Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Ermones

Oblast
Typ letoviska Klidné
Podle báje a také některých historiků je záliv Ermones místem, kde se Odysseus setkal s Nafsikou. V původní vesnici bylo nalezeno osídlení z doby bronzové.
Ermones je malé středisko u severozápadního pobřeží ostrova Korfu. Leží v malém zálivu, obklopeno malebnou kopcovitou krajinou a tyrkysovým mořem.
Nejprve je potřeba dostat se na samotný ostrov. To lze nejlépe letadlem, lodí či trajektem, kterými budete dopraveni do hlavního města ostrova – Kerkyry. Pokud odtud vyrážíte do Ermones autem, vyrazte západním směrem a sledujte směrovky na Paleokastritsas a Agios Ioannis, které vás zavedou až do samotného střediska. Ze směru od Kerkyry minete nádherně zelený golfový areál a malebné údolí Ropa.
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Ermones, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Středisko Ermones

Ermones je malé středisko u severozápadního pobřeží ostrova Korfu. Leží v malém zálivu, obklopeno malebnou kopcovitou krajinou a tyrkysovým mořem. Ideální podmínky k dovolené nabízí tento resort především rodinám s dětmi a párům, neboť patří k těm klidnějším na ostrově. Tomu odpovídá i ubytování poskytované místními apartmány a hotely. Ve vesnici Vatos vzdálené od resortu asi 3 kilometry najdete i camp s kompletním vybavením pro ten pravý prázdninový camping. V místě se nachází supermarket, takže ti, kteří upřednostňují vlastní stravování, mohou tuto možnost využít a prožít dovolenou dle svého gusta.

Pláž u Ermones

Pláž v Ermones je písčitá s příměsí oblázků, na jejích okrajích se vyskytují skaliska a kamení. Nicméně díky své čistotě a přístupnosti je vhodná i pro děti. Jako ve většině kvalitních resortů si lze i zde zapůjčit lehátka k odpolednímu lenošení na pláži. K dispozici jsou i sprchy a sociální zařízení. Kdo má rád romantiku, nechť si pronajme člun či šlapadlo a vyrazí na širé moře k objevování blízkého okolí. Je možné tu vyzkoušet i windsurfing či potápění. Nedaleko od pláže můžete zajít na osvěžující letní drink či něco k zakousnutí do některé z přilehlých taveren, které se po západu slunce mění v noční bary. Protože se pláž nachází na úpatí strmé skály, které vévodí hotelová střediska, byla tu pro návštěvníky vybudována malá lanovka, která vozí hotelové hosty na pláž a zpět. Příznivce sportu jistě potěší, že kousek od resortu se nachází luxusní golfový komplex. Menší pláž směrem na Sidari je neoficiálně nudistická.

Co v Ermones ?

Jižně od letoviska Ermones leží známé středisko Glyfada (cca 5 minut jízdy autem), kde najdete krásnou písčitou pláž. O malinko dále severněji (cca 10 minut autem) můžete navštívit  klášter  Panny Marie Paleokastritsas ze13. století. Říká se, že kdysi tu byla spatřena sama Panna Marie, a proto tu byl na její počest postaven tento svatostánek. Stavba, kterou můžete dnes na místě spatřit, pochází z 18. století, kdy došlo k zásadní přestavbě. Uvnitř se nachází malé muzeum obsahující především náboženské artefakty a jiné umělecké předměty, jako obrazy, mnišská roucha či předměty k výrobě vína a olivového oleje. Zvenčí můžete obdivovat  zajímavou zvonici či vyrazit do klášterní zahrady a kochat se pohledem na záliv. K dispozici je tu i občerstvení a parkování zdarma. Pokud chcete na vlastní oči spatřit život místních obyvatel nedotčených turismem, vydejte se do některé z vesniček v okolí, kde můžete v místní taverně ochutnat pravé místní speciality a pozorovat zdejší "šum". Pokud máte rádi vodní radovánky, navštivte nedaleký aqua park v Aghios Ioannis. Silnice na severozápadě Korfu nevedou podél pobřeží a nabízejí tak možnost poznat život ve vnitrozemí. Na výlety okolo pobřeží je vhodnější člun.

Kam na Korfu se jezdí ?

