Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Tipy na výlety

Santorini - výlety

Prosím, pokud jste některý z uvedených tipů na výlet o dovolené absolvovali nebo to plánujete, podělte se s ostatními o Vaše zážitky. Popis Vašeho výletu včetně fotografií a dalších komentářů můžete napsat do rubriky Výlety.

Máte vlastní tip na výlet na Santorini?

Vložit nový tip

Víte o nějakém místě, které by se ostatním mohlo líbit, ale nenašli jste ho zde? Myslíte si, že něco stojí za návštěvu a rádi byste o tom informovali? Napište nám. Rádi Váš návrh zvěřejníme.

Jako zajímavá místa určitě můžete vyzkoušet všechna místa z katalogu objektů. Přímý přístup do jednotlivých kategorií je:

Kláštery
Památky a muzea
Pláže Santorini
Přírodní zajímavosti

Santorini - výlety nabízené CK a fakultativní služby

ZÁPAD SLUNCE NAD OIOU A TRADIČNÍ VESNIČKY

(půldenní výlet)

První zastávka bude u nejstaršího kostela na ostrově, byzantského Panagia Episkopi z 11. století, pokračování do Mesa Gonie, „vesničky duchů“ a vesnice Pyrgos, s památkami kykladské, byzantské i benátské kultury. Na cestě do vesnice zastávka v Imerovigli s úchvatným výhledem na kráter a ruiny hradu Skaros. Poslední zastávkou vesnice Oia, lákající umělce, kteří se sem sjíždějí čerpat inspiraci při pověstných západech slunce. Popis výletu je od CK FiroTour.

SANTORINI ZA JEDEN DEN

(autobusem a lodí, celodenní výlet)

Výlet začíná u kláštera proroka Eliáše, vybudovaném na nejvyšším bodě ostrova v roce 1711 s úchvatným pohledem na ostrov. Z nedaleké vesničky Pyrgos pokračování do přístavu Athinios – nalodění na loď, plavba k vulkánu – návštěva aktivního kráteru a pokračování lodí k horkým pramenům – možnost koupání v safírově zelených vodách laguny. Přeplutí na ostrůvek Thirassia, možnost koupání na pláži nebo návštěvy vesničky Manolas – možnost projížďky na oslíkovi. Poslední zastávka u vesničky Oia na okraji kráteru, s překrásným a romantickým západem slunce. Popis výletu je od CK FiroTour.

RANNÍ PLAVBA PO KRÁTERU

(půldenní výlet)

Transfer do přístavu Athinios – plavba na ostrůvek Nea Kameni, procházka stezkou ke kráteru stále aktivního vulkánu, pokračování plavby na druhý lávový ostrůvek Palea Kameni, kde ze země vyvěrají horké prameny – možnost koupání. Plavba na ostrůvek Thirassia – zastávka cca na 2 hodiny, možnost průzkumu ostrova nebo lenošení na pobřeží. Popis výletu je od CK FiroTour.

NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE OSTROVA SANTORINI

(půldenní výlet)

Transfer do malého rybářského přístavu Vlychada, nalodění a plavba podél pobřeží k první zastávce na „Pláži milenců“. Další zastávka na Bílé pláži na JZ výběžku ostrova, poslední na červené pláži (Red beach - Červená pláž) na jižním pobřeží ostrova. Popis výletu je od CK FiroTour.

VEČERNÍ PLAVBA S VEČEŘÍ

Večerní plavba kalderou, pozorování západu slunce a večeře podávaná na lodi. Popis výletu je od CK FiroTour.

HISTORICKÁ THIRA

(půldenní výlet)

Možnost prohlídky hlavního města Fira s průvodcem, nebo posezení v místních kavárnách a nákupů. Popis výletu je od CK FiroTour.