Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Galissas

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Galissas, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Galissas

Rekreační středisko Galissas patří k těm nejlepším, nejhezčím a také co do velikosti nejrozsáhlejším lokalitám určeným k odpočinku a relaxaci na ostrově Syros. Právě proto sem přijíždí nejvíce turistů. Galissos leží jen zhruba 8 kilometrů od hlavního města Ermoupolis, a tak je snadno dostupné autem, na motorce, jízdním kole, případně delší procházkou. Ideální však je, pokud zůstáváte přímo v lokalitě a k pláži jen seběhnete od hotelu, penzionu nebo z kempu.

Pláže u Galissas

Pláž v letovisku Galissas je pokryta jemným pískem, a to i na mořském dně. Přístup do vody je mělký a velmi pozvolný, takže je toto místo vhodné i pro méně zdatné plavce a rodiny s malými dětmi. Díky čistotě vody a celkové kvalitě pláže se středisko honosí oceněním EU zvaným „modrá vlajka“, jímž se mohou pochlubit jen ti nejlepší. Svým návštěvníkům nabízí Galissas veškerý servis a komfortní služby v podobě lehátek, slunečníků, převlékacích kabin, toalet a sprch. Celkovou příjemnou atmosféru resortu dotváří okolní zeleň, která navíc chrání zátoku před nadměrným větrem. Přesto je pláž vhodná k vodním radovánkám a sportu všeho druhu – od surfingu přes šlapadla až po jízdu na loďkách. Kdo má radši pohyb na souši, může využít hřišť na různé míčové hry a atrakce pro děti. Pro dospělé nechybí noční zábava v barech a diskotékách s reprodukovanou i živou hudbou. 

Nedaleko Galissas se nachází ještě jedna zajímavá pláž zvaná Armeos v malé modré zátoce, která má ale zcela jiný charakter. Je spíš komornější a poskytuje více soukromí. Sice nenabízí žádné služby, zato potěší každého, kdo má raději klid nebo preferuje koupání bez plavek. Pláž je dostupná po souši i po moři na loďce nebo skútru.

Co v Galissas

Městečko, ke kterému pláž přináleží, je inspirativním místem k procházkám a drobným nákupům, případně k občerstvení v některé z taveren. Na kopci nad pláží si nenechte ujít zbytky starého opevnění a hradu, který sloužil na obranu ostrova, a kapličky Agias Pakou, odkud se vám naskytne krásný výhled do okolí.

Video z Galissas

Sice je toto video velmi kratičké, ale je na něm vidět pláž v Galissas

Video

Tipy na hotel v letovisku Galissas

Thalassia Thea - studia

Studia Thalassia Thea jsou postavena v kykladském stylu. Dům má vynikající polohu, je blízko místní pláže i centra městečka. Nedaleko od hotelu Thalassia Thea je zastávka místní autobusové dopravy, která Vás zaveze velmi rychle do překrásného města Ermoupolis.

1.

Benois

Ppříjemný jednopatrový hotel Benois je postaven jen 50 m od písečné pláže, v samém středu malé vesničky Galissas a pouhých 7 km od hlavního města ostrova Ermoupolis.

2.

Galissas studia

Dvě vilky Galissas, které tvoří harmonický celek, se nacházejí v klidném prostředí asi 200 metrů od pláže a 100 metrů od autobusové zastávky.

3.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---