Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Agnontas

Oblast
Typ letoviska Klidné
Hodnocení uživatelů
5/5
Skvělé!

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Agnontas, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Agnontas

Středisko Agnontas je malé přímořské městečko s přístavem. V případě velkého větru zde přistávají i trakty, které jinak směřují do hlavního města Skopelosu.

Navzdory přístavu je zde velmi čistá voda, pláž je spíše menší. Jde o klidné letovisko. Přesto tu najdete několik taveren s obvykou nabídkou řecké kuchyně.

Pěší výlety

Komu nestačí malá pláž v Agrontas, může se pěšky vydat na 1,5 km vzdálenou písečnou pláž Limnonari. Asi 2 km na druhou stranu leží výběžek Amarandos. Cesta k němu vede po nezpevněné stezce částečně lesem.

Agrontas má autobusové spojení s hlavním městem i okolními středisky.

Tipy na hotel v letovisku Agnontas

Vithos studia

Dům Vithos byl postaven v boční uličce rybářské vesničky Agnontas, což v překladu znamená "mořské dno". Agnontas leží jen cca 8 km od hlavního města Skopelos a z jeho malého, ale neskutečně malebného přístavu každý večer vyplouvají rybářské loďky, aby mohly zásobovat místní vyhlášené taverny čerstvou dávkou ryb a chobotnic. Agnontas dostal název podle slavného atleta Agnonta, který vyhrál v běhu na Olympijských hrách v r. 569 před Kristem a jeho loď zde v témže roce i přistála. V Agnontas se borovice doslova dotýkají tyrkysového moře a západy slunce jsou zde unikátní! Kromě výborných rybích taveren v této malé vesničce najdete i plážový bar, kavárnu, půjčovnu motorových člunů, malý supermarket a autobusovou zastávku. Dům se studii Vithos vás přivítá upravenou předzahrádkou s pohodlným společným posezením, zahradním grilem ve stínu vinné révy a citrónovníků a amforami osázenými květy.

1.

Korina studia

Vilka Korina stojí ve vilové zástavbě letoviska Agnontas a je obklopena zelení a květinami. U domu je posezení s vybavením na barbecue. Na městskou pláž se dostanete po cestě, která vede okolo sousedních vilek, a pak pokračujete asi 40 m po místní pobřežní komunikaci. Nedaleko je zastávka místní autobusové dopravy, která Vás za asi za 20 min. zaveze do hlavního města nebo na další pláže. Při cestě na pláž narazíte na obchod a 3 taverny, které jsou vyhlášené rybími specialitami.

2.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno

Nejnovější hodnocení

Dagi, 5. 12. 2019 8 km autobusem od Skopelosu

Doporučuje

Skvělé!
Všechna hodnocení
--- • --- • ---
---