Tipy na výlety

12 min.

Zakynthos - výlety

Pro lepší orientaci doporučujeme si prohlédnout i stránku Zakynthos - mapa.

Zpět na hlavní stránku ostrova Zakynthos

Tipy na výlety od turistů / cestovatelů - Tipy na výlety a fakultativní akce CK

Máte vlastní tip na výlet?

Víte o nějakém místě, které by se ostatním mohlo líbit, ale nenašli jste ho zde? Myslíte si, že něco stojí za návštěvu a rádi byste o tom informovali ostatní? Napište nám. Rádi Váš návrh zvěřejníme.

Místo Jak se tam dostat Lokalita Náročnost
Klášter Anafonitria Autem, skútr Severozápadní část ostrova Jendoduché

Sirná pláž Xygia

Autem, skútr severozápad Jednoduché

Pláž Navagio

lodí v rámci výletu severovýchod Jednoduché

Blue Caves - modré jeskyně

lodí v rámci výletu sever Jednoduché
Ostrov Marathonnisi lodá jihovýchod Jendoduché

Zakynthos - výlety nabízené CK a fakultativní služby

Zde je několik tipů na organizované výlety po ostrově Zakynthos. CK jsou v nabídce různých CK, u každého výletu je napsáno, kdo ho nabízí. Obvykle se výlety překrývají a jsou zhruba stejné. Asi to bude proto, že CK výlety sice nabízí, ale neorganizují, jen zprostředkovávají nabídku místních agentur. Většinout tyto výlety tedy můžete zakoupit předem jak u CK, tak u delegáta na místě tak asi i v místních turistických informacích. Popisy zde uvádíme i ty duplicitní, protože každá CK uvádí jiné detaily a přečtení dvou programů Vám výlet představí více, než jen jednoho.

Výlet na Kefalonii

Jen necelou hodinu a půl trvá, než se ze Zakynthosu dostanete lodí na další atraktivní ostrov – ostrov Kefalonie. A na co všechno se můžete těšit? První zastávkou je kostel a klášter Saint Gerasimos, který je situován v blízkosti vesničky Fragata. Uvnitř kláštera je stříbrný sargofák s ostatky svatého Gerasima – patrona ostrova. Můžete zde také shlédnout podzemní celu, kde tento světec strávil šest let svého života. Součástí komplexu je velký a nádherně vyzdobený kostel. Okruh Kefalonií pokračuje návštěvou obrovské jeskyně Drogarati (Dračí jeskyně), kde můžete obdivovat množství stalagnitů a stalagnátů a také skvělou akustiku, která se zde využívala pro pořádání příležitostných koncertů. Ještě úchvatnější podívanou nabízí jeskyně Melissani s jezerem (Jezero Melissani). V důsledku zhrouceni stropu je z teto jeskyně možnost vidět oblohu. Průnik slunečního svitu zbarvuje průzračnou vodu do zářivého odstínu azurové modři. Po jezeře Melissani je možné se projet na loďkách. Občerstvit se můžete ve stylové taverně na nábřeží malého přístavu letoviska Agia Efimia, kde kotví jachty. Po obědě projedete okolo pláže, kde se odehráli některé scény z filmu Mandolína kapitána Corelliho. Poslední zastávkou je hlavní město ostrova Argostoli, kde je přestávka na malé občerstvení, nebo prohlídku města. Trajekt zpět na Zakynthos jede v cca 18:00 hodin. Výlet nabízí CK VTT - Venus Trade and Tours.

Caretta Caretta

Pokud trávíte svou dovolenou na ostrově Zakynthos, neměli byste vynechat „Želví výlet“. Začíná kolem 08:30 hodin, kdy Vás autobus vyzvedne z Vašeho hotelu. V hlavním městě se nalodíte na palubu výletního plavidla a po vyplutí hledáme želvu Caretta Caretta, která se zde v letních měsících vyskytuje a v nočních hodinách klade vejce na místních plážích. Při troše štěstí ale můžete z paluby zahlédnout i další oblíbené „plavce“ – totiž delfíny. Zastavuje se nejméně na dvou místech (obvykle Vassilikos a Marathonisis), kde je možnost koupání přímo z lodi nebo šnorchlování. Zatímco se budete koupat, kapitán lodi rozžhaví gril a připraví chutný oběd. Poté se pokračuje k blízkosti jeskyní Keri (Keri Caves - Jeskyně Keri), kde je další koupací zastávka. Zde je rovněž možnost nahlédnout do jeskyní. Plánovaný návrat zpět je kolem 18:00 hodin. Výlet nabízí CK VTT - Venus Trade and Tours.

