Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Finiki

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Finiki, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Finiki

Uživatel nudista přidal:

Letovisko Finini

Asi 3km severně od letoviska Arkassa leží v malém zálivu obklopeném skalami půvabná rybářská vesnička Finiki, jejíž taverny jsou vyhlášené mezi obyvateli ostrova i turisty specialitami z čerstvých ryb a mořských plodů. Jméno vesnice se dává do souvislosti s Féničany, kteří ze zdejšího přístavu údajně obchodovali s mořskými šneky, z nichž se získávalo velmi vzácné purpurové barvivo. Ve 20. století byl původně hluboký záliv zanesen a dnes odtud mohou vyplouvat už jen menší rybářské lodi.

Z příjezdové cesty nad vesnicí na první pohled upoutá modrobílý kostelík zasvěcený sv. Mikulášovi, patronovi rybářů. Pestrobarevné loďky v malém přístavu dokreslují příjemnou  atmosféru tohoto místa. Příznivci koupání najdou ve Finiki úzkou písečnou pláž s několika tamaryšky. Severně od vesnice pak leží malebnější pláž Kamarakia, tabule na ní v několika jazycích ale varuje před nebezpečnými proudy.

Zajímavosti letoviska Finiki:

V přístavu si všimněte pomníku se sedmi muži v malé lodi. Stali se zachránci ostrova v těžkých válečných časech. Na sklonku války se vydali na nebezpečnou plavbu do Egypta, aby zde u britské posádky hledali záchranu pro obyvatele ostrova, trpící hladem a nedostatkem léků. Po třech dnech skutečně dopluli do Alexandrie a vrátili se s britskými válečnými loděmi a zásobami.

Video z Finiki

A zde malé video dokumentující klid  a pohodu ve Finiki

Video

Další střediska na Karpathosu

Na Karpathos se jezdí z ČR především do středisek Amopi, Aphiartis, Arkassa, Diafani, Finiki, Lakki, Lefkos a Pigadia

Tipy na hotel v letovisku Finiki

Archontiko aparthotel


Apartmánový dům Archontiko leží v malé vesničce Finiki v klidném, romantickém prostředí na kopečku, odkud se můžete kochat panoramatickými výhledy do okolí a na moře. Letovisko Arkassa se nachází ve vzdálenosti cca 2 km, hlavní město Pigadia 18 km. Na menší pláž s přístavem se dostanete během pár minut (cca 100 m), další 2 krásné pláže se nacházejí 500 m od domu. Doporučujeme klientům, kteří vyhledávají klidnou, relaxační dovolenou s možnostmi výletů.

1.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---