Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Xehoriati

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Xehoriati, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Xehoriati

Starobylá vesnička Xehoriati, ležící na severním pobřeží ostrova Zakynthos, je rájem pro milovníky tradiční řecké kultury a prostého života. Nachází se mezi městy Alikanas, Alikes a Amoudi. Malý přístav s rybářskými loďkami a staré domky místních zemědělců a obchodníků vytvářejí kouzelnou atmosféru, nijak nenarušovanou nově přistavěnými vilkami. Právě pro tuto výjimečnou atmosféru bylo v minulosti Xehoriati vyhledáváno mnohými umělci, jako jsou malíři nebo spisovatelé. Zalíbení v této vesničce nalezl také řecký hudební skladatel Mussakis, hledající inspiraci pro svá díla.

V obchůdcích na návsi je možné zakoupit základní potraviny; ovoce a zeleninu je však nejlepší kupovat přímo od místních obyvatel, povětšinou vlastnících zahrady, pole, vinice nebo stáda ovcí a koz. V Xehoriati je také taverna a kavárna s barem, pro případ potřeby veřejný telefon a poštovní schránka. Dominantou vesničky je starý kostelík, symbol duchovního života místních obyvatel.

Co v Xehoriati?

Xehoriati však není pouze oázou klidu, ale také místem pro aktivní vodní radovánky v průzračném Jónském moři. Úzké písečné pláže s výběžky skal se místy rozšiřují a vytvářejí tak krásná zákoutí, přímo vybízející k příjemnému poležení v jemném horkém písku. Pro zájemce jsou připravena lehátka se slunečníky k pronajmutí.

Koho pláž v Xehoriati omrzí, ten může pěšky nebo autobusem navštívit blízké pláže v Amoudi (vzdáleném 1,5 km), Alikanasu (2 km) nebo Alikes (4 km). V těchto městech plných barů, kaváren a diskoték pokračuje večerní zábava až do samého rána. Také hlavní město Zakynthos, vzdálené přibližně 15 kilometrů, nabízí turistům vše, co mohou potřebovat a po čem mohou na své dovolené zatoužit.

Další střediska na Zakynthosu

Agios Sostis, Alikanas, Alikes, Amoudi, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limmi Keri, Tsilivi, Vassiliki, Volimes, Xehoriati

Tipy na hotel v letovisku Xehoriati

Lithari studia

Půvabný domek Lithari  stojí v mírném svahu pár metrů od malé návsi přímo v srdci vesničky Xehoriati na severním pobřeží ostrova Zakynthos. Cesta na pláž vede přímo od domu. Projdete-li okolo malých zahrádek, jste velmi rychle na pěkné písečné pláži. Nejbližší taverny a bary jsou vzdáleny 5 - 15 minut.

1.

Photograph studio / apt

Velmi pěkný domek, který je typickou ukázkou ostrovní architektury je po celkové rekonstrukci. Patří známému řeckému fotografovi a je postaven v mírném svahu, kousek od malé návsi vesničky Xehoriati. Projdete-li pěšinou kolem malého kostelíka a zahrádek místních obyvatel, dostanete se velmi rychle na pěknou písečnou pláž.

2.

Dionysia studia od 10 111 Kč se všemi poplatky

Nová vilka Dionysia stojí nedaleko cesty, která vede z Xehoriati do Amoudi. Je postavená doslova v olivovém sadu. Pozemek je oplocen a na zahradě před domem je příjemné posezení a venkovní gril. Nedaleko vilky je malá oblázková pláž. Pláže se službami jsou v Amoudi a v Xehoriati. Zde jsou také obchody a taverny. Na obě místa se dostanete příjemnou procházkou po místní komunikaci, která vede mezi olivovými sady.

3.

Stephania - studia

Dům Stephania má vynikající polohu, je velmi blízko moře i pláže. V přízemí domu je malý bar. Do centra staré vesničky je to asi 5 minut.

4.

Isavela studia a apartmány

Vilka Isavela stojí v zahradách asi 60 m od místní komunikace mezi vesničkou Xehoriati a Amoudi a je doslova obklopena olivovými sady. Na písečnou pláž v Amoudi se dostanete po místní komunikaci asi za 8 minut a na písečnou pláž v Xehoriati asi za 20 minut. Mezi oběma plážemi je ještě jedna malá písečná pláž. Cesta k ní vede zelení po úzké pěšince.

5.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---