Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Skopelos - Chora

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Skopelos - Chora, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Hlavní město Skopelos

Stejnojmenné hlavní město ostrova Skopelos, někdy nazývané Chora nebo Hora, není jen ostrovní metropolí, ale zároveň také velmi živým centrálním přístavem. Protože ostrov nemá vlastní letiště, je to pravděpodobně úplně první místo, které spatříte, až se sem budete blížit na trajektu nebo lodi. A máte se skutečně nač těšit. Před vámi se zjeví přístavní městečko výjimečné krásy s domečky vystavěnými na širokých stráních pokrytých kobercem zelených hájů, se šňůrou kotvících jachet a všudypřítomnou modří Egejského moře. Skopelos / Chora bylo byhlášeno městskou památkovou zónou.

Romantika městečka Skopelos

V centru města na vás čekají kouzelná náměstíčka, kostely a další skvosty ostrovní architektury. Úzké dlážděné uličky a zákoutí plná schodů, balkonků a květin vybízí k romantickým procházkám a nasávání zdejší atmosféry. Po výstupu na vrcholky nad městem budete odměněni skvostným pohledem na zbytky opevnění hradu Kastro a kostelíku Agios Athanasios. Avšak kromě toho se vám z tohoto vyvýšeného místa rozevře celý přístav a širé moře jako na dlani. A právě vysoká poloha má také zásluhu na tom, že se v centru nesetkáte s přílišným dopravním ruchem – auta se sem totiž téměř nedostanou.

Přístav žije svým čilým životem, přesto nabízí návštěvníkům klidné posezení v tavernách a hospůdkách, kde se servírují rybí a jiné mořské speciality. Při mlsání a popíjení můžete pozorovat přístavní cvrkot. Po jídle se vydejte na nákupy do malých obchůdků a krámků s nejrůznějším zbožím, především pak suvenýry, šperky, ručními výrobky, keramikou, textiliemi a dárky.

Pláže u Skopelos

Nejbližší pláže se nacházejí až za městem. Míří tam pravidelné autobusové linky, vodní taxi, případně je možné si zapůjčit automobil a vyrazit na vlastní pěst. Na některé se lze dostat i krátkou pěší procházkou. Z většiny jsou všechny pláže pokryty pískem a oblázky zlatavé a bílé barvy a nacházejí se v četných zátokách při pobřeží ostrova. Jejich zvlněné vody jsou čisté, průzračné, krásně modré a bezpečné ke koupání a vodním sportům.

Co ve Skopelos ?

Přestože jde o hlavní město a dalo by se očekávat, že v noci se proměňuje v místo lákající davy ukřičených teenagerů, kteří se v opojeném stavu vracejí do svých pokojů až za ranního světla, není tomu zcela tak. Město si uchovává klidný ráz, a tak přestože je tu několik diskoték, vše se odehrává v poklidu. Zkrátka každý si tu svobodně vyhledá to, co mu  nejlépe vyhovuje, aniž by tím jakkoli obtěžoval ostatní návštěvníky a zdejší obyvatele.

Skopelos na video

A zde je jeden panoramatický pohled na město Skopelos a přístav

Video

Kam se na Skopelos jezdí?

Z České republiky se na Skopelos jezdí ještě do středisek Agios Konstantinos, Glyfoneri, Kastani, Panormos, Skopelos - Chora a Stafilos

Tipy na hotel v letovisku Skopelos - Chora

Dionyssos

Velice hezký rodinný hotel Dionyssos je postavený v tradičním místním stylu ostrova Skopelos uprostřed hezké zahrady. Hotel se nachází v mírném kopci s nádherným výhledem na zátoku města Skopelos, pár minut chůzí do centra, přístavu a na pláž.

1.

Aeolos

Moderní hotel Aeolos, zařízený tradičním nábytkem v stylu ostrova Skopelos, je situovaný přímo u oblázkové pláže naproti přístavu s nádherným výhledem na město Skopelos a Egejské moře. Taverny, obchody a půjčovny aut jsou v dosahu několika minut chůze.

2.

Prince Stafilos

Hotel Prince Stafilos se nachází v areálu plném zeleně a různých druhů stromů, na okraji města Skopelos, jen asi 120 m od městské pláže s molem. Jeho název je odvozen od jména prince Stafila, syna Dionýse a Ariadny, který patřil mezi první obyvatele ostrova. Hotel je příkladem typické ostrovní architektury – bílá venkovní fasáda, uvnitř tmavozelené dřevo a kámen pocházející z oblasti Pilion. Do centra města se dostanete asi 10 minutovou procházkou (cca 800 m), na nejbližší tavernu nebo bar narazíte už po cca 200 m.

3.

Rigas

Příjemný hotel obklopený rozkvetlou zahradou se nachází 300 metrů od pláže a centra města Skopelos s mnoha tavernami a obchody. Známé pláže Stafilos a Velanio jsou vzdáleny 4 kilometry od hotelu.

4.

Marigoula

Příjemná studia obklopená zelení se nachází v klidné lokalitě „Three Platania“ jen 10 min chůze od centra města Skopelos, městských pláží a krásného přístavu (cca 500 m). V centru města najdete množství obchůdků, taveren, kavárniček a restaurací.

5.

Skopelos Village

Luxusní hotel Skopelos Village se nachází v místě, kde se snoubí zelené lesy s modří egejského moře. Hotelový komplex byl vystavěn jen 600 m od přístavu a nabízí unikátní výhled na otevřené moře a zároveň malebné staré město Skopelos - Chora. Písečná pláž s jemnými oblázky se rozprostírá přímo u hotelu.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---