Tipy na výlety

9 min.

Máte vlastní tip na výlet v oblasti Olympská riviéra?

Tipy na výlety od turistů / cestovatelů - Tipy na výlety a fakultativní akce CK

Máte vlastní tip na výlet?

Víte o nějakém místě, které by se ostatním mohlo líbit, ale nenašli jste ho zde? Myslíte si, že něco stojí za návštěvu a rádi byste o tom informovali ostatní? Napište nám. Rádi Váš návrh zveřejníme.

Kláštery Meteora

Téměř naprostou samozřejmostí jsou Kláštery Meteora. Dostanete se sem buď zapůjčeným autem nebo je potřeba využít výletu organizovaného některou z místních agentur. Po cestě se téměř vždy staví i v přilehlých vesničkách a jiných zajímavých místech. Určitě návštěvu klášterů Meteora nevynechte.

Nejvyšší vrchol pohoří Olymp

Pokud jste fyzicky zdatní, můžete se vydat na nejvyšší horu řecka - vrchol Mytikas. Detailní popis najdete na stránce Olymp - nejvyšší vrchol Mytikas

Za další tipy na výlet velmi dobře poslouží přehled jednotlivé položky z našeho katalogu objektů po levé straně. Přímý odkaz na jednotlivé kategorie je:

Dion - Archeologické muzeum

Dion - Archeologické naleziště

Hrad Platamon

Kalambaka - vesnička

Palios Panteleimonas


Olympská Riviéra - tipy na výlety a různé fakultativní akce CK

Zde Vám přinášíme několik tipů na organizované výlety v okolí Olympské riviéry. Jsou od různých CK, u každého výletu je napsáno, kdo ho nabízí. Některé výlety se překrývají a jsou zhruba stejné. Asi to bude proto, že CK výlety nabízí, ale neorganizují, jen zprostředkovávají nabídku místních agentur. Většinout tyto výlety tedy můžete zakoupit jak u CK, tak u delegáta na místě tak asi i v místních turistických informacích.

Výlet do Athén

Tento autobusový výlet je časově náročnější, ovšem Athény si zaslouží, abyste jim věnovali patřičnou pozornost. Nenavštívit Athény je jako přijet do České republiky a nepodívat se do Prahy, neprojít se po Pražském hradu, Malé Straně a po Starém Městě. Hlavní město celého Řecka byste měli navštívit z mnoha důvodů; je zde centrum veškerého dění, sídlo všech významných institucí, nachází se zde historické památky nevyčíslitelné hodnoty (www.stoa.org/athens) a v neposlední řadě se zde v roce 2004 konaly XXVIII. olympijské hry (www.olympic.org). Z Olympské riviéry se vyjíždí v noci, kolem 04:00 hodin, cesta vede na jih a do Athén dorazíte kolem 10:00 hodin. Autobus jede kolem Olympijského stadiónu až pod Akropoli (www.greece-athens.com), kde na Vás čeká prohlídka slavného areálu a muzea za účasti místního profesionálního průvodce. Z výšky budete mít celé město jako na dlani, obzvlášť malebná je Plaka – stará část města. Jakmile se patřičně pokocháte pohledem, přesunete se před budovu parlamentu nebo před prezidentský palác, kde stojí čestná stráž a jejíž výměnu budete sledovat. Následující hodinu a půl můžete využít k další procházce po městě, obědu, nebo třeba nákupům… Návrat zpět je kolem 20:00 hodin. Orientační výše vstupného: cca 12€/osoba. Popis výletu je z nabídky CK VTT.

Dvoudenní výlet Delphy a Athény

Tento dvoudenní výlet, během něhož navštívíte tajemné Delfy a hlavní město Athény, nabízí nevšední a neopakovatelné zážitky pro všechny milovníky historie. Navíc bez brzkého ranního vstávání a nočního přejezdu. Z hotelů se odjíždí v ranních hodinách, přibližně kolem sedmé, a cesta směřuje na jih až ke svahům Parnasu, kde ve výši cca 700 m od nepaměti leží slavné orakulum, svatyně boha Apollóna a věštkyně Pýthie. V Delfách budete mít volno na prohlídku celého areálu, stadiónu, divadla, i muzea. V něm uvidíte všechny památky, které se v tomto areálu nalezly. K nejznámějším patří bronzová socha vozataje – znaku Delf. Po dvouhodinové prohlídce vytráví a tak určitě zavítáte do některé z místních taveren a ochutnáte zdejší speciality. Po krátké zastávce ve vesničce Arachova následuje cesta do Athén, kam dorazíte v cca 18:00 hodin. Po ubytování se můžete individuálně vydat na prohlídku města, které je v noci tak jiné než přes den. Druhý den v 08:00 začíná prohlídka města. Čeká Vás prohlídka slavného areálu Akropole a muzea za účasti místního profesionálního průvodce. Z výšky budete mít celé město jako na dlani, obzvlášť malebná je Plaka – stará část města. Jakmile se pokocháte, přesunete se před budovu parlamentu nebo před prezidentský palác, kde stojí čestná stráž a jejíž výměnu budete sledovat. Následující hodinu můžete strávit na obědě v některé z mnoha taveren či restaurací. Návrat zpět do hotelu v cca 19:00. Orientační výše vstupného: cca 18€/osoba. Popis výletu je z nabídky CK VTT.

