Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Leptokaria

Oblast
Typ letoviska Klidné
Hodnocení uživatelů
4/5
Prima

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Leptokaria, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Středisko Leptokaria

Moderní rekreační středisko Leptokaria při pobřeží Egejského moře, v pozadí s mocnou horou Olympem, sídlem bohů, najdeme na řecké pevnině v jedné z nejkrásnějších oblastí tohoto evropského státu.

Co ve středisku Leptokaria?

Letovisko Leptokaria má připravenu řadu atrakcí, aktivit a míst, která stojí za vidění, takže uspokojí úplně všechny věkové kategorie návštěvníků. Není divu, že díky své všestrannosti láká každoročně obrovské množství lidí z celého světa, čímž se řadí mezi nejoblíbenější destinace v celém regionu, a zároveň i největší. Značnou část turistů Leptokarie tvoří rodiny s dětmi, pro které je středisko obzvláště dobře uzpůsobeno. Navíc pro děti, které často trpí na nejrůznější alergie a nemoci, je zdejší podnebí kombinující zdravé horské ovzduší a přímořské klima doslova spásou. A zdaleka nejen pro děti, ale uleví si též dospělí. Až vás omrzí polehávání na pláži nebo zatoužíte po drobné změně, vydejte se na procházku městečkem. Najdete tu spoustu možností nákupů v malých krámcích otevřených do pozdních nočních hodin, marketech nebo na tržišti s čerstvými potravinami. Osvěžit se či příjemně posedět lze ve stylové taverně nebo restauraci. Nemusíte se bát vzít s sebou ani své potomky, neboť přímo v centru je pro ně připravena řada atrakcí. A až děti uložíte ke spánku v hotelu, vyrazte zpátky do ulic za trochou té řecké pověstné zábavy ve víru tance a hudby.

Leptokaria a pláže

Jedním z lákadel Leptokarie jsou pláže, pokryté pískem a oblázky, jež se hrdě pyšní oceněním za kvalitu a čistotu, tzv. „modrou vlajkou“, která je udílena Evropskou unií. Navíc mořské dno se ve zdejších vodách ponořuje do hloubek jen velmi zvolna, a tak zajišťuje bezpečné koupání pro méně zdatné plavce a malé děti. Ti aktivnější potěší pestrá nabídka sportů a dalších pohybových aktivit, ať už na souši, ve vodě nebo na mořské hladině. K dispozici jsou slunečníky a lehátka k pronájmu, sprchy a další zařízení ke zvýšení pohodlí.

Okolí střediska Leptokaria

Okolí letoviska Leptokaria je bohaté na příležitosti k poznávání přírody a kulturních památek, ať už máte rádi delší výlety autobusem nebo pěší chůzi. Horská oblast Olympu potěší ty, kteří preferují kopcovitou krajinu a náročnější výstupy. Světovým unikátem jsou kláštery Meteora ukryté vysoko v horách. Jestliže vás zajímají fyzikální záležitosti, vydejte se na magnetickou horu Lifidra, kde je všechno naopak – autobus brzdí do kopce a z kopce přidává plyn, voda teče nahoru a pěší stoupání je snadné, jako když jdete příjemnou cestičkou dolů po svahu. Krom toho je v okolí k vidění řada historických památek, opevnění, vesnic a přírodních zajímavostí.

Kam se na Olympskou riviéru ještě jezdí?

Z ČR se jezdí hlavně do středisek Leptokaria, Litochoro, Mesagala, Nei Pori, Neos Panteleimon, Paralia, Platamonas a Soluň.

Tipy na hotel v letovisku Leptokaria

Poseidon Palace

nově zrekonstruovaný rozlehlý hotelový komplex Poseidon Palace umístěný v krásné zahradě se nachází přímo u oblázkové pláže (v místech se slunečníky je navezen písek), v klidné části na okraji letoviska Leptokaria. Protože vstup do moře tvoří oblázky, doporučujeme boty do vody. Centrum letoviska je vzdáleno cca 3km, zde najdete dostatek obchůdků, restaurací, taveren, kaváren, cukráren, minimarketů, supermarketů a možností denní i noční zábavy. Taxi od hotelu do Leptokarie stojí cca 5€/taxi/cesta. Hotelový mikrobus jezdí obvykle 1 - 2 x denně zdarma do letoviska Leptokaria, cca 6 x týdně.

1.

Olympus Grand

Hotelový komplex Olympus Grand je umístěn v rozlehlé zahradě přímo u krásné organizované pláže a nabízí moderně zařízené pokoje a bungalovy. Z hotelu je nádherný výhled na moře. Hotel se nachází na klidném místě na úpatí pohoří Olymp cca 1 km od letoviska Leptokaria, kde je řada obchodů a restaurací. Malebné městečko Litochoro je vzdálené cca 8 km od hotelu.

2.

Olympian Bay

Rozsáhlý hotelový komplex Olympian Bay, který patří do hotelového řetězce Rea hotels, tvoří hlavní budova (4 patra) a 7 bloků zahradních bungalovů (2 podlaží). Areál se nachází ve vzdálenosti cca 2 km od letoviska Leptokarie v klidné oblasti, pěšky cca 20 minut. Leží hned u široké písčito-oblázkové pláže (při vstupu do moře jsou kamínky, potom písek) a čistého moře s výhledem na otevřené moře. Taxi do Leptokarie, kde jsou možnosti nákupů i zábavy, vychází na cca 5€/cesta. Zde je stanice linkových autobusů a vlakové nádraží, stejně tak zdravotní středisko. Do Leptokarie jezdí od hotelu Olympian Bay i turistický vláček, obvykle ale jen v hlavní sezóně.

3.

Ouzery studia

Ubytování se nachází 100 m od písečné pláže v klidné části letoviska Leptokaria.

4.

Olympus Grand Resort od 19 567 Kč se všemi poplatky

Hotelový komplex Olympus Grand Resort se nachází na Olympské riviéře v letovisku Leptokaria • areál lemovaný zelenými exotickými rostlinami ústí na hotelovou pláž • centrum městečka Leptokaria cca 10 min pěšky • vzdálenost od města Katerini 25 km • cca 1 hod 10 min od Soluně • nedaleko od hotelu se nachází Dion - Diovo město • dostupnost klášterů Meteora (2 hod autem)

5.

Achilion Aparthotel

Dvoupatrový penzion je situován v příjemné zahradě a leží asi 120 m od pláže v klidné ulici.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno

Nejnovější hodnocení

Neznámý uživatel, 26. 5. 2019 Běžné
Všechna hodnocení
--- • --- • ---
---