Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Neos Panteleimon

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Neos Panteleimon, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Neos Panteleimon

Neos Panteleimon, jedno ze známých, avšak klidnějších letovisek Olympské riviéry, nabízí vedle klasického slunění a koupání v moři potřebnou relaxaci a regeneraci těla i ducha. Tato malá vesnička, původně doména zdejších rybářů, si totiž přes sílící cestovní ruch zachovává relativní klid a  ráz malé přímořské obce. Ubytovat se v Neos Panteleimon lze v odlišných cenových a jakostních kategoriích – od hotelu po kempy. Zejména ty jsou obzvláště v této lokalitě oblíbenou záležitostí.

Neos Panteleimon a pláže

Převažující aktivitou střediska Neos Panteleimon je samozřejmě „plážová turistika“. Povrch pláže tvoří písek, jenž se pozvolna svažuje do mořských hlubin, a tak umožňuje koupání dětem a nezkušeným plavcům. To ocení hlavně rodiny s malými ratolestmi. Hodiny strávené na lehátku pod horkým řeckým sluncem obarví vaši kůži do krásného bronzového odstínu a čistá mořská voda osvěží rozpálené tělo. Trochu pohybu při plavání či vodních sportech také prospěje.

Co v Neos Panteleimon

V uličkách v centru letoviska najdete několik obchůdků k drobným prázdninovým nákupům a taveren a restaurací k příjemnému posezení nad sklenkou dobrého vína či nějakou tou řeckou specialitou z darů moře. Vzhledem k množství turistů vesnice postupně nabyla poněkud mezinárodní charakter a tak je nabídka stravování doplněna i výběrem fast-foodů.

Neos Panteleimon a okolí

Celá olympská oblast je ideální k pěší turistice a výletům všemi dopravními prostředky. Vyrazit můžete třeba do sousedního střediska Platamonas, kam se dopravíte bez problémů po svých. Lákadlem bude hlavně pro mladé, neboť tento resort po západu slunce ožívá bujarým nočním veselím. Ovšem i za dne je tam co k vidění, například starý benátský hrad a některá malebná zákoutí. Další vesničkou, která stojí za  návštěvu, je Palios (Starý) Panteleimon s malebnými domky v záplavě bujné zeleně. Krom toho se můžete vypravit do horské oblasti Olympu nebo na magnetickou horu, která zdánlivě popírá fyzikální zákony naší planety.

Kam se na Olympskou riviéru ještě jezdí?

Z ČR se jezdí hlavně do středisek Leptokaria, Litochoro, Mesagala, Nei Pori, Neos Panteleimon, Paralia, Platamonas a Soluň.

Tipy na hotel v letovisku Neos Panteleimon

Oceana

Hotel Oceana se nachází na okraji turistického městečka Neos Panteleimon, přímo u moře v menší zahradě a v blízkosti řady obchůdků a restaurací.

1.

San Panteleimon

hotel San Panteleimon s rodinnou atmosférou se nachází v klidném prostředí letoviska Neos Panteleimon, ve vzdálenosti cca 170m od písečné pláže (při vstupu do moře jsou oblázky), kam vede příjemná cesta lemovaná okrasnými keři a stromy. Letovisko Neos Panteleimon tvoří několik restaurací, taverniček, obchodů se suvenýry, potravinami, ovocem a zeleninou a řada kempů, které se nacházejí podél hlavní silnice vedoucí směrem k letovisku Platamonas, cca 3 km. Během pobytu doporučujeme procházky a výlety po okolí.

2.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---