Rhodos - počasí

4 min.

Počasí na ostrově Rhodos

Rhodos je uváděn jako nejslunečnější řecký ostrov. V průměru má 300 dní slunce ročně a celkově pak více než 3000 hodin sluníčka za rok.

Cca v půli kvěna přestává pršet a až do půli října je teplo a sucho. I mraky jsou výjimkou. Noční teploty bývají okolo 20 - 25 stupňů, přes den pak bývá 25 - 35 stupňů. Pokud je bezvětří, může teplota dosáhnout až nepříjemných 40 stupňů. Naštěstí Rhodos částečně zasahuje jev Meltemi, který vzduch ochlazuje, a tak je na Rhodu příjemně i v té nejvyšší sezoně v červenci a srpnu.

Rhodos - předpověď počasí

Detailní popis počasí na ostrově Rhodos, teplotní průměry a statistiky a historie počasí jsou na speciálních stránkách Rhodos - počasí.

Klimatické podmínky a příroda na ostrově Rhodos

Ne nadarmo se Rhodu říká "Zelený drahokam". Přírody a zeleně je na ostrově opravdu velmi mnoho a to téměř všude.

Střediska

Prakticky všude jsou květiny, stromy a překrásné zahrady. Velmi často se setkáte s tím, že u hotelů a v zahradách jsou překrásné zelené trávníky, na kterých se ve stínu nádherných palem sluní turisté. Vše zde neustále kvete, na listnatých stromech v zahradách visí citrony, pomeranče, fíky či jiné plody. Vzduch je většinou prosycen vůní kvetoucích rostlin, která jen dále umocňuje pohodu a klid.

Divoká příroda

Příroda na Rhodu by se dala rozdělit na tři oblasti - střední hornatá část v okolí hradu Monolithos, vnitrozemí a jižní část.

Západní strana Rhodu, zhruba v jeho půli, je velmi kopcovitá. Je zde pohoří Ataviros a celkově jsou zde kopce velmi strmé. A zároveň zelené. Ve vyšších polohých jsou zde překrásné lesy z rozložitých borovic, v níže oložených oblastech, například pod hradem Monolithois či u pláží Glyfada nebo Paleochora jsou strmé kopce pokryty bujnou vegetací a lesy. Jsou zde nádherné výhledy, protože sytá zeleň kopců kontrastuje se sytou modří moře. I když se Vám nechce podnikat nějaké výlety, určitě bych doporučil si půjčit auto zajet alespoň na návštěvu hradů Monolithos či Kritina, odkud jsou nádherné výhledy na velkou část kopcovitého pobřeží s možností návštěvy nádherných pláží.

Jižní část Rhodu připomíná tak trochu savanu či step. Jsopu zde rozsáhlé travnaté plochy s ostrůvky stromů a keřin. Je zde hodně sucho, prakticky od jara do podzimu jsou trávy do zlata, případná políčka jsou sklizena a na zemi leží sláma. V této oblasti se také nalézá unikátní přírodní oblast Kalamfka a krésné opuštěné zátoky s nádhernými písčtými plážemi Saint George a Mavos Kavos.

Středozemí Rhodu jsou převážně zelené kopce s nádhernými výhledy a listnatými i jehličnatými lesy. Severní část je hodně zastavěná, střední a jižní zase spíše pustá, krásná příroda je zde však prakticky všude. Kromě hezkých výhledů nabízí zalesněný střed Rhodu i řadu míst k odpočinku či procházkám, protože listané lesy poskytují chladné úkryty před horým sluncem. To platí zejména při návštěvě Údolí motýlů nebo Sedmi pramenů. Tam, kde nejsou ve vnitrozemí lesy, jsou nádherná políčka, travnaté rokle, potoky a říčky .. radost pohledět.

Pojedete li na Rhodos, určitě si půjčte auto (doporučení ohledně půjčování aut jsou zde) a cestujte. Rhodos za to stojí.

Naše tipy na zájezdy