Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Athény

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Athény, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Athény

Kdo by neznal hlavní město Řecka?  Athény leží na poloostrově Attika u Saronického zálivu. Je zde mírné a celoročně velmi příjemné klima s mírnými zimami a horkými léty. Městská aglomerace Athén má v dnešní době okolo 3,5 milionů obyvatel. Athény mají velké mezinárodní letiště a přístav Pireus. Dopravu ve městě zajišťují 3 trasy metra, okolo 4 000 autobusů a o něco méně rozsáhlá je tramvajová síť. V letech 1896 a 2004 se v Athénách konaly letní olimpijské hry.

Historie Athén

Vznik Athén je datován přibližně do 3. tisíciletí př.n.l.. Ve 14. stol. př. n. l. byl na Akropoli postaven královský hrad. Athénský městský stát získával postupně stále větší význam. Roku 594/593 př. n. l. byla zavedena Solónova ústava, zaručující všem občanům možnost podílet se na soudní moci. Do úřadů byli voleni příslušníci dvou nejbohatších tříd. Byla ustavena rada čtyř set, která rozšířila podíl obyvatelstva na politickém rozhodování.

Roku 547 se Peisistratos prohlásil tyranem. Za jeho vlády město vzkvétalo. Započal stavbu Athénina chrámu na Akropoli. (Na jeho místě později vznikl Partheon.)

Následovala vláda Perikla. Tato doba je známa jako "zlaté období". Athény dosáhly vrcholu demokracie a ekonomickou prosperitu doprovázel také velký rozvoj umění vědy a filosofie. V tomto období zde působili například Sókrates, Sofoklés, Aischylos a Euripidés.

V roce 429 př. n.l. prohrály Athény Peloponéské války a jejich politický význam se začal zmenšovat. Kulturní a filosofický rozvoj ale přetrvával ještě několik dalších století i po obsazení Řecka Římany roku 146 př. n. l..

Kulturní úpadek Athén začal až s přijetím křesťanství jako státního náboženství. Pohanský kult byl zakázán, filosofické školy zavřeny, Pantheon vysvěcen na křesťanský chrám.

Roku 1456 obsadili Athény Turci. Úpadek města se pak nadále prohluboval až z Athén zůstala vesnice s pouhými několika tisíci obyvateli. To se změnilo až několik let po vyhlášení novodobého Řeckého státu, kdy král Ota I. učinil z Athén hlavní město celého Řecka. (1829 - 1834 bylo hl. městem Nauplio.)

Co v Athénách?

Athény jako největší město Řecka nabízejí nepřeberné možnosti ubytování, stravování a nákupů. Navštívit zde můžete na 140 divadel, galerie i koncertní vystoupení. Co však nejvíce zajímá většinu návštěvníků Athén jsou nedostižné antické památky jako Athénská agora, Akropolis, Dionýsovo divadlo, Olympeion nebo Hadriánův oblouk. Umělecká díla minulosti i současnosti můžete obdivovat v některém z mnoha Athénských muzeí.

Další střediska z oblasti Attika

České CK jezdí z oblasti Attika hlavně do středisek Anavissos, Athény, Lagonissi a Sounion

Tipy na hotel v letovisku Athény

Jason Inn

Vydejte se do kolébky evropské civilizace, slunného a okouzlujícího Řecka. Poznejte historii a architekturu hlavního města – Atén, uvidíte antické chrámy, kostely a kláštery, divadla, mnoho muzeí připomínajících bývalou slávu antické říše. Kromě památek se můžete seznámit také s typickou řeckou kuchyní a tanci.

1.

Airotel Parthenon

Vydejte se do kolébky evropské civilizace, slunného a okouzlujícího Řecka. Poznejte historii a architekturu hlavního města – Atén, uvidíte antické chrámy, kostely a kláštery, divadla, mnoho muzeí připomínajících bývalou slávu antické říše. Kromě památek se můžete seznámit také s typickou řeckou kuchyní a tanci.

2.

Athens Lotus hotel

Kompleteně renovovaný hotel Athens Lotus se nachází v neoklasické budově v centru Atén, v pěším dosahu od obchodního centra města. Díky blízké zastávce metra je hotel dobře dostupný do všech částí města. Nedaleko od hotelu se nachází Akropole a Národní archeologické muzeum.

3.

King Saron od 19 117 Kč se všemi poplatky

Hotel King Saron se nachází u antického městečka Isthmia • v klidném prostředí s krásnou zahradou obklopený svěží zelení a exotickými květinami, kde si můžete vychutnávat ranní kávičku • přímo u písečné pláže s průzračnou vodou • vzdálenost od mezinárodního letiště v Aténách je cca 1 hod. • město Korint najdete cca 8 km a městečko Loutraki cca 9 km od hotelu • hotelový autobus do Loutraki a do antického Korintu (za poplatek)

4.

St. George Lycabettus

Hotel St. George Lycabettus se nachází v exkluzivní obchodní části Kolonaki, pár minut chůze od centra města Athény. Poblíž je Olympijský stadión, přístav a historické centrum.

5.

Athens Cypria

Athens Cypria Hotel má vynikající polohu 300 metrů od stanice metra Syntagma a 10 minut chůze od akropole v Athénách.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---