Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Oia

Oblast
Typ letoviska Klidné
Hodnocení uživatelů
4/5
Prima

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Oia, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Oia

Na severozápadním výběžku ostrova Santorini leží jedna z nejkrásnějších vesniček – Oia. Místo, na kterém leží, bylo vytvořeno vulkanickou činností. V roce 1956 byla Oia téměř srovnána se zemí ničivým zemětřesením a z mnoha tisíců původních obyvatel jich zde zůstalo jen několik set. Společnými silami vybudovali vesničku znova, ještě krásnější a malebnější. Přestavba byla provedena velmi citlivě, takže Oia má dodnes tradiční vzhled, který dokonce nehyzdí ani jinde tak nápadná změť kabelů - při rekonstrukci  města byly položeny do země. A tak mohou i dnes návštěvníci obdivovat její kouzelnou atmosféru. Úzké dlážděné uličky, malé bílé domky s modrými dveřmi a modrými okenními rámy, barevné kupole kostelů, pestrobarevné květiny – to vše tvoří dokonalou harmonii se zářivými, dech beroucími večerními západy slunce.

Co v Oia ?

Někteří rekreanti se obávají, že Oia není pro velkou oblíbenost a vysokou návštěvnost příliš vhodná pro trávení klidné dovolené. Ale ti, kdo svou obavu překonají, nikdy nelitují. Mladí lidé sice mohou být zklamáni nepříliš bujarým nočním životem ve vesnici, i oni si však mohou nočních radovánek dosyta užít, a to v blízkém městečku Fira. Na ostatní čeká přímo v Oia bezpočet příležitostí k romantickým procházkám a posezení u dobrého vína a tradičních řeckých jídel v tavernách, restauracích a kavárnách. Obzvláště večeře na vrcholku útesů s nádherným výhledem na moře jsou neopakovatelným a nezapomenutelným zážitkem.

Aktivně odpočívat lze v Oia také při nakupování v místních obchůdcích se suvenýry. Kvalita zboží (například šperků nebo skla) je vyšší, než bývá v letoviscích tohoto typu zvykem, a také samotné obchody jsou příjemnější, mnohé jsou vybaveny osvěžující klimatizací.

Vítaným zpestřením dovolené v Oia může být návštěva námořního muzea, plného překrásných modelů lodí a starých map.

Procházkou se dostanete i do blízkého Ammoudi (dá se tam dojet i na motoce). Nebo po příkrých schodech do přístavu Armeni.

Oia a pláže

Dvě malé pláže v Oia jsou jako stvořené pro milovníky netradičních zážitků z dovolené. Schody, po kterých je možné se k plážím dostat, jsou tvořeny rovněž materiálem sopečného původu a svou příkrostí nedovolují turistům při odpočinku na slunci přespříliš zlenivět.

Kam se na Santorini jezdí?

Z České republiky se na Santorini jezdí hlavně do středisek Agios Georgios, Akrotiri, Ammoudi, Exomitis, Fira - hlavní město, Imerovigli, Kamari, Megalohori, Oia, Paradisi, Perissa a Perivolos.

Tipy na hotel v letovisku Oia

Canaves Oia

Hotel Canaves Oia je exkluzivní hotel vystavěný ve stylu tradiční ostrovní architektury, částečně vytesaný do skály. Všechny pokoje mají nádherný přímý výhled na moře a kalderu. Canaves Oia patřící do sítě Small Luxury Hotels se nachází na jednom z nejkrásnějších míst ostrova, ve vesničce Oia. Pláže jsou odtud vzdáleny 3 kilometry.

1.

Delfini Villas

Menší rodinný stylový hotel postavený v tradičním kykladském stylu leží cca 300 m nad mořem. Hotel Delfini Villas se nachází na severozápadní části ostrova v centru půvabného městečka Oia. Vzdálenost od letiště je 20 km, od města Fira 10 km a od přístavu 24 km. Autobusová zastávka a supermarket se nachází cca 50 m od hotelu Delfini Villas.

2.

Perivolas

Omlouváme se, na popisu hotelu Perivolas se pracuje. Pro aktuální popis se můžete podívat přímo na stránky hotelu, nebo na Bookingu, kde si můžete pobyt i rovnou zamluvit.  Odkazy se otevírají v novém okně.

3.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno

Nejnovější hodnocení

Neznámý uživatel, 20. 9. 2018 velmi hodně lidí Prima
--- • --- • ---
---