Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Tipy na výlety

Santorini - výlety

Prosím, pokud jste některý z uvedených tipů na výlet o dovolené absolvovali nebo to plánujete, podělte se s ostatními o Vaše zážitky. Popis Vašeho výletu včetně fotografií a dalších komentářů můžete napsat do rubriky Výlety.

Máte vlastní tip na výlet na Santorini?

Vložit nový tip

Víte o nějakém místě, které by se ostatním mohlo líbit, ale nenašli jste ho zde? Myslíte si, že něco stojí za návštěvu a rádi byste o tom informovali? Napište nám. Rádi Váš návrh zvěřejníme.

Jako zajímavá místa určitě můžete vyzkoušet všechna místa z katalogu objektů. Přímý přístup do jednotlivých kategorií je:

Kláštery
Památky a muzea
Pláže Santorini
Přírodní zajímavosti

Santorini - výlety nabízené CK a fakultativní služby

Mile

Kaldera Santorini

Celodenní lodní výlet, jehož součástí jsou kromě plavby kalderou i zastávky na ostrůvcích. Navštívíte vulkanický ostrov Nea Kameni (Malé ostrůvky v okolí Santorini) se stále aktivním kráterem a lávový ostrůvek Palea Kameni, kde se můžete vykoupat v horkých sirných pramenech. Při plavbě Egejským mořem podél pobřeží se nabízejí fascinují výhledy na Firu (Fira - hlavní město) a další městečka jako Imerovigli, Firostefani a Oia. Popis výletu je od CK Mile.

Mile

Západ slunce v letovisku Oia a návštěva tradičních městeček

Polodenní autobusový výlet začíná prohlídkou nejstaršího kostela na ostrově Panagia Episkopi, který pochází z 10. století. Následuje návštěva vesničky Messa Gonia, kde jsou vidět následky zemětřesení a zastávka v malebném městečku Pyrgos s tradiční kykladskou architekturou, které je proslulé velkým počtem kostelů a zvonic. Po prohlídce městečka si můžete z nejsevernější vesničky ostrova Oia vychutnat jedinečně působivý pohled na slunce, zapadající do kráteru zalitého mořem. Popis výletu je od CK Mile.

Mile

Kaldera/Oia

Celodenní lodní výlet, jehož součástí jsou kromě plavby kalderou i zastávky na ostrůvcích (Malé ostrůvky v okolí). Navštívíte vulkanický ostrov Nea Kameni se stále aktivním kráterem a lávový ostrůvek Palea Kameni, kde se můžete vykoupat v horkých sirných pramenech. Po návštěvě ostrůvků pokračuje výlet do Oia - nejsevernější vesničky ostrova s jedinečným výhledem na západ slunce do kráteru zalitého mořem. Popis výletu je od CK Mile.

Firo

ZÁPAD SLUNCE NAD OIOU A TRADIČNÍ VESNIČKY

(půldenní výlet)

První zastávka bude u nejstaršího kostela na ostrově, byzantského Panagia Episkopi z 11. století, pokračování do Mesa Gonie, „vesničky duchů“ a vesnice Pyrgos, s památkami kykladské, byzantské i benátské kultury. Na cestě do vesnice zastávka v Imerovigli s úchvatným výhledem na kráter a ruiny hradu Skaros. Poslední zastávkou vesnice Oia, lákající umělce, kteří se sem sjíždějí čerpat inspiraci při pověstných západech slunce. Popis výletu je od CK FiroTour.

Firo

SANTORINI ZA JEDEN DEN

(autobusem a lodí, celodenní výlet)

Výlet začíná u kláštera proroka Eliáše, vybudovaném na nejvyšším bodě ostrova v roce 1711 s úchvatným pohledem na ostrov. Z nedaleké vesničky Pyrgos pokračování do přístavu Athinios – nalodění na loď, plavba k vulkánu – návštěva aktivního kráteru a pokračování lodí k horkým pramenům – možnost koupání v safírově zelených vodách laguny. Přeplutí na ostrůvek Thirassia, možnost koupání na pláži nebo návštěvy vesničky Manolas – možnost projížďky na oslíkovi. Poslední zastávka u vesničky Oia na okraji kráteru, s překrásným a romantickým západem slunce. Popis výletu je od CK FiroTour.

Firo

RANNÍ PLAVBA PO KRÁTERU

(půldenní výlet)

Transfer do přístavu Athinios – plavba na ostrůvek Nea Kameni, procházka stezkou ke kráteru stále aktivního vulkánu, pokračování plavby na druhý lávový ostrůvek Palea Kameni, kde ze země vyvěrají horké prameny – možnost koupání. Plavba na ostrůvek Thirassia – zastávka cca na 2 hodiny, možnost průzkumu ostrova nebo lenošení na pobřeží. Popis výletu je od CK FiroTour.

Firo

NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE OSTROVA SANTORINI

(půldenní výlet)

Transfer do malého rybářského přístavu Vlychada, nalodění a plavba podél pobřeží k první zastávce na „Pláži milenců“. Další zastávka na Bílé pláži na JZ výběžku ostrova, poslední na červené pláži (Red beach - Červená pláž) na jižním pobřeží ostrova. Popis výletu je od CK FiroTour.

Firo

VEČERNÍ PLAVBA S VEČEŘÍ

Večerní plavba kalderou, pozorování západu slunce a večeře podávaná na lodi. Popis výletu je od CK FiroTour.

Firo

HISTORICKÁ THIRA

(půldenní výlet)

Možnost prohlídky hlavního města Fira s průvodcem, nebo posezení v místních kavárnách a nákupů. Popis výletu je od CK FiroTour.