Tipy na výlety

10 min.

Lefkada - výlety

Tipy na výlety od turistů / cestovatelů - Tipy na výlety a fakultativní akce CK

Máte vlastní tip na výlet?

Víte o nějakém místě, které by se ostatním mohlo líbit, ale nenašli jste ho zde? Myslíte si, že něco stojí za návštěvu a rádi byste o tom informovali ostatní? Napište nám. Rádi Váš návrh zvěřejníme.

Jak na výlety - půjčovna aut Lefkada

Pokud se Vám výlety zalíbí a rádi byste uvedená místa navštívili, budete potřebovat auto. Vzhledem k velmi dobrým referencím doporučujeme společnost Půjčovna aut Lefakada Aris, která má pobočku i zde v ČR a vše tak můžete vyřídit v klidu předem a to včetně kompletního českého servisu. Viz stránky Půjčovna aut Lefkada Aris. Při zakoupení zájezdu přes tyto stránky můžete na půjčovné získat až 10% slevy.

Místo Jak se tam dostat Lokalita Náročnost
Pláž Egremni Lodí jako lodní výlet (cena je cca 15 euro, ale výlet můžete mít zdarma k zájezdu zakoupenému přes tyto stránky).
Na pláž Egremni se lze dostat i autem či na skútru.
Jihozápadní pobřeží Lodí nenáročné, jinak musíte sejít a vyjít skoro 300 schodů.
Porto Katsiki Lodí jako lodní výlet (cena je cca 15 euro, ale výlet můžete mít zdarma k zájezdu zakoupenému přes tyto stránky).
Na pláž Porto Katsiki se lze dostat i autem či na skútru.
Jihozápadní pobřeží Lodí nenáročné, jinak musíte kousek po schodech.
Mys Doukato Autem nebo na skútru Úplný jihozápad nenáročné
Vodopády Nidri Autem nebo na skútru U střediska Nidri nenáročné
Kaňon Melissa Autem či na skútru, pak pěšky. Vnitrozemí, cca 10km od severního pobřeží středně náročné
Klášter a kostel Panagia Faneromeni Autem či skútrem 10 km od hlavního města u vesničky Frynio nenáročné
Oblast Zagori Autem Není přímo na Lefkadě, ale jedná se o zajímavý tip kam na celodenní výlet při pobytu tam. Potřeba dobré orientace


Lefkada - tipy na výlety a různé fakultativní akce CK

Zde Vám přinášíme několik tipů na organizované výlety po ostrově Lefkada. Jsou od různých CK, u každého výletu je napsáno, kdo ho nabízí. Některé výlety se překrývají a jsou zhruba stejné. Asi to bude proto, že CK výlety nabízí, ale neorganizují, jen zprostředkovávají nabídku místních agentur. Většinout tyto výlety tedy můžete zakoupit jak u CK, tak u delegáta na místě tak asi i v místních turistických informacích.

Okruh ostrovem

Celodenní autobusový výlet, na kterém se dozvíte a sami poznáte, proč se ostrovu Lefkada říká magický ostrov návratů. Nejprve si prohlédnete pevnost Agia Mavra, archeologické muzeum a poté klášter Faneromeni, odkud se naskýtá překrásný panoramatický pohled na okolní krajinu a nekonečné písečné pobřeží. Od profesionálního místního průvodce se dozvíte mnoho zajímavého nejen o tomto místě, ale o celém ostrově, jeho památkách i obyvatelích.Další zastávka je v tradiční vesničce Karya, kde budete mít volno na procházku a nákupy. Zastávka na koupání bude na pláži Kathisma, která je považována za jednu z nejkrásnějších na ostrově, a kde je možné pronajmout si slunečníky a lehátka za poplatek a též se občerstvit v taverně na pláži. Po 2 hodinách pokračuje výlet podél západního pobřeží směrem na jih, do Vassiliki, které je druhým nejnavštěvovanějším letoviskem ostrova a po celém světě vyhlášeným místem pro provozování vodních sportů. Především vyznavači windurfingu se v těchto vodách cítí jako doma. Cesta se dále ubírá krajinou na jižním a jihovýchodním pobřeží, kde se dozvíte tipy na individuální výlety, které můžete podniknout v následujících dnech. Popis výletu je od CK VTT.

Ostrov z lodní paluby

Pohled na ostrov z lodní paluby je jednou z možností, jak se důkladněji seznámit s Lefkadou. Nejprve navštívíte jeskyni Papanikolis, kde bude volno na koupání a osvěžení v křišťálově čistém moři uvnitř jeskyně. Další zastávka je na ostrůvku Meganissi, kde bude čas na procházku vesničkou Spartochori. Plavba dále pokračuje do krásného zálivu, cestou dávejte pozor a bystřete zrak, možná spatříte, jak si ve vlnách za lodí hrají delfíni! Zatímco Vy se budete koupat, šnorchlovat, slunit se nebo relaxovat, posádka lodi bude plně zaměstnána přípravou Vašeho oběda formou barbecue. Poté, co se občerstvíte a dostatečně osvěžíte v průzračné vodě, loď popluje dále kolem ostrova Skorpion, který je v soukromém vlastnictví Onassisovy rodiny. Od průvodce výletu se dozvíte zajímavosti ze života Onassise, celým jménem Aristotelés Sókratés Homéros Onassis, který se narodil ve Smyrně, v roce 1923 přes Řecko emigroval do Argentiny, kde obchodoval s tabákem. V roce 1957 založil leteckou společnost Olympic Airways, podílel se na bankovním obchodu, provozoval kasina a byl činný v obchodu s nemovitostmi. Jeho první ženou byla dcera loďaře Athina Livanósová, později se oženil s Jacquelinou Kennedyovou. Onassis je pohřben na Skorpiosu, stejně jako jeho syn Alexander, který přišel o život při letecké katastrofě, a jeho dcera Tina, která zemřela v roce 1988. Před připlutím do letoviska Nidri budete míjet ještě ostrůvek Madouri. Popis výletu je od CK VTT.

Písek a mušle

Představujete-li si, že celý den strávíte koupáním, sluněním, odpočinkem, relaxací a vychutnáním si dobrého oběda, potom se nechte zlákat výletem Sand & Shell a vydejte se na lodi Nikolas poznat známé pláže kolem Lefkady. Mimo jiné navštívíte Porto Katsiki nebo Milos Beach, uvidíte z lodi také vyhlášenou vesničku a nyní turistické letovisko Agios Nikitas, budete se kochat pohledem na strmé skály odrážející se v moři a celý den si užívat to sladké dovolenkové nicnedělání. Popis výletu je od CK VTT.

Řecký večírek

Jste-li pravidelným návštěvníkem Řecka, potom jste jistě absolvovali již několik řeckých večírků nebo folklórních vystoupení. Ten, který se nabízí zde na Lefkadě, je však trochu odlišný od těch klasických a běžně provozovaných. Večer začíná plavbou na ostrov Meganissi. Samotný večírek se pak koná v rodinném prostředí taverny Lakis ve vesničce Spartochori. Celý večírek je spíše rodinnou oslavou, kdy tančí nejprve „Mama“ se stolem na hlavě. Kdo to neuvidí na vlastní oči, těžko uvěří. Večeře se skládá z několika chodů, nejprve jsou servírovány známé řecké předkrmy, potom je výběr dle Vašeho přání: kuře nebo vepřová kotleta nebo některé vegetariánské jídlo. Konzumace domácího vína je neomezená. Pochopitelně dojde i na volnou zábavu. Věříme, že se Vám nohy samy rozběhnou a Vy si vychutnáte řecké tóny a naučíte se kroky toho nejznámějšího řeckého tance syrtaki. Popis výletu je od CK VTT.

Tajemství Epiru

Historie, krásná krajina a tradice – to vše zahrnuje celodenní autobusový výlet. Cesta vede přes Nikopolis, Prevezu, zemědělské vesničky až do Nekromandia, blízko řeky Acheron, kde bude zastávka k prozkoumání místa, kudy dle pověstí putovaly duše do Hádovy říše. Další zastávka je v překrásném letovisku Parga, živém turistickém středisku, kde se budeme moci procházet úzkými uličkami plnými restaurací, taveren, stánků s rychlým občerstvením, obchodů se suvenýry nebo si můžete jít zaplavat na některou ze zdejších pláží. Jen neradi budete opouštět toto místo! Popis výletu je od CK VTT.

Západ slunce

Výlet pro všechny romantiky a snílky. Chcete-li do sebe nasát atmosféru Lefkasu (správního střediska ostrova), zastavit se a vychutnat si neopakovatelný „ráz a energii“ tohoto města, jeho úzkých uliček, ale také se seznámit se všemi zajímavými a pozoruhodnými místy, podívat se na město trochu jiným pohledem a vnímat stavby a ulice tak, jak si přáli jejich stavitelé, potom je tu pro Vás výlet nazvaný „Západ slunce na lefkadském bulváru“. Během výletu se dozvíte vše o historii ostrova a jeho správního střediska. Popis výletu je od CK VTT.

Zapomenuté ostrovy

Plavba kolem ostrova Meganissi na ostrov Kastos, prohlídka kostelíku Agios Ioannis z pol. 19. stol. s krásnými ikonami, koupání z lodě v křišťálově čisté vodě na opuštěných plážích, možnost šnorchlování, na lodi oběd formou švédských stolů, další zastávka a ostrově Kalamos, procházka typickou vesnicí a odpočinek u kávy, zastávka a krásné koupání, plavba zpět kolem ostrůvků Scorpios, Scorpidi a Madouri. (orientační cena: 46 EUR, děti do 12 let: 23 EUR). Popis výletu je od CK Viamare.

Západní pláže

Plavba kolem nejatraktivnějšího místa na ostrově, mysu Dukato s majákem a bílou skálou (Mys Doukato a maják Akratas), dále plavba kolem divokých útesů západního pobřeží, možnost fotografování 8. nejkrásnější pláže světa, pláže Porto Katsiki, koupání na pláži Egremni. (orientační cena: 10 EUR, děti do 12 let: 5 EUR). Popis výletu je od CK Viamare.

Výlet 4 ostrovy

Plavba výletní lodí k ostrovu Meganissi (jeskyně Papanikolos), krásné koupání na Onassisově soukromém ostrově Scorpios, na bájné Ithace, možnost oběda či koupání a na konec káva v přístavu Fiskardo, na největším z Jónskych ostrovů, Kefallonii. (orientační cena: 20 EUR, děti do 12 let: 10 EUR). Popis výletu je od CK Viamare.

Koupání na Agiofilli

Výlet lodním taxíkem cca 10 min., koupání na nádherné pláži Agiofilli (orientační cena: 6 EUR). Popis výletu je od CK Viamare.

Naše tipy na zájezdy