Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Kykladské ostrovy

Kykládské ostrovy je poznávací zájezd s trasou Kréta, Santorini, Paros, Naxos.

Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Kykladské ostrovy , budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Kykladské ostrovy

Trasa :

Kréta, Santorini, Paros, Naxos

Program zájezdu

1. den

Z Prahy odletíme do Heraklionu, transfer do hotelu, ubytování, nocleh.

2. den

Dopoledne přeplujeme lodí na ostrov Paros. Volno ke koupání a odpočinku

3. den

Po snídani se vydáme na okružní jízdu ostrovem, jenž vyniká exotickou scenérií, průzračně čistým mořem a proslavil se těžbou mramoru. Nejprve se zastavíme v hlavním městě Parikia, kde se projdeme labyrintem uliček staré části města lemované tradičními kykladskými domy s dvorky ověšenými květinami. Zastavíme se u kostelíku vyzdobeného ikonami a poté zamíříme k chrámu Paraportiani z 10. století se stovkou portálů, který je jednou z nejvýznamnějších církevních památek celého Řecka. Naší další zastávkou bude nádherný přístav Piso Lavadi, kde budeme mít možnost poobědvat v místní taverně nebo se vykoupat na písečné pláži v křišťálových vodách Egejského moře. Odtud vystoupáme do nejvyššího místa ostrova – do vesnice Lefkes, která tvoří jeden velký skanzen známé kykladské architektury. Projdeme se uličkami s bělostnými domy a starobylým dlážděním a podíváme se také ke staré tradiční řecké kavárně, kafenionu, útočišti řeckého muže, před kterou na pohled „jen tak“ postává několik stolků s vyplétanými židličkami, tolik typickými pro Řecko. Naší poslední zastávkou bude romantická vesnice Naoussa s malebným přístavem a spletí kouzelných uliček mezi pohádkově vyhlížejícími domečky. Návrat na ubytování.

4. den

Lodí přeplujeme na ostrov Naxos. Volný den ke koupání a odpočinku.

5. den

Po snídani budeme objevovat ostrov Naxos, největší, nejrozlehlejší a nejzelenější ostrov Kykladského souostroví. Naší první zastávkou bude pitoreskní vesnička Tragea v samotném srdci nádherných olivových hájů. Ve vesničce Damalas navštívíme tradiční lisovnu olivového oleje a obchůdek s místními hrnčířskými výrobky. V největší vesnici regionu Tragea, v Chalki, si prohlédneme starý lihovar a poté se vydáme do podhorské vesničky Moni s prazvláštní až mystickou budovou kostela Panagia Drossiani s vzácnými nástěnnými malbami. Za kostelem jsou umístěny hroby se sněhově bílými kříži a ode zdí svatostánku je krásný výhled do širokého okolí. Dále naše putování povede do pravděpodobně nejvíce „tradiční“ vesnice Apiranthos s úzkými uličkami. A úplně poslední zastávkou bude Flerio u Melanes, kde se nachází jedny z nejzajímavějších památek ostrova – dva Kouroi, jak se říká nedokončeným sochám mladíků ponechaných tam, kde je umělci začali sochat, pocházejících z archaického období (7.–6. st. př. n. l.). Návrat na ubytování.

6. den

Přeplujeme na ostrov Santorini. Volný den ke koupání a odpočinku.

7. den

Dopoledne volno ke koupání. V odpoledních hodinách se vydáme na výlet, při kterém zažijeme úchvatný západ slunce ve vesnici Oia a poznáme i další tradiční vesničky na Santorini. Naší první zastávkou bude Mesa Gonia, známá také jako „Vesnice duchů“. Je tak pojmenována po velkém zemětřesení roku 1956, kdy téměř všichni obyvatelé vesnici opustili. Nyní je sice již zase obydlená, ale název se už zachoval. Prohlédneme si zde tradiční architekturu, na níž jsou stále ještě patrné následky zemětřesení. Další zastávkou bude malebné městečko Pyrgos, které je proslulé velkým počtem kostelů a zvonic kykladské, byzantské i benátské kultury. Vesnice se nachází na jednom z nejvyšších bodů ostrova a je z ní okouzlující výhled na jeho severozápadní část. Poté zavítáme do jedné z nejkrásnějších tradičních osad na ostrově, do Imerovigli, jejíž dominantou jsou zbytky benátské pevnosti z 13. století. Domky této vesnice jsou rozesety podél svahu a na hřebenu horstva Skaros, které se svažuje až do mořských hlubin. A těšit se můžeme na úchvatné výhledy do krajiny se sopečnými ostrovními útvary v moři. A poslední zastávkou naší cesty bude na severozápadním výběžku ostrova vesnička Oia, která byla při ničivém zemětřesení roku 1956 také téměř srovnána se zemí. Naštěstí se ale povedlo vesničku znovu vystavět a je snad ještě krásnější a malebnější než dříve. Úzké dlážděné uličky, malé bílé domky s modrými dveřmi a okenními rámy, barevné kupole kostelů, pestrobarevné květiny – to vše tvoří dokonalou harmonii se zářivým, dech beroucím večerním západem slunce. Návrat na ubytování.

8. den

Volný den ke koupání a odpočinku. Možnost dalších fakultativních výletů po ostrově Santorini.

9. den

Transfer na letiště a odlet do Brna.

Změna programu vyhrazena.

Základní cena zahrnuje:

  • let Praha – Heraklion a Santorini - Brno
  • letištní taxy a palivové příplatky
  • lodní transfery dle programu
  • dopravu autobusem a výlety dle programu
  • 8× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
  • 8× snídani
  • služby českého průvodce po celou dobu zájezdu

Základní cena nezahrnuje:

  • pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
  • jednolůžkový pokoj
  • 8× večeře

Parametry

Typ ubytování nevyplněno
Vzdálenost od pláže nevyplněno
Vzdálenost od letoviska nevyplněno
--- • --- • ---
---
Upozornění — Veškeré fotografie a popisy tohoto ubytování a stravování a služeb k zájezdu jsou převzaty z popisů pořádajících cestovních kanceláří, které mají nebo měly toto ubytování v nabídce. Popisy mají pouze informační charakter, rozsah služeb a stravování se může lišit v závislosti na pořádající CK nebo termínu zájezdu. Vždy je rozhodující a závazné až to, co je zapsáno v cestovní smlouvě.