Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Aphiartis (Afiartis)

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Aphiartis (Afiartis), budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Aphiartis (Afiatrtis)

Ráj surfařů – to je asi nejstručnější, avšak nejvýstižnější charakteristika letoviska Aphiartis (Afiartis) , jež leží přibližně 20 kilometrů od hlavního města ostrova Karpathos. Nachází se v malebném zálivu v nejjižnější části území. Žlutá skaliska se tu zvolna svažují k několik kilometrů dlouhé písčité pláži a do sytě modrých vod Středozemního moře.

Život letoviska Aphiartis (Afiartis) je poklidnější, ovšem v žilách surfařů, kteří sem přijíždí za nevšedními zážitky, to při pohledu na vysoké vlny jen vře. Místo se totiž těší příznivým povětrnostním podmínkám, které zajišťují v letním období pravidelný přísun silného větru zvaného „Meltemi“, který vytváří nádherné vlnění mořské hladiny. V takzvané Slepičí zátoce, která má mělčí vodu, si můžete vyzkoušet surfování na nanečisto, ještě než vyrazíte naostro do širého moře. A nemusíte mít ani vlastní náčiní, neboť v místě jsou k dispozici bohatě vybavené půjčovny. Pokud si však přesto přivezete vlastní „prkno“, můžete jej v Aphiartis (Afiartis) uložit do některé z úschoven. A i když nejste právě aktivním surfařem, nevadí. Z pobřeží nebo z baru můžete nad lahodným drinkem pozorovat snahu těch, kteří se odhodlali k odvážnému výkonu v mořských vlnách.

V Aphiartis (Afiartis) se nachází menší ubytovací zařízení hotelového typu nebo soukromé pokoje. Občerstvení je zajištěno v několika tavernách a barech.

Video z okolí Aphiartis

Video

Další střediska na Karpathosu

Na Karpathos se jezdí z ČR především do středisek Amopi, Aphiartis (Afiartis), Arkassa, Diafani, Finiki, Lakki, Lefkos a Pigadia

Tipy na hotel v letovisku Aphiartis (Afiartis)

Irini od 18 800 Kč se všemi poplatky

Kompletně zrenovovaný menší hotelový komplex Irini se nachází v krásné zahradě v letovisku Aphiartis (Afiartis), v blízkosti pláže a hlavně windsurfingového centra/školy MISTRAL, zároveň velmi krátký transfer z letiště (cca 5–10 min.)

1.

Poseidon Beach

Rodinný hotel Poseidon Beach se nachází na odlehlé pláži Damatria v klidné části letoviska Afiartis. Hlavní město Pigadia je vzdáleno 15 minut jízdy autem. Hotel leží ve svahu nad krásnou 200 m dlouhou písečnou pláží s křišťálově čistou vodou. Poloha je ideální pro všechny, kteří hledají odpočinek a dobrý výchozí bod k cestám po ostrově, a také pro milovníky windsurfingu (hotel spolupracuje se školami windsurfingu na pláži). Hotel Poseidon Beach doporučujeme nenáročným klientům, kteří upřednostní klidné a tradiční řecké prostředí.

2.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---