Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Diafani

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Diafani, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Letovisko Diafani

Uživatel nudista přidal:

Malé přístavní městečko na severu ostrova s každodenním lodním spojením s hlavním městem. Asfaltová silnice spojuje Diafani s Olymposem v hornatém vnitrozemí, dál na jih vede 18km úsek prašné cesty (stav z r. 2009) do vesnice Spoa, odtud pak opět navazuje asfaltová silnice.  Vzdálenost do Pigadie je 67 km.

Diafani dosud zůstalo téměř ušetřeno přílivu turistů, ti se zde většinou zdrží jen krátce při plavbě z Pigadie během jednodenního výletu, jehož hlavním cílem je vesnice Olympos. V Diafani funguje malá turistická kancelář, v sezónu nabízí nejen ubytování, ale i výlety lodí na nedaleké pláže, do zátoky Tristomo a na ostrůvek Saria. Nábřeží je lemováno několika tavernami a v přilehlých uličkách nabízejí místní ubytování v apartmánech nebo malých rodinných hotelech. Fungují zde i minimarkety, u jednoho z nich lze dostat benzín.

Diafani - pláž

Pláž v Diafani není na koupání příliš hezká, mnohem atraktivnější je severně ležící oblázková pláž Vananda, na kterou lze dojít pěšky (cca 30) nebo po prašné cestě i autem. Jižně od Diafani leží několik dalších pláží, některé dostupné pěšky nebo autem, jiné pouze lodí.

Diafani je rovněž výchozím místem několika pěších túr – do nejsevernější osady Avlona, do zátoky Tristomo podél východního pobřeží nebo do vesnice Olympos.

Zajímavosti letoviska:

  • Kostel Zoodochou Pigi  s bohatou výzdobou freskami podle předloh ze 13. století. Kostel byl vystavěn asi před 40 lety na základech byzantského kostelíku, zničeného zemětřesením. 
  • Neptunova kašna na nábřeží, jejíž vrchol zdobí delfín seskládaný ze čtyř kamenů pocházejících z Vourkoundy. Ve spodní části jsou vsazeny kachle s malovanými výjevy ze všedního života obyvatel Diafani a Olymposu.

Video z Diafani

Ale snad Vám trochu pomůže alespoň video. Je zde vidět hezký pohled na Diafani směrem od moře.

Video

Další střediska na Karpathosu

Na Karpathos se jezdí z ČR především do středisek Amopi, Aphiartis, Arkassa, Diafani, Finiki, Lakki, Lefkos a Pigadia

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---