Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Glyfada

Oblast
Typ letoviska Klidné
Glyfada se nachází na západním pobřeží ostrova, cca 15 km od hlavního města Korfu (neboli Kerkyra), kde je také hlavní letiště a přístav. Jakmile dorazíte, musíte se vydat cestou do vnitrozemí. Buď můžete vyrazit autobusem nebo automobilem (zapůjčeným v některé z místních půjčoven, či vlastním, pokud jste přijeli trajektem). Cesta je dobře značena, protože Glyfada je velmi známé a oblíbené turistické středisko, takže bloudit určitě nebudete.
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Glyfada, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Glyfada

Letovisko Glyfada, ležící na západním pobřeží ostrova Korfu, je jedním z nejoblíbenějších na celém ostrově, a to hlavně díky dlouhé písečné pláži a ideálním podmínkám pro koupání a relaxaci. Okolní příroda se svými strmými skalami, olivovými háji a tyrkysovým mořem je obzvláště okouzlující a dokresluje atmosféru celého místa pro klidnou, ničím nerušenou dovolenou. Ve středisku se lze ubytovat ve velkých hotelech i malých rodinných penzionech, mnohé velmi blízko pláže. V obchodech seženete vše potřebné od potravin a nápojů přes dárkové předměty.

Pláže u Glyfada

Pláž v Glyfadě je čistě písčitá a odraz slunečních paprsků ji zabarvuje dozlatova. Do moře přechází pozvolna, takže je určena i pro neplavce a malé děti. V některých místech dále od břehu je ale potřeba si dávat pozor na spodní proudy, které jsou pro západní pobřeží typické. Hlavně rodiče by měli na své děti dohlížet. Pláž je vcelku bezpečná, neboť leží mimo rušné silnice, nicméně obezřetnost není nikdy na škodu. Voda je ale průzračně čistá, na okrajích je lemována skalami. Krom toho je pláž střežena plavčíky.

Podél pláže samozřejmě bary a restaurace s občerstvením. A protože je tato pláž velmi navštěvovaná, poskytuje veškerý komfort – lehátka, slunečníky, toalety, převlékárny i sprchy. Ti, kteří dávají přednost aktivnější dovolené, také nebudou zklamáni. Lze využít široké nabídky vodních sportů od potápění, přes vodní lyžování, až po windsurfing nebo jízdu na člunu. Dobrodružné povahy mohou vyzkoušet skoky do vody z okolních skal. Na souši se pak často hraje plážový volejbal. Ale ani příznivce jiných sportů Glyfada neošidí. Resort je známý především jako místo odpočinku, a k tomu neodmyslitelně patří golf. Ve vzdálenosti pouhých 5 kilometrů od letoviska se nachází známý golfový klub, který krom krásných, zelení hýřících scenérií nabízí také pohodlí své restaurace a obchod s potřebami pro hráče. Pěší turistika je v Glyfadě více než vhodná. Zdejší téměř nedotčená příroda nabízí mnoho cestiček mezi skalami a lesíky, které vás zavedou na nečekaná místa.

Co v Glyfada ?

Přestože je letovisko rájem turistů, skrývá v sobě i svou nezaměnitelnou řeckou tradici. Tu můžete zažít hlavně v tavernách, kde vás obslouží příjemný personál a nabídne vybrané řecké speciality. Kdo má rád noční život, najde tu několik míst, kam se může jít po západu slunce pobavit. Glyfada není místem bujarých večírků, ale rozhodně se tu nebudete nudit.

Glyfada leží cca 15 kilometrů západně od hlavního města Korfu (neboli Kerkyra). Výlet se proto přímo nabízí. V Kerkyře je opravdu hodně k vidění – historické památky, mnoho restaurací, barů a taveren, ale zažít můžete i různé kulturní akce a festivaly; v blízkosti je i aquapark. Kdo upřednostňuje kratší výlety, může vystoupat nad město do vesnice Pelekas, která skrývá vyhlídku zvanou Císařský trůn postavenou německým císařem, kde je zabudován dalekohled. Zajímavý je též klášter v zálivu Miriotissa.

Video z pláže Glifada

Video

Kam na Korfu se jezdí ?

Na Korfu se z ČR nejčastěji jezdí do středisek Agios Georgios /jih/, Agios Georgios /sever/, Agios Gordis, Agios Ioannis Melitieon, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Stefanos, Acharavi, Almiros, Arillas, Barbati, BenitsesDassia, Ermones, Gialiskari, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Kommeno, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Roda a Sidari.

Tipy na hotel v letovisku Glyfada

Atlantica Grand Mediterraneo Resort & Spa od 21 790 Kč se všemi poplatky

Luxusní hotel s překrásným panoramatickým výhledem na moře je vhodný pro náročné klienty, kteří rádi tráví klidnou dovolenou v rámci hotelového komplexu a pláže. Hotel svým klientům nabízí relaxaci v romantickém prostředí s krásnými přírodními scenériemi. Nad zálivem Ermones jsou příkré svahy obklopené bujnou zelení, zejména eukalypty, cypřiši a vzrostlými borovicemi.  Architektonicky zajímavě řešený komplex je usazen ve svahu na západním pobřeží Korfu a nachází asi 1,5 km od tradiční řecké vesničky Votos. Skládá se z hlavní budovy a terasovitě umístěných bungalovů. Mezi jednotlivými budovami a pláží se lze pohybovat pěšky nebo malou kabinovou lanovkou. Hotel přijímá hosty nad 16 let. Hlavní město Korfu je vzdáleno 16 km. 

1.

Grand Hotel Glyfada od 21 790 Kč se všemi poplatky

Grand Hotel Glyfada leží v klidné lokalitě Glyfada ve svahu nad rozlehlou písčitou pláží, obklopen zelenými pahorky pohoří Pelekas a udržovanou zahradou. Od hotelu je možnost využít autobusového spojení do hlavního města Korfu, vzdáleného 15 kilometrů (v neděli a o státních svátcích autobusy nejezdí). Díky svému romantickému okolí, v jedné z nejhezčích zátok na Korfu, i službám na vysoké úrovni, je ideálním místem pro trávení klidné dovolené. Není vhodný pro klienty s pohybovými obtížemi. Oficiální kategorie hotelu je 4*, naše hodnocení je 4*+.

2.

Louis Grand

Oblíbený hotel Louis Grand je zasazen v atraktivní lokalitě na úpatí zalesněných kopců a přímo u jedné z nejkrásnějších písečných pláží na ostrově Korfu. Poskytuje tak nádherný výhled na Jónské moře a pláž Glyfada. Vesnice Pelekas je odtud vzdálena přibližně 5 km. Za zábavou a nákupy do hlavního města ostrova Korfu, vzdáleného cca 16 km, se dostanete pohodlně hotelovým či místním autobusem. Doporučujeme náročným klientům i rodinám s dětmi.

3.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---