Řecké obce a řecké zájmové spolky v ČR

2 min.

Řecké stránky o Česku

Tyto stránky nejsou tak úplně o Řecku jako spíše o Česku, ale přesto mi přišly zajímavé. Jsou v řečtině a slouží Řekům. Pokud se tedy chcete podívat, jak se Česko v Řecku prezentuje, koukněte na stránky Cestujeme z Řecka do Česka


Asociace řeckých obcí v ČR

Jedním z hlavních cílů AŘO v ČR je prohlubování a podpora přátelských vztahů mezi Řeky žijícími v České republice a Českou republikou. Jedná se nejen o oblast společenskou, ale také kulturní. Rozvoj řecké identity je podporován prostřednictvím kulturních a vzdělávacích akcí, důraz je kladen i na zachování a rozvíjení řeckého jazyka. Samozřejmostí je uchovávání a rozvoj vztahů s mateřským Řeckem, a to včetně společenské a hmotné pomoci krajanům od orgánů a institucí jak Řecké republiky, tak jiných. Další velkým cíle je pak šíření odkazu řecké kultury prostřednictvím vzdělávacích institucí, pořádají se přednášky a semináře, seznamujeme s novodobou řeckou kulturou. Obce také pořádají pořádají folklorně hudební a taneční akce, organizuje sportovní aktivity, má vydavatelskou a publikační činnost a hodně pracuje s dětmi a mládeží.

AŘO v ČR je nestátní neziskovou organizací, která k 31.12.2009 zastřešujuje 13 řeckých obcí s působností po celém území ČR. 

Adresa:
Asociace řeckých obcí v ČR
SPC J49
794 01 Krnov

Telefon: +420 554 611 962
+420 608 756 425

E-mail: aro.ch.bialas@centrum.cz

Internetové stránky:  Asociace řeckých obcí v ČR


Jednotlivé obce:

Řecká obec Javorník 

O obci:

Adresa: Předseda
Alexander Papageorgiu

Telefon: 776 248 257

Email: papageorgiu@jes.cz

Internetové stránky: Řecká obec Javorník

Naše tipy na zájezdy