Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Limmi Keri

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Limmi Keri, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Limni Keri

Vesnička Limmi Keri leží na jihozápadní straně ostrova Zakynthos, přímo v Národním parku Zakynthos. Hornatá krajina, strmé útesy, azurově modré moře, údolí a říčky, olivové háje se stromy starými až tisíc let – to vše a ještě mnohem více je Limmi Keri. Své jméno tato vesnička, která se v minulosti často stávala terčem nájezdů pirátů a dobyvatelů, získala podle jezera, které se dříve v této lokalitě nacházelo, ale později vyschlo.

Přestože se místní obyvatelé, povětšinou rybáři, zemědělci a pastýři, museli částečně přizpůsobit moderním požadavkům turistického ruchu, nijak tím Limmi Keri ani oni sami neutrpěli. Křivolaké uličky plné starých kamenných domů, z nichž mnohé odolaly i ničivému zemětřesení v roce 1953, dodnes dýchají tradiční atmosférou a nabízejí tak návštěvníkům možnost poznat skromný a nekonzumní způsob života místních starousedlíků.  

Turistům jsou přesto v Limni Keri k dispozici klasické služby přímořských letovisek. Je zde možné najít taverny, restaurace, kavárny, bary a obchody; vesnice má i vlastního pekaře a řezníka. Milovníky dobrého jídla a pití jistě potěší široký výběr zralých sýrů, lahodných vín a denně čerstvých ryb.

Pláž u Limni Keri

Oblázková pláž u Limny Keri s krásným výhledem na ostrov Marathonisi, na který je možné doplout na motorovém člunu, je vhodná jak pro rodiny s dětmi, tak pro aktivnější hosty. Ti mohou obdivovat krásy podmořského světa pod vedením kvalifikovaných lektorů místní školy potápění. Pro ty, kteří preferují soukromí není problém najít malou téměř privátní plážičku kousek od vesnice.

Co v Limni Keri

Při výletech po blízkém okolí Limmi Keri narazíte na bezpočet fascinujících přírodních výjevů. Jsou zde překrásné divoké květiny, stinné mořské jeskyně s křišťálově čistou vodou, kamenné oblouky Kamares, tyčící se vysoko nad hladinou, nebo léčivé sirné prameny u pláže Xygia. Na hůře přístupná místa vyplouvají čluny místních obyvatel, kteří rádi a ochotně vozí návštěvníky na romantické projížďky.

Pěšky se lze dostat na blízkou pláž Marathias, do vesnic Keri a Lithakia nebo k více než sto let starému majáku. Bohatý noční život pak skýtá deset kilometrů vzdálené středisko Laganas, do kterého každý den z Limni Keri jezdí místní autobus.

Další střediska na Zakynthosu

Agios Sostis, Alikanas, Alikes, Amoudi, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limmi Keri, Tsilivi, Vassiliki, Volimes, Xehoriati

Tipy na hotel v letovisku Limmi Keri

Spyrana studia

Vilka Spyrana stojí nedaleko centra vesničky Limni Keri. Zdejší pláž je od ubytování vzdálena přibližně 100 m.

1.

Mabely Grand od 10 090 Kč se všemi poplatky

Všechno, po čem toužíte, luxus a pohodlí, přírodní krajina, přátelská atmosféra, dechberoucí západy slunce a vzdálené soukromé nastavení, tam bude přitahovat vaši fantazii. Mabely Grand Hotel se nachází v jedné z nejkrásnějších a nejklidnějších oblastí na severozápadní části Zakynthos (Zante). Náš 5hvězdičkový komplex, postavený v dubnu 2008, se rozkládá na ploše 60 000 metrů čtverečních, je krajinou mimořádně přírodních krás, prohlíží si historický velký kříž Kampi a magickou modrou Jónské moře. Hotel se nachází v oblasti tradiční horské vesnice Kampi, 29 km od letiště a 30 km od města Zakynthos. To je také jen 15 km od slavné pláže 'Shipwreck', také známý jako 'Navagio' a 'Smugglers Cove', který je zařazen mezi 10 nejkrásnějších pláží na světě. S krásnou zahradou, výhledem na hory a moře, dvěma velkými veřejnými bazény a pohodlným posezením v salonu je ideální volbou pro rekreaci a relaxaci pro ty, kteří milují slunce. S výhledem na Jónské moře z tradiční vesnice Kambi, Mabely Grand Hotel kombinuje elegantní interiéry s moderním vybavením. Charakteristické sloupy prostoru Lobby a klasické vybavení hotelu jsou spojeny a vytvářejí luxusní a pohodlné prostředí.

2.

Keri Village & Spa Zante Plaza od 10 390 Kč se všemi poplatky

Keri Village & Spa by Zante Plaza se nachází v krásné krajině, na jižním pobřeží ostrova, v blízkosti pěkného rybářského letoviska Keri Lake - tradiční nedotčené oblasti Zante. Z pobřeží jsou krásné výhledy na neobydlený ostrov Marathonisi, kde hnízdí slavné želvy - Karety obecné. Okolní krajina vyzařuje přírodní krásy Řecka a je ideální pro zajímavé procházky mezi barevnými divokými květy, zelenými olivovými háji a voňavými vinicemi. Jezero Keri je vynikajícím letoviskem pro páry a dospělé. Pěkná přístavní a písečná pláž poskytuje skvělou polohu pro koupání a opalování a tato oblast je ideální pro procházky nebo projížďky na kole. V Keri najdete přímořské kavárny a restaurace, ale také kavárnu na hoře, která nabízí úžasný výhled na Marathonisi. Kavárny zůstávají otevřené po celý den, což vám dává možnost vychutnat si ranní kávu nebo drink a sledovat krásný západ slunce. Vzdálenosti: Letiště - 13 km Nemocnice - 12 km

3.

Phoenix studia a apartmány od 13 791 Kč se všemi poplatky

Hotel Phoenix stojí v dobře udržované a oplocené zahradě nedaleko malého přístavu a oblázkovopísečné pláže. Na pláž se dostanete pohodlně skutečně za pár minut.

4.

Dakis studia od 8 364 Kč se všemi poplatky

Pěkná vilka Dakis s malými sedlovými stříškami stojí na vršku nad malým přístavem v Limni Keri, který se nachází na jihovýchodním pobřeží ostrova Zakynthos. K pobřežní promenádě a k pláži se dostanete velmi rychle přes olivový háj.

5.

Kookis vilky

Několik malých přízemních vilek Kookis stojí v údolí u hlavní cesty, která vede do přístavu Limni Keri, kde je i pláž, a který je vzdálen asi 5 minut pohodlné chůze. Obchody včetně pekárny jsou v okolí.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---