutno počítat též s poplatkem za transfer do přístavu a zpět (dle lokality hotelu). Popis výletu je od CK Alex.

Lodní výlet okolo Samosu

Je oblíbená plavba podél pobřeží s nádhernými pohledy na okolí ostrova. Po plavbě zastávka spojená s koupáním a sluněním na překrásné písečné pláži Megali Laka, kde kapitán s posádkou lodě pro Vás připraví oběd, zatímco Vy si můžete užívat průhledně čistou vodu v moři. Možnost navštívit v průběhu volna malý kostel. Celodenní výlet. Oběd v ceně. Popis výletu je od CK Alex.

Výlet na Patmos

Asi po 2 ½ hodinové plavbě se vylodíte na malém ostrově, který je částí zaplaveného vulkánu. Nádherný výhled na celé přístavní město. Tento kousek ostrova je uctíván mezi křesťany, protože zde Sv. Jan pobýval v exilu a zde napsal své zjevení Apokalypsy, evangelium, které je součástí Bible. Návštěva jeskyně, kláštera Sv. Jana, muzea. Cesta ulicemi je lemovaná ikonami a suvenýry. Možnost oběda v místní řecké taverně. Oběd, místní transfer a vstup do muzea není v ceně. Popis výletu je od CK Alex.

Okruh ostrovem Samos

Výlet zahrnují nejzajímavější pamětihodnosti ostrova, prohlídka archeologických památek (ruiny chrámu bohyně Héry v Ireonu), starých horských vesniček, návštěva kláštera Sv. Kříže, návštěva Karlovassi, výrobny keramiky, vinařského závodu. (orientační cena: 38 EUR, děti do 12 let: 19 EUR). Popis výletu je od CK Viamare.

Turecko - Kusadasi

Plavba do Kusadasi (plavba cca 1,5 h.), návštěva bazaru, obchodů, kobercové dílny nebo výrobny koženého zboží, doporučujeme dokoupit si výlet do Efesu (cca 25 EUR), kde je mnoho dalších zachovalých antických památek. (orientační cena: 50 EUR, děti do 12 let: 25 EUR). Popis výletu je od CK Viamare.

Patmos

Výlet je vlastně návštěva dalšího pozoruhodného ostrova (plavba cca 2,5 h.), který leží jižně od ostrova Samos. Legenda vypráví, že zde vznikla Apokalypsa, část Bible, kterou zde v roce 92 n.l. napsal Svatý Jan, když zde byl v exilu. Návštěva jeskyně Sv. Jana, klášterů nebo koupání. (orientační cena: 37 EUR, děti do 12 let: 18,5 EUR). Popis výletu je od CK Viamare.

Piknik

Lodí se pluje na příjemnou pláž Megali Lakka - koupání, šnorchlování, vodní sporty, grilování. (orientační cena: 39 EUR, děti do 12 let: 19,5 EUR). Popis výletu je od CK Viamare.

Řecký večer

Živá řecká hudba, tradiční pokrmy a místní víno, ukázky řeckých tanců na náměstí v podhorském městečku. (orientační cena: 40 EUR, děti do 12 let: 20 EUR). Popis výletu je od CK Viamare.

Čtěte také:

Naše tipy na zájezdy