Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Pelekas

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Pelekas, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Letovisko Pelekas

Pelekas je klidné a pohodové letovisko nacházející se na jihozápadě ostrova Korfu. Je místěno ve svahu nad krásnou písečnou pláží a nabízí jak dechberoucí výhled na moře, tak i klid, pohodu a romantiku. Pelekas je totiž dosud nezasaženo nadměrným turistickým ruchem a zachovalo si původní historickou atmosféru typické řecké vesničky. Úzké uličky, kostelíky, malé obchůdky a taverničky a blízkost skvělých pláží - to vše dělá z letoviska Pelekas unikát, který určitě stojí při výběru dovolené za zvážení.

Pro koho je letovisko Pelekas vhodné

Letovisko Pelekas si užijí všichni, kdo májí rádi pravou řeckou atmosféru, aktivní trávení dovolené a zároveň nechtějí místo s rušným nočním životem a nadměrných hlukem v denní i noční době. Můžete zde relaxovat při procházce mezi zalesněnými kopci, obdivovat úchvatné západy slunce nad mořem (letovisko i pláže jsou orientovány směrem na západ), navštívit některou z místních tradičních taveren nebo se věnovat procházkám po pláži, koupání v moři či šnorchlování. Najdete zde i přiměřenou nabídku vodních sportů.

A pokud byste se přesto všechno nudili, můžete se vydat i do blízkého okolí a sousedních letovisek. Cca 1,5 kilometru severozápadně je letovisko Glyfada, o kousek dále pak letovisko Ermones, směrem jihovýchodním pak narazíte po několika kilometrech na letovisko Agios Gordis.

V Pelekasu je také akvapark, na stránku akavaparku se můžete podívat na Akvapark Korfu - Pelekas. Jako další další možností vyžití se pak nabízí třeba golf či vyjížďky na koních.

Pelekas a pláže

Pláže jsou zde super. Najdete zde jak velké písečné pláže s kompletní nabídkou a obsluhou, tak i malé plážičky a malé zátoky, které poskytují dostatek klidu a soukromí a kde Vás nebude nikdo rušit.

Internetové stránky letoviska

Letovisko má i moc hezké stránky s mnoha informacemi. Pokud umíte alespoň trochu anglicky, koukněte na Welcome to Pelekas

Tipy na hotel v letovisku Pelekas

Pelekas Monastery od 30 290 Kč se všemi poplatky

Resort leží na západní straně ostrova Korfu přímo u známé pláže Kontogialos (Pelekas Beach) • cca 14 km od letiště a hlavního města Kerkyra • přibližně 1,7 km od vesničky Pelekas s obchůdky a tavernami

1.

Aquis Pelekas Beach

Hotel Aquis Pelekas Beach leží přímo u písčité pláže; ve svahu terasovitého charakteru (nedoporučujeme klientům se sníženou pohyblivostí), ve vyhledávaném malém letovisku s několika tavernami, obchůdky, vesničkou cca 2 km nad hotelem (přístupná pouze příkrým kopcem - pěšky, hotelovým shuttle busem nebo taxi), ideální pro klidnou dovolenou strávenou v zázemí kvalitního hotelu, pro poznání krás ostrova doporučujeme pronájem automobilu (Viz například půjčovna aut Top Cars Korfu); cca 15 km od letiště.

2.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---