Tipy na výlety

5 min.

Máte vlastní tip na výlet na ostrově Skiathos?

Tipy na výlety od turistů / cestovatelů - Tipy na výlety a fakultativní akce CK

Máte vlastní tip na výlet?

Víte o nějakém místě, které by se ostatním mohlo líbit, ale nenašli jste ho zde? Myslíte si, že něco stojí za návštěvu a rádi byste o tom informovali ostatní? Napište nám. Rádi Váš návrh zvěřejníme.

Skiathos je ostrov malý a v rámci tipů na výlety můžeme doporučit každý jeho kousek. Samozřejmostí je hlavní město Skiathos a pláže. Okolo ostrova vede autobusová trasa, který má téměř 60 zastávek. Můžete tak tedy každý den objevovat nová a nová zákoutí. Přehled pláží a nejzajímavější míst je vlevo v Katalogu objektů, případně se tam dostanete přímo před odkazy:

Turistická střediska

Kláštery

Památky a muzea

Skiathos - pláže

Skiathos - tipy na výlety a různé fakultativní akce CK

Výlet lodí po Sporadských ostrovech

Atraktivní výlet na místa, která jsou dostupná pouze lodí. Vyplouvá se ráno ze Skiathosu na malý ostrůvek Arkos, na kterém je přestávka ke koupání a potápění, pak loď odplouvá na ostrov Skopelos, zde nás čeká lehké občerstvení na lodi, koupání na krásné písčité pláži Kastani, která se nachází na západní straně ostrova. Poté se přesuneme na pláž Milia, kde je k dispozici bar a malá restaurace, kde si můžete dát něco dobrého k jídlu. Odpoledne odjezd zpátky na Skiathos. Popis výletu je z nabídky CK FiroTour.

Za historií Skiathosu

Večer začíná v kostele Sv. Taxiarchise, potom následuje krátká procházka Zoodohou Pigi, klášterem, vinicemi a zahradami až k evangelistickému klášteru, který leží v údolí Lehouni. Následuje prohlídka kláštera s průvodcem, který vás seznámí s historií Skiathosu a jeho okolí. Ochutnávka vína, které se na ostrově vyrábí již 150 let. V klášterní zahradě budete mít možnost ochutnat čerstvé ovoce a zeleninu servírované na platech přímo ze zahrady. Zbytek večera strávíme v klidném prostředí kláštera. Popis výletu je z nabídky CK FiroTour.

Noční Skopelos

Po západu slunce začíná plavba za nočním životem na ostrově Skopelos. Zastávka bude v přístavu Loutraki, zde se nachází taverna na pláži, kde si můžete dát večeři a poslouchat řeckou hudbu. Poté následuje malá procházka cca 200 m do disco clubu, kde se převážně hraje blues, rock ´n´roll a řecké hity. Můžete se zde naučit tradiční řecký tanec. Volná zábava. Kolem půlnoci odjezd lodí zpět do přístavu na Skiathosu. Popis výletu je z nabídky CK FiroTour.

Plavba po okolních ostrovech

Ráno odplutí z přístavu Skiathos směr Skopelos. Následuje prohlídka hlavního města Skopelosu (Skopelos - Chora) s průvodcem, který vám řekne vše o historii a tradicích ostrova. Prostor pro nakupování a navštívení kostelů. Vyplutí k ostrovu Alonissos, zde si můžete prohlédnout staré město Alonissos, které leží na vrcholu hory, na kterém je nádherný výhled do okolí. Ve městě je možnost dát si oběd. Plánovaný příjezd zpátky na Skiathos ve večerních hodinách. Popis výletu je z nabídky CK FiroTour.

Diskotéka na lodi

Ve večerních hodinách nalodění, uvítací koktejl, odplutí z přístavu přes severní pobřeží směrem k západu slunce. Poslech hudební skupiny, která hraje převážně řecké písně. Během plavby se můžete občerstvit v lodním bufetu. Popis výletu je z nabídky CK FiroTour.

Výlet lodí za poznáním Skiathosu

Odplutí v ranních hodinách směrem na sever ostrova. První zastávka je na bílé oblázkové pláži Lalaria. Prostor pro koupání. Následující zastávka bude ve staré vesničce Kastro, zde si můžete prohlédnout vesničku, která byla v minulosti hlavním městem Skiathosu. Další zastávkou bude pláž Asselinos, zde si můžete zaplavat a dát oběd. Následuje prohlídka dalších krásných pláží (Mandraki, Agia Eleni, Banana, Koukounaries), poslední zastávka před návratem zpátky do přístavu bude na ostrově Tsougria. Popis výletu je z nabídky CK FiroTour.

Mořské objevy

Výlet, který vám dává možnost s pomocí profesionálních instruktorů objevit nádherný podmořský svět v Egejském moři, začíná ráno. Následuje zastávka na pláži Megas Gialos, pod vedením instruktorů si každý může vyzkoušet šnorchlování nebo si jen užívat si krásné prostředí a úžasné koupání. Pokračujeme k pláži Lalaria, zde taky můžete šnorchlovat a sledovat podmořský svět, oběd. Po obědě loď vypluje na poslední zastávku na ostrov Arko, následuje šnorchlování, relaxace, opalování a plavání. Návrat zpět do přístavu v odpoledních hodinách. Popis výletu je z nabídky CK FiroTour.

Čtěte také:

Naše tipy na zájezdy