Návštěva Olympie (Peloponés)

Vyměňte na jeden den koupání za poznání historie a vydejte se do slavné Olympie. V Zakynthosu nastoupíte na loď a přibližně za hodinu a půl doplujete na Peloponés do přístavu Kilini. Odtud pokračujete přibližně hodinu autobusem do samotné Olympie. Zde následuje prohlídka historického areálu a archeologického muzea, kde můžete vidět historické vykopávky a také spatřit expozici dějin olympijských her. V odpoledních hodinách zbývá čas na oběd a prohlídku města. Předpokládaný návrat je přibližně ve 20:00 hodin. Výlet nabízí CK VTT - Venus Trade and Tours.

Okruh ostrovem Zakynthos

Pojďte na výlet a prozkoumejte s námi tento krásný a úrodný ostrov. Čeká Vás zážitek, který zaměstná všechny Vaše smysly! Během dne pořídíte obrovské množství fotografií, kterými určitě Vaši přátelé nepohrdnou. První zastávkou na tomto výletě, kdy pojedete autobusem i poplujete lodí, je místo nad vesnicí Katastari, odkud je krásný výhled na pobřeží a v oparu se rýsující Kefalonii. Následuje plavba do Modré jeskyně, jedné z nejslavnějších na ostrově. Místní život poznáte při návštěvě vesničky Volimes, kde je také možnost nakoupit vkusné suvenýry. Ve vesničce Anafonitria (Klášter Anafonitria) je přestávka na oběd a také prohlídku kostelíka, kde působil svatý Dionýsos. Ve vesničce Macherado navštívíte kostel a muzeum ikon. Oddechová zastávka je ve vyhlášeném vinařství Solomos, kde bude možnost ochutnat místní vína a také je nakoupit. Poslední zastávkou výletu, během něhož se dozvíte mnoho zajímavého o ostrově i zvycích místních obyvatel, je vyhlídka Bochali, odkud jsou fantastické záběry na město Zakynthos i další části ostrova. Plánovaný návrat je okolo 18. hodiny. Věříme, že tento výlet – skvěle namíchaná řecká historie, mythologie a místní životní styl ostrovanů, Vás osloví. Výlet nabízí CK VTT - Venus Trade and Tours.

Řecký večer

Tanec, hudba a příležitost být spolu. To jsou tři hlavní a opravdové přísady, které jsou zastoupeny na každé řecké zábavě! Budete zde moci ochutnat vyhlášené kulinářské umění a vyzkoušet různé druhy specialit z řecké kuchyně. Také je tu připraven velký výběr vín z okolních horských vinic. V průběhu večera, který se koná v taverně nad vyhlídkou Kambi, odkud je jeden z nejhezčích pohledů na západ slunce, vystoupí místní tanečníci v krojích a předvedou tradiční tance z ostrova a z dalších částí Řecka. Každý má příležitost přidat se, zatančit si a pobavit se. Výlet nabízí CK VTT - Venus Trade and Tours.

Water Village (stránky vodního parku jsou http://www.zantewatervillage.gr/)

Během pobytu na ostrově Zakynthos doporučujeme jako výlet navštívit Water Village neboli Vodní vesnici nedaleko vesničky Sarakinado. Místo domečků jsou zde skluzavky a namísto silnic tobogány. Vodní park je vystavěn na ploše 40 000 m2 a nechybí zde atrakce pro malé ani velké návštěvníky. Kromě skluzavek a tobogánů je zde 300 m dlouhá Lazy River (líná řeka), bazénky se skluzavkami pro děti, velká zahrada se slunečníky a lehátky, možnost pronájmu trezorů, nechybí bary, snackbary či fastfoody, kde se můžete občerstvit během celého dne. Příjemnou vodní zábavu! Extra se hradí trezor – skříňka na cennosti (cca 3€ + cca 2€ vratná záloha). Některé doplňkové atrakce jsou zpoplatněny – např. dětská trampolína (cca 3€), autíčka (cca 3€), elektrické hry (cca 0,50 – 1€). Odjezd z hotelů je kolem 9. hodiny, návrat v cca 16:30 hodin. Výlet je možné podniknout i individuálně, vstupné činí cca 19€ pro dospělé a 13€ pro děti. Ceny jsou orienatční z roku 2009/2010. Výlet nabízí CK VTT - Venus Trade and Tours.

Celodenní výlet autobusem

S delegátem CK BRENNA spatříte nejkrásnější zákoutí Zakynthosu v horách i na pobřeží. Při tomto výletu se zastavíte ve vesničce Macherado, kde návštívíte kostel Agia Mavra, zasvěcený Egypťanovi sv. Mavrovi a Timoteovi, který byl umučen ve 3. století. Tato vesnička je proslavená i keramickými dílnami. V malé horské vesničce Exo Hora uvidíte nejstarší olivovník na ostrově. V přístavu Porto Vromi můžete podniknout třicetiminutovou plavbu k jeskyním (6 €). V Anafonitrii si prohlédnete klášter Anafonitria. Navštívíte také největší a nejstarší vinotéku na ostrově v Callinico. Zde můžete ochutnat 12 různých druhů vína. Poslední zastávka na Vaší cestě bude kopec Bochali, odkud je nádherný výhled na hlavní město. Výlet nabízí CK Brenna.