Na Korfu se z ČR nejčastěji jezdí do středisek Agios Georgios /jih/, Agios Georgios /sever/, Agios Gordis, Agios Ioannis Melitieon, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Stefanos, Acharavi, Almiros, Arillas, Barbati, BenitsesDassia, Ermones, Gialiskari, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Kommeno, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Roda a Sidari.

Tipy na hotel v letovisku Ermones

Ermones Golf Palace

Příjemný hotelový komplex Ermones Golf Palace skládající z hlavní budovy a několika bloků s apartmány, jež jsou rozmístěny v mírném kopečku naleznete v hezké zátoce oblasti Ermones blízko písčito – oblázkové pláže s průzračně čistým mořem, celý komplex je obklopen krásnou zelenou přírodou a olivovými háji. Hotel Ermones Golf Palace nabízí možnost ubytování v několika typech pokojů s kuchyňským koutem, díky poloze hotelu nabízí velká část pokojů krásný výhled na moře. Milovníci sportu a zábavy jistě ocení možnost zapůjčení kol, 1 km vzdálené golfové hřiště či aquapark se skluzavkami, tobogány a mnoha dalšími vodními atrakcemi, který se nachází 7 km od hotelu směrem do vnitrozemí. Doporučujeme klientům všech věkových kategorií toužícím po klidné dovolené v hezkém prostředí.

1.

Ithea Suites od 15 831 Kč se všemi poplatky

Hotel Ithea Suites leží na západním pobřeží ostrova a je vystavěn terasovitě v mírném svahu v zálivu Ermones. Tradiční vesnička Vatos je vzdálena cca 1,5 km, letiště cca 17 km, vodní park Aqualand cca 5 km, 18jamkové golfové hřiště cca 1,5 km. Písčito-oblázková pláž (oceněná modrou vlajkou) se nachází cca 120 metrů od hotelu, nedaleko hotelu naleznete i nejznámější písčité pláže ostrova - Glyfada a Mirtiotisa (známá nudistická pláž).

2.

Rocca Bella

Hotelový komplex vystavený terasovitě v mírném svahu nad tyrkysovým zálivem Ermones. Hotel je obklopený zelení a nabízí krásný panoramatický výhled na moře a okolní krajinu. Pláž je převážně tvořená malými oblázky, místy písečná. Golfové hřiště se nachází v dosahu 750 metrů od hotelu, hlavní město Korfu je odtud vzdáleno 15 kilometrů, vodní park Aqualand 5 kilometrů.

3.

Mediterraneo

Luxusní hotelový komplex Mediterraneo, vystavěný na ostrově Korfu panoramaticky ve svahu nad zálivem Ermones, je obklopený zelení, zejména eukalypty, cypřiši a vzrostlými borovicemi. Od centra městečka Ermones je vzdálen cca 300 m. Do 17 km vzdáleného hlavního města je dobré autobusové spojení. Svým klientům nabízí relaxaci v romantickém prostředí s krásnými přírodními scenériemi a perfektní služby na té nejvyšší úrovni. V roce 2008 prošel kompletní rekonstrukcí.

4.

Rosa Bella Corfu Suites

Terasovitě postavený hotel Rosa Bella Corfu Suites skládající se z osmi budov se nachází ve svahu v olivovém háji přímo u písčito-oblázkové pláže v letovisku Ermones, 15 km od hlavního města Korfu a 19 km od letiště. 1,5 km od hotelu je golfové hřiště a 5 km od hotelu vodní park Aquapark. Pláž byla oceněna modrou vlajkou za čistotu a pořádek.

5.

Grand Mediterraneo Resort

Luxusní, velmi pěkně zařízený hotel se nachází na západním pobřeží ostrova Korfu přímo v zálivu v oblasti Ermones. Hotel je kaskádovitě vystavěn ve svahu, který se přímo svažuje do moře. V rozlehlé hotelové zahradě naleznete hlavní budovu a bloky s pokoji. K dispozici jsou standardní pokoje, ale i pokoje typu superior či suite, které mají vlastní bazén. V areálu se nabízí i zázemí pro sport a odpočinek, jako jsou například perfektně zařízené lázně. V pěší vzdálenosti od hotelu Grand Mediterraneo Resort se nachází menší vesnice, kde můžete ochutnat řeckou kuchyni v příjemné atmosféře zdejšího venkova. Hotel je na velmi vysoké úrovni a uspokojí i ty nejnáročnější klienty.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---