Dion - Litochoro - Olymp

Čeká na Vás zajímavý historický okruh autobusem. První zastávka je v archeologickém areálu v Dionu vzdáleném cca 1 hodinu jízdy od letovisek. Zde je volno na prohlídku rozlehlého areálu se zbytky lázní, divadel a dalších objektů. Potom cesta pokračuje do městečka Litochoro, které se nachází na úpatí pohoří Olympu (www.olympos.gr). Zde se vydáte na malou nenáročnou procházku soutěskou Enipea k vodopádům a zpět – chůze trvá přibližně 80 minut). Poslední zastávka je v místě zvaném Livithra, které je proslulé fenomenálním jevem – narušenou gravitací. Návrat zpět kolem 17:00 hodin. Orientační výše vstupného během výletu: cca 6€/osoba. Popis výletu je z nabídky CK VTT.

Výlet na ostrov Skiathos

Chcete-li poznat pobřeží Řecka také z moře, doporučujeme Vám plavbu na ostrov Skiathos. Nejprve Vás autobus odveze asi v ranních hodinách (někdy i před snídaní) do malého přístavu Achillion, kde se nalodíte na výletní loď. Plavba na ostrov Skiathos trvá zhruba dvě hodiny. Po připlutí budete mít volno na prohlídku (doporučujeme vystoupat ke kostelu svatého Mikuláše, odkud je krásný rozhled po celém ostrově), nákupy a občerstvení. Ostrov je znám svými tyrkysově modrými zátokami, plážemi se zlatavým pískem a idylickou krajinou. Příležitost vyzkoušet, je-li to skutečně tak, budete mít na pláži Kukunarie, kde setrváte přibližně 2 hodiny. Odtud se pluje zpět do přístavu, kde je již nachystán autobus ke zpáteční cestě do letovisek. Návrat do 21:30 hodin. V ceně je již zahrnut lodní lístek. Popis výletu je z nabídky CK VTT.

Ranní Meteora

Vydejte se s námi na kláštery Meteora (www.meteora-greece.com) a dopřejte si jedinečný zážitek. Autobus vyráží z letovisek kolem 07:30 hodin a směřuje ke skalním obrům. Než ale dojedete k „osmému divu světa“, zastavíte se v údolí Tempi, kde je poutní kaplička sv. Paraskevi. Poté už směřujete ke klášterům Meteora. S jejich historií Vás seznámí náš delegát během cesty, Vy zde navštívíte 2 kláštery, jeden mužský a jeden ženský. Pohled z výšky na celý kraj pod Vámi a městečko Kalambaka (www.kalampaka.com) a ona nenapodobitelná atmosféra stojí za trochu námahy. Hlavně nezapomeňte na vhodné oblečení (ženy sukně zakrývající kolena, pánové dlouhé kalhoty a všichni musí mít zahalená ramena). Určitě si před cestou dejte do foťáku dostatečně velkou paměťovou kartu, bude se vám hodit! Orientační výše vstupného během výletu: cca 5€/osoba. Popis výletu je z nabídky CK VTT.

Thessaloniki a Vergina

Celodenní výlet, který by bylo škoda vynechat. Navštívíte při něm jak vyhlášený historický areál Vergina, tak i město Thessaloniki a od profesionálního průvodce se dozvíte mnoho zajímavého. Odjezd z hotelů je přibližně v 08:00. Po zhruba hodinu a půl dlouhé jízdě zastavíte před významnou archeologickou lokalitou ve Vergině, která je od roku 1996 zařazena na Seznam světového dědictví UNESCO. Je známá mimo jiné tím, že zde zemřel Filip II. Makedonský. Zdejší areál je velmi rozlehlý, milovníci historie si zde přijdou na své. Po přejezdu do Thessaloniki následuje komentovaná prohlídka tohoto města, během níž uvidíte mnoho cenný památek, mimo jiné i kostel Agios Dimitrios. Následuje zhruba dvouhodinové volno, které doporučujeme využít k dalšímu objevování tohoto známého města i zastávce na příjemný oběd. Návrat zpět do hotelů v cca 18:00. Orientační výše vstupů: cca 14€. Popis výletu je z nabídky CK VTT.

Waterland

Chcete-li strávit den ve společnosti vody, respektive nejmodernějších vodních atrakcí, potom neváhejte a vypravte se s námi do vodního parku. Waterland (www.waterland.gr) je vhodný pro všechny generace. V ceně výletu je zahrnuta vstupenka do celého areálu. Popis výletu je z nabídky CK VTT.

Čtěte také:

Naše tipy na zájezdy