Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Lefkas

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Lefkas, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Město Lefkas

Hlavní město Lefkas s necelými 14 tisíci stálých obyvatel se nachází v severovýchodní části ostrova Lefakada. Město neoplývá žádnými zvláštními pamětihodnostmi a památkami, jedná se spíš o menší městečko s hlavní nákupní třídou, která je zároveň pěší zónou a korzem podél nábřeží s novým přístavem, který lemují taverny, bary a kavárny. Město se začalo pomalu formovat a rozrůstat až po zemětřesení v roce 1971. V Lefkasu jak se hlavnímu městu říká, naleznete také doktora, lékárny, místní základní školy, střední školy, školky, poštu a banky. V centru městečka je i malé čtvercové náměstí, jehož téměř celou plochu zabírají zahrádky zdejších taveren. Pokud zavítáte do některé z bočních uliček a nakouknete do rozkvetlých dvorků, jistě zapomenete, že se procházíte v hlavním městě. Jediné dvě historické stavby, které stojí za povšimnutí, jsou ruiny kaple St. Nicholase, které jsou často spojovány s básníkem Angelem Sikelianem, jež zde rád psal a následně kaple St. Johna postavená ve skále, ve které mnoho let žil poustevník.

Lefkas má snad jedinou zvláštnost a tou je padací most, který několikrát za den spojuje ostrov s pevninou.

Střediska ostrova Lefkada

Kormě střediska Lefkas se na ostrov Lefkada jezdí hlavně do středisek Agios Ioannis, Agios Nikitas, AmousoAmouso, Lefkas, Ligia, Meganissi, Mikris Gialos, Nidri, Nikiana, Perigiali, Sivota, Tsoukalades a Vassiliki .

Tipy na hotel v letovisku Lefkas

Elies Residence

Exkluzivně jsme pro Vás do letošní nabídky zařadili i luxusní residenci Elies. Tyto přepychové moderní vily mají výbornou polohu, nachází se 2 km od hlavního města půvabného ostrova Lefkada. Residence nabízí skvostný výhled na přístav a západní část ostrova. Velkoryse působí především hlavní obytný prostor každé z vil, který disponuje velkým množstvím prostoru a světla. Vily jsou postaveny v harmonickém souladu s okolní přírodou, mají vlastní zahradu a bazén. V interiéru na první pohled zaujme designový nábytek a elegantní doplňky, které dotvářejí pocit pohodlí. Vily jsou vysoce funkční a disponují také krbem. Tento komplex doporučujeme všem klientům, kteří vyhledávají luxus, soukromí, výjimečné a originální prostředí a služby nejvyšší kvality. Residence Elies je místem, které rozhodně stojí za vaši pozornost.

1.

Twins

Dvě luxusně vybavené vily Twins jsou postaveny v malé osadě nedaleko hlavního města ostrova Lefkada, u krásné oblázkovo - písečné pláže Agios Yannis, která je zajímavá starými větrnými mlýny. Na pláž je to opravdu blízko, v okolí jsou taverny a kavárna. Pláž Agios Yannis je vyhledávána milovníky kiteboardingu a dalších vodních sportů. Každá z vil má oplocenou zahradu se zelení, trávníkem a bazénem. Po pohodlné cestě okolo moře se dostanete asi za 30 minut do hlavního města Lefkas kde naleznete mnoho obchodů a dalších taveren, kaváren a barů.

2.

Marina Studia

Vila Marina se nachází cca 1 km od centra hlavního města Lefkády Lefkas. Spolu s dalšími dvěma vilami a bazénem tvoří příjemný prázdninový komplex ideální k odpočinku a načerpání energie. Všechna studia Marina byla v letošním roce rekonstruována a jsou nadstandardně vybavena. Na balkoně se můžete pokochat výhledem na bazén či do zahrady. Studia Marina doporučujeme všem aktivním klientům, pláž Agios Ioannis je vhodná pro surfaře.

3.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---