Tipy na výlety

5 min.

Máte vlastní tip na výlet na Santorini?

Víte o nějakém místě, které by se ostatním mohlo líbit, ale nenašli jste ho zde? Myslíte si, že něco stojí za návštěvu a rádi byste o tom informovali ostatní? Napište nám. Rádi Váš návrh zvěřejníme.

Tipy na výlety od turistů / cestovatelů - Tipy na výlety a fakultativní akce CK

Máte vlastní tip na výlet?

Víte o nějakém místě, které by se ostatním mohlo líbit, ale nenašli jste ho zde? Myslíte si, že něco stojí za návštěvu a rádi byste o tom informovali ostatní? Napište nám. Rádi Váš návrh zvěřejníme.

Jako zajímavá místa určitě můžete vyzkoušet všechna místa z Katalogu objektů po levé straně. Přímý přístup do jednotlivých kategorií je:

Kláštery

Památky a muzea

Pláže Santorini

Přírodní zajímavosti

Santorini - výlety nabízené CK a fakultativní služby

Kaldera Santorini

Celodenní lodní výlet, jehož součástí jsou kromě plavby kalderou i zastávky na ostrůvcích. Navštívíte vulkanický ostrov Nea Kameni (Malé ostrůvky v okolí Santorini) se stále aktivním kráterem a lávový ostrůvek Palea Kameni, kde se můžete vykoupat v horkých sirných pramenech. Při plavbě Egejským mořem podél pobřeží se nabízejí fascinují výhledy na Firu (Fira - hlavní město) a další městečka jako Imerovigli, Firostefani a Oia. Popis výletu je od CK Mile.

Západ slunce v letovisku Oia a návštěva tradičních městeček

Polodenní autobusový výlet začíná prohlídkou nejstaršího kostela na ostrově Panagia Episkopi, který pochází z 10. století. Následuje návštěva vesničky Messa Gonia, kde jsou vidět následky zemětřesení a zastávka v malebném městečku Pyrgos s tradiční kykladskou architekturou, které je proslulé velkým počtem kostelů a zvonic. Po prohlídce městečka si můžete z nejsevernější vesničky ostrova Oia vychutnat jedinečně působivý pohled na slunce, zapadající do kráteru zalitého mořem. Popis výletu je od CK Mile.

Kaldera/Oia

Celodenní lodní výlet, jehož součástí jsou kromě plavby kalderou i zastávky na ostrůvcích (Malé ostrůvky v okolí). Navštívíte vulkanický ostrov Nea Kameni se stále aktivním kráterem a lávový ostrůvek Palea Kameni, kde se můžete vykoupat v horkých sirných pramenech. Po návštěvě ostrůvků pokračuje výlet do Oia - nejsevernější vesničky ostrova s jedinečným výhledem na západ slunce do kráteru zalitého mořem. Popis výletu je od CK Mile.

ZÁPAD SLUNCE NAD OIOU A TRADIČNÍ VESNIČKY

(půldenní výlet)

První zastávka bude u nejstaršího kostela na ostrově, byzantského Panagia Episkopi z 11. století, pokračování do Mesa Gonie, „vesničky duchů“ a vesnice Pyrgos, s památkami kykladské, byzantské i benátské kultury. Na cestě do vesnice zastávka v Imerovigli s úchvatným výhledem na kráter a ruiny hradu Skaros. Poslední zastávkou vesnice Oia, lákající umělce, kteří se sem sjíždějí čerpat inspiraci při pověstných západech slunce. Popis výletu je od CK FiroTour.

SANTORINI ZA JEDEN DEN

(autobusem a lodí, celodenní výlet)

Výlet začíná u kláštera proroka Eliáše, vybudovaném na nejvyšším bodě ostrova v roce 1711 s úchvatným pohledem na ostrov. Z nedaleké vesničky Pyrgos pokračování do přístavu Athinios – nalodění na loď, plavba k vulkánu – návštěva aktivního kráteru a pokračování lodí k horkým pramenům – možnost koupání v safírově zelených vodách laguny. Přeplutí na ostrůvek Thirassia, možnost koupání na pláži nebo návštěvy vesničky Manolas – možnost projížďky na oslíkovi. Poslední zastávka u vesničky Oia na okraji kráteru, s překrásným a romantickým západem slunce. Popis výletu je od CK FiroTour.

RANNÍ PLAVBA PO KRÁTERU

(půldenní výlet)

Transfer do přístavu Athinios – plavba na ostrůvek Nea Kameni, procházka stezkou ke kráteru stále aktivního vulkánu, pokračování plavby na druhý lávový ostrůvek Palea Kameni, kde ze země vyvěrají horké prameny – možnost koupání. Plavba na ostrůvek Thirassia – zastávka cca na 2 hodiny, možnost průzkumu ostrova nebo lenošení na pobřeží. Popis výletu je od CK FiroTour.

NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE OSTROVA SANTORINI

(půldenní výlet)

Transfer do malého rybářského přístavu Vlychada, nalodění a plavba podél pobřeží k první zastávce na „Pláži milenců“. Další zastávka na Bílé pláži na JZ výběžku ostrova, poslední na červené pláži (Red beach - Červená pláž) na jižním pobřeží ostrova. Popis výletu je od CK FiroTour.

VEČERNÍ PLAVBA S VEČEŘÍ

Večerní plavba kalderou, pozorování západu slunce a večeře podávaná na lodi. Popis výletu je od CK FiroTour.

HISTORICKÁ THIRA

(půldenní výlet)

Možnost prohlídky hlavního města Fira s průvodcem, nebo posezení v místních kavárnách a nákupů. Popis výletu je od CK FiroTour.

Čtěte také: