Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Afitos

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Afitos, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Afitos

Popis střediska Afitos

Vesnička Afitos zaujímá své místo na severovýchodě poloostrovního výběžku Kassandra v západní části poloostrova Chalkidiki. Je to malebné místo s typickou řeckou architekturou, které je ideální jednak k příjemným procházkám úzkými uličkami a jednak k letní relaxaci u moře. Díky svému umístění na skále navíc nabízí krásný výhled na pobřeží, moře a nedaleký poloostrov Sithonie.  

Přestože patří k jedněm z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších resortů na poloostrově, snaží se Afitos zachovávat si svůj původní charakter. A tradice osídlení je tu skutečně velmi dlouhá, jedna z nejstarších na Chalkidiki. Vždyť první osada tu stála již před neuvěřitelnými téměř 3 000 lety a dokonce se stejným názvem. V Afitos nechybí potřebné občerstvení v podobě taveren a restaurací s místními specialitami, ani ubytování v hotelích a penzionech.

Pláže u Afitos

Když opustíte Afitos a sestoupíte po svahu dolů do zálivu a jeho okolí, dojdete na zdejší pláže. Ty jsou sice poměrně malé, ale zato komorní, útulné, s dostatkem klidu k ničím nerušené relaxaci. Vstup do moře je velmi pozvolný a zdejší voda patří k nejčistším a nejteplejším ve Středozemním moři. Dokonalou kulisu dotváří okolní zeleň, piniové háje a skaliska čnící z mořských hlubin. Krásné pláže můžete směle objevovat i za hranicemi obce, neboť při vesničkách u pobřeží jsou naskládány další.

Ostatní střediska na Chalkidiki

Na Chalkidiki se z ČR jezdí ještě do středisek Afitos, Fourka, Gerakini, Hanioti, Kallithea, Kriopigi, Nea Iraklia, Nea Moudania, Nea VrasnaNeos Marmaras, Ouranoupolis, Pefkochori, Polichrono, Porto Carras, Posidi, Sani, Sarti,  Sithonia, Toroni a  Stavros

Tipy na hotel v letovisku Afitos

Blue Bay Hotel

Hotel Blue Bay s klidnou polohou. Nachází se na útesu a na okraji městečka Afithos na Chalkidiki. Přibližně 60 m nad pláží s fantastickým výhledem na moře. Centrum s četnými možnostmi pro nakupování a zábavu leží cca 500 m pěšky od hotelu.

1.

Afitis

Omlouvám se, na popisu hotelu Afitis se pracuje. Pro aktuální popis se můžete podívat přímo na stránky hotelu, nebo na Bookingu, kde si můžete pobyt i rovnou zamluvit.  Odkazy se otevírají v novém okně.

2.

Aristoteles Beach od 15 367 Kč se všemi poplatky

Hotelový komplex Aristoteles Beach má příjemnou polohu na klidném místě v zahradě, obklopen olivovníky a zelení, cca 150 m od písečné pláže. Vzdálenost do centra letoviska Afitos přibližně 2 km. Hostům je k dispozici hotelová recepce,bar, taverna a restaurace, tenisové kurty (zdarma), krásný vodní areál se třemi členitými bazény (bazén pro děti), s lehátky a slunečníky zdarma. Otevírací doba bazénu 10.00–20.00 hod. Plážový bar není v rámci programu All inclusive. Trezor je možný na recepci za poplatek 3 €/den. Možnost připojení na wifi u recepce – zdarma. Pronájem vysoušeče vlasů (10 € – vratná záloha).

3.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---