Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Skiathos

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Skiathos, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Skiathos

Město Skiathos je typickým řeckým přístavním městem. Centrum tvoří úzké, kameny dlážděné uličky složené z tradičních bílých domečků. Malebná zákoutí plná rozkvetlých muškátů se střídají s malými náměstíčky. Bohužel původní architektura už je místy poněkud narušena vzrůstajícím turistickým ruchem, takže vedle tradičních malých taveren zde naleznete i luxusní restauranty nabízející světovou kuchyni a dokonce Mc Donalds.

Přestože se Skiathos postupně stává kosmopolitním městem přizpůsobeným turistické poptávce, naleznete zde připomínky slavné minulosti jako například muzeum Alexandrose Papadiamantise - slavného spisovatele a zdejšího rodáka. Minout byste neměli ani poloostrov Bourtzi s divadlem pod širým nebem.

Co v Skiathosu?

Dnešní Skiathos nabízí širokou škálu možností zábavy. Jsou zde hudební kluby a diskotéky. Nepřeberné množství taveren, restaurací a barů. Ve zdejších obchodech naleznete zastoupení veškerého sortimentu potravin, oblečení, plátových potřeb, tolik oblíbených suvenýrů i uměleckých předmětů.

V okolí se nacházejí příjemné písečné pláže (přímo u města pláž Megali Ammos), za kterými můžete na i výlet okolo ostrova.

Ze skiathosu jezdí pravidelné autobusové linky prakticky po celém ostrově. Zdejší autobusy jsou čisté a jezdí podle jízdních řádů.

Kam se na Skiathos ještě jezdí?

Na Skiathos se jezdí ještě do středisek  Agia Paraskevi, Achladia, Kanapitsa, Koukounaries, Megali Ammos, Platanias, Skiathos, Troulos a Vromolimnos

Tipy na hotel v letovisku Skiathos

Kassandra Bay

Přímo na písčito-oblázkové pláži Vasilias Beach, v udržované zahradě je postaven příjemný třípatrový hotel Kassandra Bay. Necelé 3 km ho oddělují od hlavního města Skiathos a od letiště asi 4 km. V blízkosti hotelu se nachází autobusová zastávka.

1.

Mandraki Village Boutique

Hotel Mandraki Village je postavený necelých 250 m od krásné písečné pláže Kukunaries, také nedaleko od hlavního města Skiathos. Na zmiňovanou pláž se dostanete po cestě podél jezera Strofilia. V pěším dosahu sa nachází i další známé pláže jako Banana Beach, Aghia Eleni a Mandraki Beach. V letech 2006-2007 prošel hotel Mandraki Village Boutique kompletní rekonstrukcí a tvoří ho celkem 8 dvoupatrových různobarevných budov rozprostřených v krásné zahradě plné olivovníků, keřů a ibišků, na ploše 10 000 m2. Nejbližší restaurace a bary jsou vzdálené necelých 500 m. Hned před hotelem je autobusová zastávka, stejně jako minimarket a půjčovna kol.

2.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---