Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Platamonas

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Platamonas, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Platamonas

Přístav, malebné městečko a současně přímořské letovisko v jednom – Platamonas – leží v oblasti zvané Olympská riviéra na pevninské části Řecka. Přestože jde o místo nevelké, rozvinuté původně z osady, která patřila spíše oboru rybářství, dnes můžeme tento resort označit za poměrně živý, lákající pravidelně množství turistů.

Pláž u Platamonas

Zdejší pláž nabízí kromě příjemného koupání a slunění nádhernou scenérii s pohořími a středověkým hradem na zeleném kopci v pozadí. Navíc voda je tu velmi čistá a krásně průzračná, zatímco povrch suché části tvoří písek a kamínky. Plavání je bezpečné, neboť terén mořského dna se svažuje do hlubin jen velmi pozvolna. Samozřejmě nechybí ani možnost vybít energii při vodních sportech. Pláž v Platamonas byla oceněna modrou vlajkou.

Co v Platamonas

Uličky Platamonas jsou přes den živými minibulváry, kde proudí turisté, kteří míří za nákupy a oddechem v tavernách a restauracích. A ruch tady neutichá ani ve večerních a nočních hodinách. Ba právě naopak. V noci ožívá letovisko novým energickým rytmem tanečních klubů, barů, diskoték a dalších podniků, které lákají na parket a k ochutnání barevných drinků. Mohlo by se tak zdát, že Platamonas je určeno spíše mladým, ale není tomu zcela tak. Ti, kdo netouží po nočním veselí, se mohou vydat na klidnější místa resortu, třeba do odlehlejší taverny, a posedět nad skleničkou výtečného řeckého vína a delikatesního pokrmu z darů moře. Při procházkách městečkem si rozhodně nenechte ujít návštěvu středověkého hradu Platamon, který se majestátně tyčí na zalesněném kopci v pozadí letoviska. Nejenže je odtud úchvatný výhled do kraje, ale navíc tu na vás dýchne několikasetletá historie. Vždyť pochází až ze 13. století a sloužil jako obrana před nemilosrdnými nájezdníky.

Kam se na Olympskou riviéru ještě jezdí?

Z ČR se jezdí hlavně do středisek Leptokaria, Litochoro, Mesagala, Nei Pori, Neos Panteleimon, Paralia, Platamonas a Soluň.

Tipy na hotel v letovisku Platamonas

Kronos

Hotel se nachází v centru živého letoviska Platamonas. V blízkosti hotelu je dostatek nákupních i zábavních možností. Jsou zde taverny, restaurace, bary, obchody, butiky, banka a bankomaty. Nad letoviskem se tyčí zřícenina hradu Platamonas. Hotel se nachází pouhé 2 minuty chůze od pláže.

1.

Sun Beach

hotel Sun Beach obklopený krásnou zahradou s příjemnou rodinnou atmosférou je ideálně situován u moře a písečné pláže. Nachází se na okraji letoviska Platamonas, v klidném prostředí, ve vzdálenosti cca 10 minut chůze do centra, kde jsou možnosti denní i noční zábavy, je zde celá řada restaurací, kaváren, cukráren, barů, disko, obchodů s potravinami a suvenýry aj.

2.

Platamon Palace Beach & Spa

nově zrekonstruovaný hotel Platamon Palace Beach & Spa se nachází v klidném prostředí přímo u písečné pláže a moře s pozvolným vstupem. Leží na okraji letoviska Platamonas, sousedí s hotelem Sun Beach, cca 10 minut chůzí od centra Platamonasu. Zde jsou možnosti denní i noční zábavy a nákupů. Nechybí restaurace, taverny, stánky s rychlým občerstvením, kavárny, cukrárny, pekárny a další.

3.

Olympion Melathron

Hotel Olympion Melathron je menší rodinný hotel cca 80 m od písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Do centra Platamonasu se dostanete příjemnou procházkou. Hotel nabízí rodinnou a pohodovou atmosféru. Doporučujeme nenáročným klientům, kteří ocení zázemí menšího hotýlku a řeckou atmosféru.

4.

Royal Palace Resort & Spa

Moderní hotel typu "boutique" s příjemnou atmosférou byl postaven v roce 2008 a nachází se v centru letoviska Platamonas, naproti rybářskému přístavu. Areál tvoří 2 budovy. V okolí jsou nákupní i zábavní možnosti, nechybí taverny, restaurace, bary, kavárny, obchody s potravinami i suvenýry. Blízko je i kostel Metamorfosis tu Sotiriou.

5.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---