Okruh lodí kolem ostrova Zakynthos

Z přístavu Zakynthos plujete zhlédnout severovýchodní pobřeží ostrova Zakynthos - krásné pláže Tsilivi (u letoviska Tsilivi) , Alikanas (u letoviska Aliakanas) a Alykes, (u letoviska Alikes) a Modré jeskyně. V této oblasti se také nachází nejhlubší bod v Jónském moři u Skinari - cca 4 500 m. Pokračujete ke krásné pláži Navagio s vrakem lodi, kde se zastavíte na koupání v nádherné modré vodě (pouze za příznivého počasí). Strávíte krásný den na lodi spojený s koupáním v křišťálově čistém Jónském moři. Výlet nabízí CK Brenna.

Ostrov Kefalonie

Celodenní výlet lodí a autobusem na vedlejší Jónský ostrov Kefalonie s četnými přírodními krásami a historickými památkami. Navštívíte stalagmitové a stalaktitové jeskyně Drogarati, které leží nedaleko města Sami. Vědci odhadují, že jeskyně jsou staré 1,5 mil. let, objeveny byly ovšem teprve před sto lety. Pokračujete k podzemní jeskyni Melissani a jezeru Melissani. Jeskyni starou 20 tisíc let si lze prohlédnout z loďky. Poté se zastavíte na oběd v městečku Agia Efímia, ze kterého je vidět ostrov Ithaka. Voda je zde křišťálově čistá a ideální na koupání. Po obědě pojedete k vyhlídce na nejkrásnější pláž Řecka - Myrthos, která je právem nazývána „rájem na zemi“. Nakonec bude krátká zastávka v hlavním městě Argostoli.Výlet nabízí CK Brenna.

Olympie

Celodenní výlet lodí a autokarem do jedné z nejcennějších světových památek. Navštívíte místo konání starověkých olympijských her, prohlédnete si muzeum a celý areál. Uvidíte např.: chrám Boha Dia, kde byla nalezena obrovská zlatá socha (jeden ze sedmi divů světa), chrám Bohyně Hery (zde byla nalezena socha Hermese) a originální místo Olympijských her a Olympijského stadionu. V místním muzeu možno zhlédnout mistrovská díla Olympie (např. sochu Hermese, hlavu bohyně Hery a mnoho jiných památek). Po prohlídce budete mít možnost individuální prohlídky míst, které vás nejvíce zajímají. Výlet nabízí CK Brenna.

Večerní nákupy v hlavním městě

Při tomto výletu navštívíte hlavní město ostrova Zakynthos - město Zakynthos. Od cca 20 hod. do 22 hod. budete mít ve městě čas na nákupy či procházku. Můžete navštívit velký kostel sv. Dionysa, nakoupit tradiční výrobky a kochat se večerní městskou atmosférou hlavního města Zakynthos. Výklad s průvodcem je zajištěn pouze při cestě do města. Výlet nabízí CK Brenna.

Vodní park - Water Village

Celodenní výlet pro rodiny s dětmi i všechny milovníky vodních radovánek do nového aquaparku Water Village neboli Vodní vesnice. Vodní park je vystavěn na ploše 30 000 m2 a nachází se nedaleko vesničky Sarakinado u hlavního města Zakynthos. Areál parku nabízí skluzavky, tobogány, 300 m dlouhou Lazy River (línou řeku), bazény se skluzavkami pro děti i velkou zahradu se slunečníky a lehátky. Nechybí bary a snack-bary, kde se můžete občerstvit během celého dne. Klientům, kteří nemají zájem o zajištění dopravy z/do hotelu zajistí náš delegát pouze vstupenky (16 €/dosp. osoba, 8 €/dítě). Výlet nabízí CK Brenna.

Kaiki - plavba na želví ostrov

Plavba okolo nádherného poloostrova Vassilikos směrem na želví ostrov Marathonissi zahrnuje možnost zaplavat si v průzračně čistém moři a pozorovat želvy a delfíny. Při plavbě podél poloostrova Keri můžete obdivovat skalní jeskyně Keri. Výlet nabízí CK Mile.

Pláž Navaggio

Výlet je plavba okolo nádherného pobřeží Zakynthosu se zastávkami na plážích nedostupných z pevniny. Pouze lodí je přístupná i nejznámnější a nejfotografovanější pláž Navaggio, s pašeráckým vrakem v jedné z romantických zátok ostrova Zakyntos. Výlet nabízí CK Mile.

Zpět na hlavní stránku ostrova Zakynthos

Čtěte také:

Naše tipy na zájezdy