Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Ermoupolis - hlavní město

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Ermoupolis - hlavní město, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Ermoupolis - hlavní město

Ermoupoli je velmi významným místem a to jak z hlediska turistického, tak z hlediska hospodářského. Dříve bývalo Ermoupolis hlavním ekonomickým centrem celého Řecka, od roku 1830 se zde rozvinul průmysl a Syros se stal jedním z hlavních míst, kde se vyráběly lodě a překládalo zboží. Rozvoj průmysl naštěstí již opadl a z Ermoupolis se stalo nádherné městečko s bohatou hotorií, která zde na návštěvníka dýchne opravdu na každém kroku.

Původně bylo Ermoupolis především město nad zálivem. Bylo postaveno na začátku 13. století na kopci San Georgios a do dnešní doby si Erimnoupolis uchovává kouzelnou a uchvacující středověkou atmosféru. Není zd eskoro žádná doprava, protože celé město je vystavěno ve svahu a dá se zde chodit převážně jen po schodech. I když je to od moře od promenády nahoru na vrchol přes tři kilometry, určitě výstup stojí za to - jakmile se dostanete nahoru, otevře se před Vámi pohled nejen na celý Ermoupolis a ostrov Syros, ale i na okolní ostrovy Tinos, Delos, Mykonos, Paros and Naxos.

Co v Ermoupolis

V Ermoupilis je řada překrásných náměstíček, kostelů a rlzných staveb jako jsou například radnice či divadlo Apollo, které je projektováno jako zmenšená LaScala. Kromě toho je zde samozřejmě řada restaurací a taveren, kde se můžete při procházkách křivolakými uličkami občerstvit, pokochat se nádherným výhledem a zrelaxovat v atmosféře dávný dob. Pokud někdy Syros navštívíte, Ermoupoli určitě za shlédnutí stojí.

Video z Ermoupolis

A zde je jedno video, ze kterého si snad obrázek, jak to v Ermoupilis vypadá, určitě uděláte.

Video

Kam se na Syros jezdí

Z České republiky se na Syros jezdí hlavně do středisek Galissas

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---