Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Koukounaries

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Koukounaries, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Středisko Koukounaries

Koukounaries, oblíbené letovisko v nejzápadnějším cípu ostrova Skiathos, se nachází pouhých 12 kilometrů od hlavního města a je obestřeno nádhernou zvlněnou krajinou porostlou hustými keři, olivovníky a vzrostlými borovicemi, tolik typickými pro většinu řeckých ostrovů. Díky nádherné pláži, která je prý nejkrásnější na celém území, se řadí mezi nejfrekventovanější lokality Skiathosu. Ubytovací možnosti zahrnují hotely, soukromé pokoje a kempování, zkrátka podle toho, co dovolí vaše kapsa.

Pláž u Koukounaries

Již zmíněná pláž se kromě svého věhlasu může pochlubit jemným pískem, který lemuje břehy Egejského moře. Má bílou barvu, která však při odlescích slunečních paprsků vytváří dojem doslova rozlitého zlata. Voda je tu mělká, čistá a průzračná, a tak zcela bezpečná pro děti i jejich rodiče, stejně jako pro méně zdatné plavce. Ti, co si více věří a mají dobrodružnější povahu, jsou připraveny vodní sporty. Nechybí samozřejmě nezbytné občerstvení.

Co v Koukounaries

Přes vysokou popularitu je však Koukounaries poměrně klidným střediskem, kde většina lidí tráví svůj čas na pláži, procházkami po okolí  nebo v tavernách, barech a restauracích. Tam si můžete dopřát nějakou tradiční dobrotu, nejlépe rybu nebo oblíbené jehněčí. Kdo nerad experimentuje, může se držet při zemi v zařízeních, která servírují nám bližší kontinentální kuchyni. Jestliže jste milovníky vína, ochutnejte to zdejší. Ani večery v letovisku neprobíhají nijak dramaticky a spíše se odehrávají v duchu procházek a klidné zábavy nad sklenkou a prostřeným stolem. Pokud se vám však zasteskne po bujařejší zábavě, vyrazte do nedalekého hlavního města.

Okolí Koukounaries

Okolí s množstvím lesů a hájů v přírodní rezervaci je příhodné pro pěší túry.

Kam se na Skiathos ještě jezdí?

Na Skiathos se jezdí ještě do středisek  Agia Paraskevi, Achladia, Kanapitsa, Koukounaries, Megali Ammos, Platanias, Skiathos, Troulos a Vromolimnos

Tipy na hotel v letovisku Koukounaries

Maria studia a apartmány

Tři malé domky Maria jsou postaveny v zahradě s bujnou vegetací, v mírném svahu nedaleko jihozápadní části pláže Koukounaries se zlatým pískem, která je považována za nejkrásnější na ostrově Skiathos. Na pláž se dostanete velmi rychle po vybetonovaném chodníčku, který vede ze svahu k místní komunikaci a k západní části této krásné pláže. Blízko pláže je malý kiosek a bar s tavernou. Dva obchody jsou vzdálené asi 15 a 20 min. Končí zde také autobusová linka. Místní dopravou se pak dostanete za pár minut do hlavního města a na další atraktivní pláže na jihu ostrova. Na pláži jsou vodní sporty a potápěčské centrum. Další blízké krásné pláže jsou Korfoula, Megali Banana, Mikri Banana a Agia Eleni.

1.

Muses od 30 290 Kč se všemi poplatky

Menší rodinný hotel Muses se nachází v klidné části oblíbeného letoviska Koukounaries nedaleko chráněného území u jezera Strofilia obklopeného rozlehlým borovicovým porostem. V několika nízkých bungalovech v zahradě jsou příjemně zařízené pokoje, kde najdete klid daleko od ruchu velkoměst. V komplexu Muses je sladkovodní bazén s barem a typická řecká taverna s výbornou domácí kuchyní, kterou si všichni klienti pochvalují. Na pláž Koukounaries dojdete podél jezera za pár minut a čeká vás opravdu překrásná zátoka s bílým pískem a tyrkysově zbarveným mořem. Vstup do vody je pozvolný a je ideální pro děti. Možnost procházky na pláž Agia Eleni s nádherným západem slunce. Muses doporučujeme všem klientům, kteří hledají dovolenou v krásné přírodě a v klidu.

2.

Skiathos Palace od 35 871 Kč se všemi poplatky

Na konci jediné hlavní cesty ostrova, v Kukunari Bay, se na kopci rozprostírá areál tradičního hotelu Skiathos Palace. Od hlavního města Skiathos ho dělí necelých 15 km. K hotelové písečné pláži Maratha vás dovedou schody, už po 150 m. Známá písečná pláž Kukunaries je vzdálená jen 250 m. Na obě se můžete nechat zdarma odvézt hotelovým mikrobusem, který jezdí v pravidelných časových intervalech a několikrát za den vozí hotelové hosty i do hlavního města Skiathos. Přímo pod hotelem najdete i zastávku místního autobusu.

3.

Lakes studia

Nedávno zrekonstruovaná studia Lakes s bazénem a výhledem na nedaleké jezero, se nachází v oblíbeném letovisku Koukounaries. Místní pláže patří k nejkrásnějším na ostrově, jemný žlutý písek a pozvolný vstup do moře je ideální pro malé děti, které zde v létě doslova soutěží o nejhezčí hrad z písku. Nedaleko studií se nachází autobusová zastávka, odkud odjíždí do města v pravidelných intervalech bus a hlavní město by jistě nemělo uniknout vaší pozornosti.

4.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---